PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=660758}

Gdzie jest Dory

Finding Dory
7,1 78 747
ocen
7,1 10 1 78747
6,3 22
oceny krytyków
Gdzie jest Dory
powrót do forum filmu Gdzie jest Dory

Z komedii do...

ocenił(a) film na 10

Początek filmu, cała sekwencja gdy Dory się gubi w oceanie i szuka rodziców. Jest strasznie, ale całe napięcie jest szybko rozładowane lekkimi żartami o jej przypadłości. Potem mamy retrospekcję, ocieplającą całą scenę.

Godzinę później mamy powtórkę z rozgrywki. W pomieszczeniu kwarantanny cały plan się rozpada - trafia do nas tragiczna informacja o rodzicach Dory, Marlin z Nemo zostają w akwarium bez szans na ucieczkę, Hank zostaje schwytany, natomiast Dory spływa z wodą do ścieku, po czym ląduje dokładnie tam, gdzie trafiła lata wcześniej jako dziecko.

I tu zaczyna się magia. Kolory tracą natężenie, wszystko staje się szarozielone, muzyka zanika. Dory jest sama. Zaczyna panikować, zaczyna zapominać, co się w ogóle stało. Jest zupełnie bezradna. Krąży wśród glonów bez szans na ratunek. Nie ma żartu z "Hej, jestem Dory...", nie ma żadnej znajomej ryby, która wie o co chodzi... Jest tylko czarny bezkres nieznanego oceanu. A przecież dosłownie przed chwilą wszystko było już w miarę okej.

To w połączeniu z kolejnymi paroma minutami to majstersztyk w wykonaniu moich idoli. Żyj wiecznie, Pixar.

ocenił(a) film na 8
Kazian

Dlatego m.in. uważam, że ,,Gdzie jest Dory?" jest lepsze od ,,Gdzie jest Nemo?".

ocenił(a) film na 7
chili14

Zdecydowanie zgadzam się. Pomimo humoru (m.in. Krystyna Czubówna xD) to było tyle smutku. W Gdzie jest Nemo to jej zapominanie było tylko pokazane jako takie śmieszki, a tutaj pokazali jak to na prawdę wygląda i z czym ona i jej otoczenie musi się zmagać. Pozytywnie zaskoczyła mnie ta cześć, nie spodziewałam się czegoś takiego.

ocenił(a) film na 7
chili14

Ja jednak uważam, że mimo innej formy jest równie dobry co poprzedniczka :)
Po więcej zapraszam tu:
http://maritrafilms.blogspot.com/2016/07/gdzie-jest-dory2016.html

ocenił(a) film na 10
chili14

Ja Nemo nie pamiętam, ale Dory było epickie. Po prostu kocham to! Tyle ciekawych postaci, tyle wzruszeń, smutku i szczęścia. I te wszystkie żarty.

ocenił(a) film na 10
Kazian

Zgadzam się, ten film to Pixar w najlepszym wydaniu. 10/10.

ocenił(a) film na 8
Kazian

Nie wiem co w tym niby takiego super, do tego strasznie naciągane było to że jej rodzice akurat w cudowny sposób tam się znaleźli.

Jeśli już o pixarze mowa, to o wiele lepiej wyszła sekwencja wspomnień dziadka z 'odlotu'.

W "Gdzie jest Dory" najlepszymi elementami były wątki humorystyczne - Żarciki, Gerard, Becia i tak dalej.

ocenił(a) film na 6
Artemisek

"Strasznie naciągane"? Człowieku, to bajka! O gadających rybach, ośmiornicy-kameleonie i manacie-satelicie. Tu wszystko jest naciągane z definicji.

ocenił(a) film na 8
duda_a

Jakoś Zwierzogród też jest dla dzieci, też o gadających zwierzątkach i nie w nim infantylnych, naciąganych ani głupkowatych elementów, więc można? Można.

Artemisek

Dla mnie i Zwierzogród i Dory to ta sama, genialna półka. I nie widzę w Gdzie jest Dory? 'naciąganych ani głupkowatych elementów'. Co znaczy 'infantylnych'? Animacje w pierwszej kolejności przeznaczone są dla dzieci, a dzieci są 'infantylne'. Tylko tyle i aż tyle. A Dory wg mnie pobiła oryginał. Więc można? Można. Tylko zależy z jakiej perspektywy się patrzy. Ale na szczęście każdy gust jest inny.

ocenił(a) film na 6
Anonimus_Perfidius

Pobiła oryginał? Chyba tylko pod względem wizualnym.

Joecrou

Rzecz gustu. Dla mnie Dory jest lepsza pod względem emocjonalnym i dlatego lepiej wypada całościowo.

ocenił(a) film na 7
Anonimus_Perfidius

Zgadzam się. Pod względem emocjonalnym wypada znacznie lepiej.

ocenił(a) film na 8
Artemisek

Zwierzogród to żenada.

ocenił(a) film na 6
Kazian

Jednak w "Gdzie jest Nemo" przygody są ciekawsze, i uważam że jest lepsze od Dory (btw. te oceny filmów na filmwebie są często tak śmieszne... )

użytkownik usunięty
Joecrou

Dziwna sprawa. Wszedzie slyszalem ze gdzie jest dory to nieudana kontynuacja. A tutaj wchodzę na FW i patrze: srednia powyżej 7. Oceny 10. WTF ?

ocenił(a) film na 6

Nieudana to może nie, bo przyjemnie się ogląda i narazie uznaję to za całkiem dobrą kontynuację. Jednak jest sporo gorsze od Nemo. Od strony technicznej wygląda pięknie.
Właśnie to jest filmweb.. Gdzie jest Dory z oceną 7,3, A Gdzie jest Nemo z oceną 7,2 .. To jest dość śmieszne :D

użytkownik usunięty
Joecrou

Ok rozumiem.
Reprezentuje przyzwoity poziom ALE w porownaniu z NEMO jest o wiele gorzej.

ocenił(a) film na 6

Dokładnie. Przewyższa Nemo tylko pod względem wizualnym, animacja jest piękna, i wszystko bardzo fajnie wygląda w 3d.

ocenił(a) film na 6
Kazian

Film inny niż jego poprzednik. Bardziej nostalgiczny, sentymentalny, wzruszający. W poprzedniku na pierwszym planie była akcja, tutaj są na pierwszym planie emocje, wzruszenia :) Miły i mądry film. Pixar jak zawsze na plus ;p

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones