PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=660758}

Gdzie jest Dory

Finding Dory
7,1 78 760
ocen
7,1 10 1 78760
6,3 22
oceny krytyków
Gdzie jest Dory
powrót do forum filmu Gdzie jest Dory

Joanna Trzepiecińska

ocenił(a) film na 10

W zwiastunie Dory mówi innym głosem. Czy to znaczy że Joanna Trzepiecińska nie będzie Dory??????To byłaby głupota polskiego dystrybutora bo pani Trzepiecińska była fantastyczna w tej roli

ocenił(a) film na 10
luki138

Zgadzam się !

luki138

Przecież dubbing się nie zmienił. Widziałem reklamę w kinie i dałbym sobie ch...a obciąć. że aktorzy są ci sami co w 1-ej części...

ocenił(a) film na 10
remak

to dobrze bo tutaj w zwiastunie głos był inny

remak

Śmiem wątpić w to, że Krzysztof Globisz byłby w stanie powrócić do nagrań "Gdzie jest Dory?" po tak ciężkiej chorobie. Zresztą Marlinowi i tak głos podkłada już inny aktor.

ocenił(a) film na 7
luki138

Byłem w ten weekend w kinie i jedną z ulotek reklamowych była dla "Gdzie jest Dory". W tej ulotce znalazłem potwierdzenie, że pani Trzepiecińska znowu udzieli głosu Dory. :)

luki138

Generalnie na obsadę zwiastunów nie ma co patrzeć, bo one bardzo często robione są na szybko, z aktorami, którzy akurat są pod ręką, a Trzepiecińska mogła np. nie mieć czasu przyjść na nagrania, bo miała inne zobowiązania zawodowe. No i dystrybutor nie ma nic do dubbingu, bo w przypadku Disneya to producenci w USA wybierają głosy, a Disney znany jest z nazizmu w tej kwestii. To np. oni nakazali wymianę świetnych Kubusia Puchatka, Prosiaczka czy Timona na gorsze głosy, bo te wcześniejsze uznali za niepasujące.

ocenił(a) film na 8
Pottero

Akurat Puchatek ma inny głos, bo pan Kociniak zmarł.

DISNEYMANIAK

Tyle że Kubusia Disney zmienił w czasach, kiedy Kociniak żył, miał się dobrze i był aktywny zawodowo (koło 1999/2000, a zmarł w 2007). Teraz ze starej, jedynie słusznej obsady „Kubusia Puchatka” nie został w sumie już nikt – Mirosława Wieprzewskiego wymieniono w tym samym czasie co Kociniaka, kilka lat później zmarł Ryszard „Królik” Nawrocki, a Jacek Czyż i Włodzimierz Bednarski – Królik i Pan Sowa – nie są już aktywni zawodowo. Czyża co prawda bardzo sporadycznie jeszcze gdzieś w dubbingu słychać, ale Bednarski niestety w 2011 roku całkowicie zaprzestał grania.

ocenił(a) film na 8
Pottero

Mała pomyłka - Jacek Czyż nie dubbingował Królika, tylko Tygrysa.

Pottero

Miałem okazję porozmawiać kiedyś na temat "kubusiowej" obsady z Joanną Węgrzynowską-Cybińską, która przejęła reżyserię tej serii po zmarłej Asi Wizmur i naświetliła mi nieco sprawę - zarówno Czyż jak i Kociniak zaprzestali według niej odgrywania swych ról ze względów zdrowotnych, z kolei Wieprzewski został wymieniony za sprawą serialu "Kubusiowe opowieści" (ten zapomniany pacynkowy twór wieczorynkowy), gdzie Prosiaczek miał partie wokalne, którym pan Mirosław nie mógł niestety sprostać.

ocenił(a) film na 8
luki138

Głos marlina się zmienił. Niewiem czemu Globisz nie podkłada. A szkoda

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones