PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=998}
8,5 992 920
ocen
8,5 10 1 992920
7,8 48
ocen krytyków
Forrest Gump
powrót do forum filmu Forrest Gump

Żeby nie ocenić roli Hanksa w tym filmie na 10?

ocenił(a) film na 2
RustyRyan

Pełnosprawnym.

ocenił(a) film na 10
RustyRyan

leniem jak ja :P

rozkminator

Chodzi mi raczej o tych, którzy oceniają, ale np. na 8, 9.

użytkownik usunięty
RustyRyan

Co masz do ludzi oceniających jego grę na 8 lub 9? Hanks zagrał b. dobrze ale taśma filmowa nie takie kreacje już widziała. A "Forrest Gump" też nie jest filmem nie wiadomo jak wybitnym - historia USA drugiej połowy XX wieku podana inteligentnie i z humorem, trochę wzruszeń, pionierskich efektów specjalnych. Bardzo solidne kino, powiedziałbym nawet że dość wartościowe, ale czy coś wybitnego?

Bo w tej roli Hanks jest idealny, jedna z tych niewielu ról, których inaczej nie można było zagrać, po prostu ideał.

Podejrzewam, że ludzie patrzą na średnią: Hanksa tu, albo Brando w Ojczulku i myślą 9.8? Dam 9, żeby się wyróżnić. (no chyba, że oceniają rolę ppd swój gust filmowy).

ocenił(a) film na 7
RustyRyan

ja widze tutaj tylko subiektywna opinie zadnych praw objawionych nie piszesz alfo i omega. Jak dla mnie solidne aktorstwo i tyle.

StaryWorms

Jak dla mnie Hanks genialnie oddał istotę tej postaci. Chyba nie przypadkiem na angolęzycznym plakacie pisało: "Tom Hanks is Forrest Gump", a nie "Tom Hanks as". Takie role jak te docenia się w szczególności.

RustyRyan

Pierwszy raz widzę osobę, która aż taką uwagę zwraca na "filmwebowe" oceny innych.

Mówienie o tym "kim trzeba byc żeby ocenić na mniej niż 10" jest co najmniej nie na miejscu.

DziurawaMarysia

Poniosło mnie trochę.

Znasz inny, podobny film?

ocenił(a) film na 10

oczywicie ze arcydzielo takich filmow sie juz nie robi, jest niesaomicie gleboki i mowi o tym co najwazniejsze w zyciu. arcydzielo pod kazdym wzgledem

RustyRyan

Znawcą...
Hanks dał radę, ale nie był idealny. Do tej samej roli można by obsadzić obgranych już Dicaprio i Deppa.

mormonau

No dzięki tej roli Hanks też się ograł. Poza tym "Znawcą" DiCaprio miał 20 lat podczas kręcenia Gumpa, więc byłby jedmak trochę za młody do tej roli, btw. wy wszędzie musicie wcisnąć, jaki to Leo nie jest dobry i od kogo to już nie jest lepszy?

RustyRyan

Mi chodzi o to, że ta rola nie jest taka trudna jeżeli obsadzi się w nią aktora mającego już styczności z takimi kreacjami (upośledzony, szalony, inny). DiCaprio grał taką postać w "Co gryzie Gilberta Grape'a" i poradził sobie świetnie. I nie, nie musimy wszędzie wychwalać DiCaprio, bo nie ma nigdzie "nas" tylko jestem sam jeden i mówię za siebie. Ale odpowiadając na pytanie: nie, nie wychwalam ani DiCaprio ani Deppa. Oni są dobrzy, jednak głównie w postaciach, do których już sobie wyrobili schemat i gotową kreację. Dałem ich za przykład, ponieważ Gump to rola, z którą by sobie na pewno poradzili. A jeżeli pytasz mnie osobiście, za wybitnych ich nie uważam, są inni, znacznie lepsi.

mormonau

Hanks w tej roli też udowodnił, że potrafi zagrać taką postać. To, że DiCaprio, Depp, czy Hoffman mieli styczność z takimi rolami, nie znaczy, że mają grać już tylko takie. Nikt sobie chyba nie wyobraża tak na serio Forresta z inną twarzą, niż Toma Hanksa. W ogóle Gump to zupełnie inna postać, niż Arnie Grape, czy Ray Babbitt. DiCaprio jest zbyt energiczny, aby oddać w całości istotę tej roli.

RustyRyan

Owszem, zagrać umie, całkiem dobrze. Ale mnie do końca nie przekonał i tutaj pies pogrzebany. Ty się wczułeś - ja nie. Każdy ma swoje kryteria i oczekiwania. A aktorzy są obsadzani głównie do ról, w których są pewniakami. Nie muszą grać wszędzie takich samych postaci, ale to robią - bo to łatwe, przyjemne i korzystne. A ja innego Forresta sobie nawet potrafię wyobrazić, Hanks nie stał się tutaj dla mnie jakąś ikoną. A czy DiCaprio jest energiczny? On może tak, ale postaci może grać różne. Jako Gatsby był opanowany i spokojny... przez większość filmu.

ocenił(a) film na 9
RustyRyan

,,To, że DiCaprio, Depp, czy Hoffman mieli styczność z takimi rolami, nie znaczy, że mają grać już tylko takie.''-więc dlaczego Depp utknął w rolach tego typu? Cóż, jak na razie,ostatnimi czasy tylko rola w Black Mass wydaje się wyróżniać.

ocenił(a) film na 10
exotyczna

A moim zdaniem rolla Toma Hanksa była idealna i pomimo tego, że lubię DiCaprio i Deppa, to Tom Hanks po prostu nadawał się do tej roli. Facet postawny, o szerkoich barkach i silnych rękach jak i nogach. Z tego co pamiętam Depp zawsze grał rolę człowieka przebiegłego, kogoś kto używał bardziej sprytu niż siły mięśni i przypadku tak jak to było w Forreście Gumpie ;) Możliwe, że DiCaprio pasowałby do tej roli (jako Gilbert zagrał wspaniałą rolę), lecz DiCaprio też nie był tak duży jak Hanks (SPOILER!!!) aby przenieść prawie całą kompanię w Vietnamie na swoich barkach. Lub kto by się nie śmiał jakby zobaczył DiCaprio który bije wszystkich którzy krzywdzą Jenny i robi to w taki sposób, że przeciwnicy boją się mu stawić czoło ;)

ocenił(a) film na 10
RustyRyan

Kimś kto ma własne zdanie, a nie podąża ślepo za tłumem.

knocun1

Wiem. Poniosło mnie, jak to pisałem xD.

ocenił(a) film na 10
RustyRyan

Trzeba przyznać Hanks się spisał świetnie.

RustyRyan

ja dałam 8, ale zgadzam się z opiniami że jest to jeden z najpiękniejszych i najlepszych filmów w historii i że słusznie został obsypany nagrodami. piękny i bardzo wartościowy film o życiu, wojnie, przyjaźni (Bubba... :,)) i miłości. zaś rola Toma Hanksa genialna. nikt inny nie potrafiłby zagrać tak zaje*** jak on. a każdy kto twierdzi inaczej - pier..doli i tyle ;)

isobel

Ale czemu tak niekulturalnie? ;)

RustyRyan

To czemu zmieniłeś zdanie?

ocenił(a) film na 10
RustyRyan

Tylko Debil , uposledzony..... niedorozwinięty..... daje Hanksowi za tą rolę ocenę niższą niż 10.
Co miał jeszcze zrobić ? Wyciąć żebra i zrobić sobie dobrze?

RustyRyan

Mną.

ocenił(a) film na 7
RustyRyan

Ja za samą rolę dalbym mocne 8, ale niestety fatalny, pseudo-poludniowy akcent, który Hanksowi totalnie nie wychodził obniża ocenę do 7.

jasiu15

Szanuję, ten temat jest do wywalenia. Poniosło mnie trochę.

ocenił(a) film na 10
RustyRyan

Wcale cie nie poniosło kolego , 10 się należy beż wątpienia , oceny 7 ? o ku... ludzie to napewno wyborcy Pisu są!

ocenił(a) film na 10
Goldencar

Ja jestem wyborcą "PiSu" i dałem Forestowi 10, więc nie wiem o co chodzi.

ocenił(a) film na 10
truman5

nie rozumiesz , dlatego jesteś wyborcą pisu

ocenił(a) film na 10
jasiu15

haha Jestes debil

ocenił(a) film na 10
RustyRyan

Popieram

RustyRyan

Człowiekiem o innym zdaniu?

LordVader345

No. Ten temat do wywalenia jest.

ocenił(a) film na 9
RustyRyan

Ten film to nieporozumienie jakiś zlepek gówna z hanksem udającym imbecula... jak można popełnić takie coś...

ocenił(a) film na 9
camakal

Takie samo pytane zadawali sobie twoje rodzice jak im cie zielarz podał.

ocenił(a) film na 9
WTTW_FILM

SSIJ PAŁĘ

ocenił(a) film na 9
camakal

To robi twoja mama :*

ocenił(a) film na 9
WTTW_FILM

Pierdze ci na chleb

ocenił(a) film na 9
camakal

Jem to z przyjemnością :*

ocenił(a) film na 9
WTTW_FILM

ptak, ryba i dziwoląg

ocenił(a) film na 5
RustyRyan

Bez przesady jest wiele lepiej zagranych niepełnosprawnych od Forresta Gumpa
Hoffman w Rain Man
Billy Bob Thorton w Blizny przeszłości
Day Lewis w Moja lewa stopa
Penn w Sam
Di Caprio w Co Gryzie Gliberta Grappe
Ogrodnik w Chce sie życ

ocenił(a) film na 7
RustyRyan

Dokładnie to tak jakby nie ocenić Bale'a w American Psycho na 10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones