PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=710264}
5,5 46 012
ocen
5,5 10 1 46012
3,2 9
ocen krytyków
Geostorm
powrót do forum filmu Geostorm

Świetny film

ocenił(a) film na 10

Dziwią mnie komentarze ,które tu zobaczyłam. Byłam wczoraj w kinie i jak dużo filmów krytykuje tak ten naprawdę mi się podobał. Nawet szczegóły jak kot wskakujący do lodówki przed katastrofą były świetnie dopracowane. Świetna akcja. I co najbardziej lubiłam - akcja i katastrofa ,a mało krwi. Byle kto umie nabazgrać sztuczną krew podczas katastrofy i obrzydzić cały film. A takie filmy jak ten to rzadkość. Mój nowy ulubiony film.

ocenił(a) film na 1
beair

W filmach katastroficznych zdarzają się perełki ale też totalne kaszanki. Do perełek zaliczyłbym Twister góra Dantego i Dzień zagłady. A tam jest kaszanką jak dla mnie był już Armageddon sławetny a ten film to już bije wszelkie rekordy durnoty i absurdów szkoda że nie ma skali ujemnej w ocenie filmów.

robiko2008

No i ktoś taki jak Robiko oceni film na 1 i zaniża totalnie całą punktację. Wiesz, jaki film zasługuję na 1? Taki, w którym jest beznadziejna gra aktorska, zero efektów, nijaka fabuła, kiepski scenariusz, żadnych przedstawionych wartości, ciekawostek, zdarzeń, faktów (w zależności od gatunku filmu). Najgorsze ruskie filmy zasługują na 2,-3 pkt, a Ty dobre filmy chciałabyś ocenić ujemnie jeśliby się dało. Frustrację, problemy, negatywne emocje proponuję wyładowywać na siłowni, a nie na filmwebie.

ocenił(a) film na 1
Black_Avalanche

To wytłumacz mi dlaczego film botox ma tak dużo jedynek I tak dużo hejtu na zasadzie po pierwsze komuś nie podobało się pierwsze pół godziny i nie zgłębił się w treść filmu - ja temu filmowi dalem dużo więcej bo to jest film pełen mądrych przemyśleń na temat aborcji na temat in vitro oraz relacji damsko-męskich, a filmy katastroficzne lubiłem lubię skoro Poszedłem na ten film ale dobre filmy katastroficzne się już skończyły - jeszcze raz Przypomnę że na przykład Twister Dzień zagłady pojutrze to były perełki a niestety ten film to jest kaszanka taka dokładnie jak była w armagedonie która oceniłem troszkę pod publikę wyżej i chyba zmienię te ocenę.

robiko2008

Zmień lekarza.:-)

ocenił(a) film na 6
robiko2008

"Botox" to film dla niepotrafiących samodzielnie myśleć lemingów, ewentualnie zwolenników Tuska (choć nie wiem czy można aż tak kogokolwiek obrażać ;). Co do "Geostormu", faktycznie jest pełen absurdów i niedomówień ale branie w pełni na poważnie filmu fantastycznego nie jest mądrym pomysłem.

ocenił(a) film na 1
viatori

:-) akurat za stary jestem na leminga ;-) a też opcja polityczna zupełnie odwrotna od Tuska - a co do Geostrormu to ok. wszystkie filmy tego typu są pełne niedomówień, ale do pięt nie dorasta do rasowych filmów katastroficznych jak choćby Twister, Góra Dantego, Dzień zagłady. Ten film to taka sama kaszanka jak 2012 ;-)

ocenił(a) film na 6
robiko2008

Nie rozumiem co ma wiek do bycia lemingiem.

viatori

Wyborcy PO to głównie osoby z wyższym wykształceniem i nie sądzę, żeby zadowolili się takim czymś - bo filmem tego nie nazwę - jak Botox. Jeśli chcesz znaleźć leminga to idź do lustra.

ocenił(a) film na 6
omeg33

Oj ktoś tu nie zna definicji leminga^^.

ocenił(a) film na 6
robiko2008

Ja jeszcze raz przypomnę. Naucz się polskiego dopiero się wypowiadaj. Podstawówka wita. Do tego ubogi słownik. Co post "kaszanka" i podajesz w kółko te same filmy z gównem Twister na czele jadąc na rewelacyjny Armagedon.

Tak z ciekawostek.
Armagedon - ocena 7.5 z 233,576 głosów.
Twister - ocena 6.5 z 42.680
Jak masz zamiar odpowiadać niech jakiś znajomy piszę za ciebie. Będzie pewnie ponownie gówniane podsumowanie ale za to poprawnie napisane.

ocenił(a) film na 7
Black_Avalanche

Black_Avalanche, zdecydowanie sie zgadzam! niestety/stety oceniac moga wszyscy... i czesto ocena jest zawyzona/zanizona wzgledem naszych. A jesli dla kogos botox jest pelny madrych przemyslen na temat relacji damsko-meskich :D ... to nie spodziewalabym sie ocen podobnych do moich np.

ocenił(a) film na 7
Black_Avalanche

Wszystko to prawda i bardzo trafna uwaga, ale obawiam się, że to jest jak gadanie ze ślepym o kolorach. Pełno tu takich, co strzelają jedynkami na prawo i lewo, bo mają się za Bóg wie kogo, za mądrzejszych od wszystkich. Rozbuchane ego i sieczka w głowie co udowadniają takim czy innym zachowaniem i bezmyślne oceny, lub takie gdzie kieruje się emocjami czy skrajnym spaczonym subiektywizmem i potem się spodziewać, że na filmwebie będą rzetelne oceny... Ja oceniam film właśnie przez różne pryzmaty i też nie rozumiem aż tak niskiej oceny, ale cóż. Generalnie uważam, że zanim system przyzna ocenę 1 lub 10, powinno się podawać konkretne argumenty i dopiero później powinno być to uwzględniane, ale to oczywiście nierealne.

ocenił(a) film na 4
uwieziona

Bzdurny tok rozumowania, pozdrawiam!

ocenił(a) film na 3
Black_Avalanche

Jeżeli głosuje 12 000 osób, to nawet 1000 ocen na 1 wpłynie tylko w jednej dwunastej na ocenę, czyli o 8%, co w skali ocen od 1 do 10 zaniży ocenę o 0,8 punktu. Skończ więc już z tymi głupotami o tym, że ktoś wystawia 1 by zaniżyć ogólną skalę ocen.

ocenił(a) film na 3
Black_Avalanche

Myślę że ocena jest dosyć subiektywna. Dlatego decyduje średnioważona ocena. Wylatują wszelkie skrajności och jaki ten film świetny 10 lub a g..no 1.
Moim zdaniem 2-3 to jest to co ten film powinien otrzymać. Bo to bardzo głupi film.

ocenił(a) film na 2
Black_Avalanche

Więc o co chodzi? Przecież ten film miał wszystko to co wymieniłeś. Nie był tylko ruski.

robiko2008

Tak Armageddon ze świetnymi aktorami, piękną muzyką i super efektami był kaszanką... tylko dlatego że panu nie pasuje do schematu danego gatunku... wincy takich krytyków na filmwebie.

ocenił(a) film na 7
robiko2008

Twister też zawierał bzdury, piszę zawierał bo film widziałem dawno temu i wszystkich nie pamiętam, ale scena gdy tornado porywa budynki, a oni czym się przywiązali do rury, paskiem od spodni? Przecież on powinien się urwać jak nitka.

ocenił(a) film na 1
alex_gawlas

każdy film katastroficzny ma uproszczenia, ale tutaj cały film jest jednym wielkim uproszczeniem ;-)

robiko2008

Czy Ty, człowieku, czytasz czasem to, co wypisujesz? Może w Twojej głowie ma to sens, ale... och... po prostu się zastanów trochę,

ocenił(a) film na 1
plochol

odpowiadam na post alex i niedorzeczności filmów katastroficznych - to chyba ty nie czytasz uważnie plochol

robiko2008

Och, cudownie, jesteś akurat takim typem rozmówcy, jaki lubię ;]
Przypuszczam, że przekroczyło to Twoje pojęcie, więc pozwól, że Ci to skrótowo przedstawię: wiem co, o czym i z kim mówisz, ta rozmowa jest widoczna dla wszystkich, wyobraź sobie, że miałem czelność wtrącić się do tej rozmowy i zarzucić Ci niedorzeczność wypowiedzi.

Czy teraz wyrażam się dostatecznie jasno? Nie spiesz się, przeczytaj kilka razy, poczekaj chwilę zanim zaczniesz pisać ;)

ocenił(a) film na 4
plochol

Temat jest poświęcony danemu filmowi, więc mimo otwartego i publicznego forum powinieneś wypowiadać się na dany temat a nie wjeżdżać na jakiegoś użytkownika, nie bronie nikogo, ale wg mnie gdybym był adminem schodząc z tematu powinieneś dostać warna. Chyba, że lubisz sobie czasem wejść na forum i komuś pocisnąć jak mu się noga poślizgnie, taki sport?

Ps. I nie staraj bronić się tym, że zarzucenie niedorzeczności wypowiedzi jest na temat filmu, nie sprecyzowałeś dokładnie o co ci chodzi, więc Ja biorę od razu takie rzeczy za czepialstwo.

WujekChu1ek

Na szczęście nie jesteś adminem. Wiesz co jest ciekawe? Ja jestem. Nie tu, oczywiście, ale na innej stronie i działając w myśl Twojej zasady... trzeba by zbanować wszystkich, którzy mają sprzeczne poglądy. Nie, chwila, dawać ostrzeżenia... Po ilu ban? 2? 3? Gdzie tu wolność słowa w demokratycznej RP?

I nie mam zamiaru ukrywać, przyczepiłem się do gościa. Jego wypowiedzi są bezsensowne, a sama forma aż się prosi o satyrę.

ocenił(a) film na 4
plochol

Napisałem warna. Jeżeli jesteś adminem "adminie" to powinieneś znać ten zwrot... Byłeś kiedyś na paranormalne albo na zmianynaziemi? Tak właśnie tam są warny za odejście od wątku głównego, i nie ja to wymyśliłem.

ocenił(a) film na 1
plochol

plochol - film jest wyjątkowo denny jak na może już na dziesiątki filmów katastroficznych, które widziałem- rzadko kiedy mam ochotę wyjść z kina a tutaj miałem i tyle w temacie

robiko2008

Zadam Ci wyjątkowo proste pytanie: czemu?

ocenił(a) film na 1
plochol

filmy w których występują mnogie tornada działają na mnie jak płachta na byka ;-) - na 2012 już sobie pofolgowali za bardzo i tak samo na jądrze ziemi - co za dużo to niezdrowo ;-) i nie pomoże tu wtedy niezła gra aktorska

ocenił(a) film na 4
robiko2008

Tu akurat bzdurnością w owym dziele jest patos, ckliwe chwile i najlepsze, super hiper pan prezydent, którego wszyscy lubią i chce zniszczyć świat, no głupszej głupoty wymyślić się nie da... Mnogość tornad panie drogi kolego to dość częste zjawisko meteorologiczne występujące w naturze, wystarczy czasem poczytać zanim wypowie się na dany temat... Pozdrawiam

http://media.dziennikzwiazkowy.com/wp-content/uploads/2011/05/multiple_tornadoes .jpg
https://www.meteoprog.pl/pictures/news_v_2/39f0043a62e833ff1c90591e30633303.jpg
http://media.graytvinc.com/images/690*388/florida+twin+waterspouts.jpg

http://dziennikzwiazkowy.com/wydarzenia/312-tornad-w-ciagu-jednej-doby/

ocenił(a) film na 1
WujekChu1ek

zdarzają sie nawet podwójne zapętlone małe tornada, także tez ogniowe ( wyssany na chwilę otwarty ogień ) ale kilka tornad o sile 3/4 obok siebie to sa bzdury

ocenił(a) film na 4
robiko2008

Na Jowiszu jest cyklon większy od kuli ziemskiej, więc wszystko jest możliwe... Nie jesteś meteorologiem żeby negować takie rzeczy.

ocenił(a) film na 1
WujekChu1ek

ale to nie jowisz ;-) - też dużo oglądałem tornad i czytałem trochę o tym - jak są te największe komórki to słyszałam, że tworzą się tylko pojedyncze - ewentualnie jakieś małe krótkotrwałe incydentalne tornado w niedalekiej odległości, trwające stosunkowo krótko

ocenił(a) film na 4
robiko2008

No, ale w filmie SF jest to możliwe, ponieważ po 1. jest to SF po 2. Zdarzają się w nich zjawiska pogodowe, które były dotąd nieznane, patrz, pojutrze, jądro ziemi czy nieszczęsny gejostorm. Równie dobrze mogły by spadać z nieba zielone gumowe krasnoludki na sprężynach, ale żeby to było w miarę wyjaśnione, poza tym w filmach SF wszystko jest dopuszczalne w miarę ludzkiej wyobraźni.

ocenił(a) film na 1
WujekChu1ek

w Pojutrze było czuć jakby wszystko przedstawiono bardzo realistycznie, to samo Góra Dantego, Twister czy Dzień zagłady. W Jądrze ziemi sobie pofolgowali ;-) ale jakoś tam nie to nie raziło ;-). W Armagedonie to akurat mnie raziło.

robiko2008

Zmień lekarza bo Ci złe prochy przepisuje ;)

ocenił(a) film na 3
alex_gawlas

Film katastroficzny gdyby był w 100% realny byłby zbyt nudny lub zbyt straszny. Dlatego trochę sie nagina pewne zależności. Jeżeli jest to robione z umiarem może wyjść całkiem dobry film. Natomiast jeżeli od samego początku idziemy w kierunku kupy to czego się spodziewać.

ocenił(a) film na 3
ocenił(a) film na 6
robiko2008

Albo pisz po polsku albo wcale. Twister nazywasz perełką ? Z tymi żałosnymi efektami specjalnymi. Gratulacje.

ocenił(a) film na 8
robiko2008

Czy góra dantego była jakoś specjalnie dobra? Scenariusz dobry, ale nie bardzo dobry. Gra aktorska niezła, ale nie wybitna. Efekty przeciętne. Ogólnie film spoko, ale żeby perełka?

Mi się geostorm podobał. Nie powiem żeby był wybitny, ale jest solidnie niezły. Zrobił na mnie lepsze wrażenie niż góra dantego.

ocenił(a) film na 4
rafik54321

Na 8 to Ja oceniam filmy, które urywają mi dupę...

ocenił(a) film na 8
WujekChu1ek

A ja oceniam film który ma niezłe efekty specjalne, niezłą grę aktorską, niezły scenariusz, ale zabrakło im nieco czegoś oryginalnego.

Znowu skoro 8 to dla ciebie "urywanie odwłoka", to czym jest 10? Tworem iście boskim?

ocenił(a) film na 4
rafik54321

Tak, na ponad 7 tys filmów mam ocenionych tylko 55 na 10/10...

Aha czyli wg ciebie ten film ma niezły scenariusz?

użytkownik usunięty
beair

Jedna osoba daje "1", a druga "10". Jednak jest to zgodne z ich odczuciami i nie łamią tym regulaminu. Trochę dziwne, że aż taka rozbieżność. Jednak taka rozbieżność, to jedno, a dawanie przez forumowicza/forumowiczkę "dzyniu" punktów.... wg własnej skali /max, to 5 w tej skali/ jest łamaniem regulaminu!! Wprowadza w błąd, a mnie po prostu wq...a. Niestety - nic z tym nie potrafię zrobić. Jeszcze nie oglądałem "Geostormu", choć opis filmu nie brzmi ciekawie, a i sprawia, że domyślam się fabuły z zakończeniem włącznie. Z rezerwą podchodzę zarówno do tego, że oglądnę arcydzieło /10/ czy też film-nieporozumienie/1/. Co do wystawiania "1" zdarzyło mi się, na kilka tysięcy filmów, dać dwa razy "1". Na ogół nie oglądam filmów, podczas których się zastanawiam czy oglądanie ma sens, gdy tak się zastanawiam, na ogół przerywam oglądanie. Szkoda czasu. Jednak te dwa "wymęczyłem", bo w jednym grał Arnie /wszedł w ostatnim kwadransie/, a drugi był trzecim z wysoko przeze mnie ocenionej serii. Oglądnąłem i dałem "1", bez emocji, na chłodno. Ponownie postępuję gdy daję "10". Peace sells, but who is buying?

ocenił(a) film na 7

Sęk w tym, że oceny kierowane tylko lub głównie odczuciami, nawet jeśli szczerymi są niewiele warte. Film ocenia się po wielu warunkach, powinno brać się pod uwagę co najmniej kilka składowych, bo inaczej to wg mnie też łamanie regulaminu. Szkoda że te skrajne oceny nie mogą być uwzględniane dopiero po uargumentowaniu, ale to by było zbyt piękne. Emocje są ważne, również w filmie, ale nie mogą być na pierwszym planie, tym bardziej czysty subiektywizm, ale generalnie wypowiedź jak najbardziej na tak.

użytkownik usunięty
uwieziona

Zgadzam się z tym co piszesz. Napisałem "odczucia", chcąc sobie ułatwić, a powinienem uszczegółowić, ale.... lenistwo. Nie kieruję się tylko uczuciami/emocjami. Gdy film je wywołuje nie jest to bez znaczenia, ale to jeden z elementów. Biorę pod uwagę to na czym się znam /na poziomie widza - odbiorcy/. Zwracam uwagę na grę aktorów /słowa, mimika, mowa ciała/, scenariusz /czy historia jest logiczna, interesująca itd./, efekty /czy sztuczne, nierealistyczne czy wręcz przeciwnie - jak oni to nakręcili?!/, na zdjęcia i muzykę. Takich rzeczy jak np. montaż biorę pod uwagę, w mniejszym stopniu, bo prawie się na tym nie znam. Ale czase4m pejście z jednej sceny do drugiej jest takie, że i ja to wyłapię i docenię, np. "Czas apokalipsy" - scena przejścia z wirnika helikoptera do kręcącego się wiatraka" .Też uważam, że przy "1" czy "10" wypadałoby uzasadnić, ale w praktyce pewnie by to "nie wypaliło".
Odpisuję od paru lat tylko na posty, w których toczy się merytoryczna dyskusja z poszanowaniem adresata i uznaniem jego prawa do jego własnej oceny, a także do błędnej oceny. Miło mi więc, że mogliśmy zamienić parę słów na forum. Coraz częściej widzę wypowiedzi obrażającego kogoś, bo mu się coś podobało/nie podobało, bo dał taką a nie inną ocenę. Na takie posty nie odpowiadam zgodnie z zasadą "nie wchodź w polemikę z chamem, bo pokona cię doświadczeniem". Pozdrawiam i do następnego spotkania na forum :)

ocenił(a) film na 3

o bardzo dobrze robisz :D
Tylko jeżeli potrafisz zrozumieć entuzjastów. Super daję 10. Entuzjasta to np gimbus który ma 1 godzinę fizyki. Geografia też szaleje bo nie potrafi wskazać Ameryki Północnej, to jeżeli ktoś taki ogląda ten film to może stwierdzić. E kolo zajebioza 10. Kłopot w tym że ten film aż pali zwoje mózgowe. Ktoś normalny(przepraszam ktoś taki jak ja czyli nie do końca normalny) da 3. A póżniej wychodzą takie kwiatki że ten film ma 5 gwiazdek lub 6. Uwierz są potrzebni ludzie którym sie nic nie podoba. Dzięki takim ludziom film ostatecznie ląduje w kategorii przeciętny dość słaby lub umiarkowanie przyzwoity.

ocenił(a) film na 8
beair

super film :) nic więcej nie muszę pisać, nie warto nawet czytać tych trolli, zawsze znajdą się jacyś co nie lubią akurat takich filmów. Zbędne są dyskusje, i kłótnie o nic, o to kto ma lepszy czy groszy gust ? O gustach się nie dyskutuje. Pozdrawiam.

beair

J.bany klakier za srebrniki!

ocenił(a) film na 4
Ralph_S_

Ten film katastroficzny to faktycznie jedna wielka katastrofa! szkoda czasu, moja ocena 4/10

ocenił(a) film na 3
beair

Ten film był kopią innych gniotów takich jak chociażby armaggedon. Kompletna bzdura od wybudowania stacji w 6 miesięcy, po wysyłanie wahadłowców z podwieszanym systemem rakietowym (nikt już nad tym nie pracuje). Do tego prezydent aby wyłączyć system musi sobie palce zeskanować ale za to wgrać wirusa i zrobić ze stacji broń to już wystarczy jeden człowiek i zero systemów bezpieczeństwa. Garcia chyba płakał w przerwach między scenami.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones