PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=768105}
6,5 20 115
ocen
6,5 10 1 20115
6,2 6
ocen krytyków
Ghostland
powrót do forum filmu Ghostland

Wstrzasajacy

ocenił(a) film na 10

To jeden z najbardziej wstrzasajacych i przerazajacych thrillerow/dramatow (to NIE JEST HORROR) jakie widzialam. Trzyma w napieciu od samego poczatku do ostatniej minuty, a terror wydarzen i bezradnosc wbijaja w fotel. Szokujacy.

LittleCrow

Gdzie oglądałaś /łeś?

ocenił(a) film na 4
barbarak76

barbarak76 Ja oglądałem go dzisiaj na cda, tyle że pod tytułem "Ghostland" jest dostępny dla użytkowników konta premium, ale udało mi się go znaleźć normalnie, bez dostępu do konta premium jako "Horror (2018.pl)". Mi osobiście się nie podobał, ale jakby coś to tam go znajdziesz.

ocenił(a) film na 6
TANATOS1984

Można obejrzeć na Youtube pod innym tytułem "incydent w duchu "za darmo.

ocenił(a) film na 6
Sol1987

Tzn to jest ten sam film tylko że inny tytuł pewnie żeby nie usunęli czy coś.

ocenił(a) film na 4
Sol1987

To prawda, to jest ten film.

ocenił(a) film na 9
TANATOS1984

no tak bo ocenianie takiego filmu oglądając go w domu, w wątpliwej jakości jest bardzo miarodajne..

ocenił(a) film na 4
al_joker89

Jak coś jest ch***we to jest ch***we i poprawa jakości tego nie zmieni.

ocenił(a) film na 9
TANATOS1984

ok, po tym komentarzu już wiem że nie warto było zaczynać dyskusji.. :P

LittleCrow

to jest horror juz po sa mmym tytule widac tu nie ma zapewne nic z thrilera ani dramatu

hercules38

Po czym wnosisz? Widziałeś? Horror może być również, albo przede wszystkim dramatem np. Lights Out.

psycholog_stosowany

koles kiedy swiatla gasna to horror zaden dramat

hercules38

100% racji :)

floster79

no pewnie ze tak :D

ocenił(a) film na 9
hercules38

Absolutnie sie nie zgadzam ;) w horrorze wystepuja elementy nadprzyrodzone tzn. duchy, zjawy, a thriller opiera sie glownie na wątkach realistycznych, psychologicznych tj. psychole, mordercy itd poczytajcie troszke o tym ;)

Filmowa_Fanatyczka

w horrorach nie musza byc zjawiska nadprzyeodzne tortury sadyzm pscyhole to horrory bez nadnaturlanych czynnikow ;p

hercules38

100% racji :)

floster79

Niestety, ale tylko tak to sobie wyobrazasz. W normalnym swiecie, czytaj " nie twoim swiatku" isnieja terminy umowne definiujace pewne pojecia. Inaczej nikt nie bylby w stanie sie porozumiec. A ty wymysliles sobie cos bo tak ci podpasowalo. Pisali ci wczesniej:" HORROR - odmiana fantastyki polegająca na budowaniu świata przedstawionego na wzór rzeczywistości i praw nią rządzących po to, aby wprowadzić w jego obręb zjawiska kwestionujące te prawa i nie dające się wytłumaczyć bez odwoływania się do zjawisk nadprzyrodzonych."

W zwiazku z tym, jesli sprawa dotyczy zwyczajnych psycholi to sa thrillery, bo brak jest esencjonalnych elementow horroru, tyle w temacie madralinskich. To ze czegos nie rozumiesz, badz rozumiesz zle, wcale nie oznacza ze tak wlasnie jest.

El_Draque

koles filmy z psycholami to tez horrory

hercules38

koles, jasne, jesli spelniaja kryteria i posiadaja elementy nadnaturalne, to dlaczego nie?

El_Draque

nie musza miec nadnaturlanych starczy ze sa krwawe brutalne lub sadystyczne ;p

hercules38

przyklad?

El_Draque

boze widac ze jestes amator jesli chodzi o horrory Hallowen Teksanska masakra pila mechaniczna Piatek 13 Hostel Pila i wiele innych

hercules38

"Hallowen Teksanska masakra pila mechaniczna Piatek 13"... i twoim zdaniem niesmiertelny morderca powracajacy ciagle zza grobu to nie element nadnaturalny? Pila to taki sam horror jak cube... ale co tam.

El_Draque

co ty walisz kolez to sa 100 procentowe horrory nie znasz sie to nie gadaj bo mnie wkurzaja tacy jak ty zxa mlody jestes by wiecej wiedziec niz ja

hercules38

Nie bredź już, proszę. :) Poprawiają cię, a ty dalej swoje "racje" bezmyślnie powtarzasz. XD

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
hercules38

No już, dzieciaku, nie denerwuj się tak. ;)
Kiedyś nauczysz się przyznawać do błędu. :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
hercules38

No i dlaczego tak niekulturalnie? :( Zaparz sobie meliski czy coś. ;)

martinos1985

sam zaczynasz dajesz sb jakiegos mafioza i myslisz ze mam sie cb bac blad bo ja mam kogos duzo podezniejszego w awku :)

hercules38

Serio jesteś kretynem...
Bez odbioru.

martinos1985

wiec kim ty jestes w takim razie :D

ocenił(a) film na 6
hercules38

Czlowieku, moze i bys byl bardziej wiarygodny, gdyby nie ten twoj prymitywny język, ktorym wladasz na poziomie 1wszego lepszego drecha.

master_of_vinyl_donuts

nie lubie dresow koles

ocenił(a) film na 6
hercules38

Dziwne, bo nawijasz jak oni : ]

ocenił(a) film na 7
El_Draque

Duch matki w oknie, na samym końcu.

ocenił(a) film na 6
El_Draque

I tu się mylisz. Produkcja bardzo często oscyluje pomiędzy thrillerem, a horrorem, dlatego można zamiennie stosować pojęcie "worek" - film grozy ;) Definicja horroru nie podlega sztywnym ramom. Jest płynna tak samo jak locus horridus, którym operuje. Poczynając od gotyckich zamczysk, kończąc na centrach handlowych. Już pomijam eskalacje makabry. To co dziś usypia, kiedyś wprawiało w osłupienie. Zresztą samą definicję można ugryźć na wielu frontach. Bo łatka od dystrybutora ma po prostu ułatwić sprzedaż.

Jeśli nie wierzysz, to mogę Ci podać kilka definicji z książek, z których studenci filmoznawstwa czepią wiedzę :P Tak się składa, że mam ich kilka. I każda zawierała tą samą mantrę - choć z początku horror był powiązany z tak jak napisałeś zjawiskami nadprzyrodzonymi, tak w tym momencie nie jest to dookreślone.

Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 5
El_Draque

Definicję z Wikipedii to każdy może sobie skopiować. Ale wejdź sobie nawet na angielską wersję tego artykułu, która jest o wiele lepiej napisana. Masz tam nawet wprost powiedziane: "Horror is frequently supernatural, though it can be non-supernatural"

ocenił(a) film na 7
El_Draque

Szkoda, że nie doczytałeś dalszej części definicji na wikipedii, na którą się powołujesz negując, że horrorami nie są filmy bez zjawisk nadprzyrodzonych.
Cytuję:
"Fabuła może być oparta na realnym zagrożeniu i strachu, których głównym motywem są zazwyczaj psychopatyczni zabójcy, gwałciciele, epidemia wirusa, groźne zwierzę, pobicia lub koszmarne wspomnienia/wizje głównego bohatera. Elementem, dzięki któremu można rozróżnić taki rodzaj horroru od thrillera, jest poziom przemocy w nim zawarty i liczna obecność scen gore."
Nie ma za co.

ocenił(a) film na 6
yoshike

o :D No ! Brawo, ale widzę, że bez odzewu już od pana!

floster79

jakiej racji :D

Filmowa_Fanatyczka

@filmowa Celem filmowego horroru jest wywołanie u widza klimatu grozy, niepokoju lub obrzydzenia i szoku. Głównymi motywami horrorów są zazwyczaj wampiry, demony, duchy, wilkołaki, nawiedzone budynki, kanibale lub zombie. Fabuła może być oparta na realnym zagrożeniu i strachu, których głównym motywem są zazwyczaj psychopatyczni zabójcy, gwałciciele, epidemia wirusa, groźne zwierzę, pobicia lub koszmarne wspomnienia/wizje głównego bohatera. Elementem, dzięki któremu można rozróżnić taki rodzaj horroru od thrillera, jest poziom przemocy w nim zawarty i liczna obecność scen gore. źródło WIKI :)

ocenił(a) film na 3
floster79

dokladnie jest nawet takie powiedzenie ze ktos przezyl prawdziwy horror i wcale nie spotkal wampirow czy duchow tylko dotknely go jakies traumatyczne przezycia

ocenił(a) film na 4
burt1985

Nawet jeśli nie patrzymy na to jako na horror, to jest to kolejny średni film. Nie rozumiem co w tym filmie trzyma w napieciu.
Brutalność i terror owszem występują, ale nie na taką skalę, aby pociągnąć ten film.

burt1985

to mowa potoczna, z definicji nikt nie mogl przezyc horroru, bo zjawiska nadprzyrodzone nie istnieja:)

floster79

wyrwane z kontekstu, pelny kontekst jest taki:
" HORROR - odmiana fantastyki polegająca na budowaniu świata przedstawionego na wzór rzeczywistości i praw nią rządzących po to, aby wprowadzić w jego obręb zjawiska kwestionujące te prawa i nie dające się wytłumaczyć bez odwoływania się do zjawisk nadprzyrodzonych."

El_Draque

co nie zmienia faktu, ze ja mam racje a ty nie, najwidoczniej nie czytasz ze zrozumieniem, ale generalnie lotto mi to za co ty uważasz horror i tyle

floster79

jasne, mi lata co ty uwazasz za horror, nie zrozumiales definicji ktora przytoczyles i pojecia "gore".

El_Draque

tak sobie to tłumacz ech

ocenił(a) film na 6
El_Draque

Oczywiscie, ze horror nie musi skupiac sie na zjawiskach fantastycznych, przykladem sa Slashery, raczej nie trybisz calej definicji horroru, bo bys to wiedzial :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones