PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=936}
8,1 770 618
ocen
8,1 10 1 770618
7,3 46
ocen krytyków
Gladiator
powrót do forum filmu Gladiator

Genialny film w roli głównej z Russel Crowe. Bez większego problemu ustawiam go na pierwszym miejscu mojego własnego rankingu. Oglądam 8 raz a to mi dalej się nie nudzi. Film jest arcydziełem, czego po oglądnięciu każdy powinien się ze mną zgodzić. Rewelacja sama w sobie, co tu więcej dodawać...

użytkownik usunięty
czkalaka147258

Nie jest arcydziełem. Za dużo patosu i tej hollywoodzkiej umowności.

ocenił(a) film na 10

oj podobal Ci sie ten film ;)

ocenił(a) film na 9

Tak, troszeczkę za bardzo hollywodzki przez co obniżyłem ocenę o 1 punkt , ale 9/10 i tak świadczy o tym, że to wybitne dzieło.

ocenił(a) film na 7

jak dla mnie też zbyt hollywoodzki. dobry film, wiadomo, ale nie arcydzieło. z filmów o gladiatorach zdecydowanie bardziej podobał mi się "Spartakus" - był logiczniejszy, mniej napompowany, i lepiej oddawał realia cesarstwa. ta tutaj to historyjka do promowania czasów starożytnych wśród amerykanów

ocenił(a) film na 7
7mari

Dokładnie tak jak piszesz. Ja po chyba 10 obejżeniach obniżyłem notę na 6. Film jest niezły i to wszystko. Spartakus miał znacznie lepszą dramaturgię, grę aktorską, a i scenografią nie ustępował wiele Gladiatorowi

ocenił(a) film na 10
7mari

Nie rozumiem jak można w ten sposób podchodzić do oceny filmu. Gladiator to nie film dokumentalny nie miał on za zadania przedstawić idealnie reali cesarstwa czy być perfekcyjnie logiczny. Ja oczekuję od filmów hollywodzkich aspektów, napompowania i nie uważam to za coś złego jeśli mówimy o filmach, które mają na celu dostarczyć rozrywki.
Każdy ma prawo do własnej oceny i nie mam zamiaru narzucać wam swojej ale ocenianie przez pryzmat własnych preferencji i oczekiwań na pewno nie jest poprawne...

Chemas ocenia hitaman na 5 a gladiatora na 6 :)

ocenił(a) film na 10
czkalaka147258

NAWET DOBRY JEST ZGADZAM SIE Z TOBA

ocenił(a) film na 9
czkalaka147258

Na mój rozkaz, rozpętaj tu piekło.

ocenił(a) film na 10
czkalaka147258

Majstersztyk w każdym calu od obrazu po hit Lisy Gerrard, Objawienie Joaquina Phoenixa. Ridley Scott pie*dol*%ł wiele wtop ale Gladiator to śmietana która unosi się nad moim ukochanym ŁówcU Androidów i Obcym. Miazga!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ocenił(a) film na 10
Ralph_S_

"Majstersztyk w każdym calu od obrazu po hit Lisy Gerrard..." - w tym filmie jest więcej niedociągnięć i bzdur niż w "Dlaczego ja?" https://www.youtube.com/watch?v=mF61wAxlDPY

ocenił(a) film na 10
32ywis

Co znowu za bzdury tu widzisz? ten film robi wrażenie nawet na mnie, a obejrzałam już ich tysiące. Powiem więcej, uważam ten film za jeden z lepszych w ostatnim dwudziestoleciu. Nie biorę pod uwagę filmów science fiction, bo ich nie lubię z zasady (choć nie bez wyjątków). Dziś z przyjemnością obejrzałam go po raz n-ty. Russel Crowe jest bezdyskusyjnie genialnym aktorem. Choć nie przypomina amanta, potrafi być piękny a w każdej roli jest inny. Nie znam innego o takich cechach. Jakie bzdury? Fabuła musi posiadać dużo elementów fikcyjnych, inaczej trąciłaby nudą.

ocenił(a) film na 8
32ywis

Jak tak to czemu dajesz 10?

użytkownik usunięty
czkalaka147258

Argumenty za filmem na przykład.

ocenił(a) film na 9

Ścieżka dźwiękowa która wielokrotnie potęguje napięcie, sam aktor który jest lubiany przez wielu widzów... oraz fabuła w której można się zakochać. ;)

ocenił(a) film na 6
czkalaka147258

Ścieżka dźwiękowa to jakaś totalna tandeta wtórna do bólu. Zero wysmakowania.

ocenił(a) film na 10
kokosoweniebo

Każdy ma swoje zdanie, mi bardzo się podoba ścieżka dźwiękowa.

ocenił(a) film na 8
kokosoweniebo

Czytałem różne bzdety, ale nazwać muzykę Hansa Zimmera tandetą to herezja w czystej postaci.

ocenił(a) film na 10
MyArczi

Podzielam w pełni Twoje zdanie. Muzyka w stylu: ciarki na plecach, chyba nie może być tandetą. Jak znam życie największymi krytykami tu są miłośnicy disco-polo na co dzień.

ocenił(a) film na 8
kokosoweniebo

Patrząc na zdjęcie to jesteś w wieku około gimnazjalnym.. No sorry, ale z czasem zmienisz zdanie o tej muzyce.

ocenił(a) film na 10
czkalaka147258

Muzyka jest WIELKA!

ocenił(a) film na 7
czkalaka147258

Cóż, nie zgodzę się. Z każdym kolejnym obejrzeniem tracił u mnie na wartości. Oczywiście samo to, że oglądałem go kilka razy świadczy o tym, że film nie jest zły, a nawet ponad przeciętny. Do arcydzieł mu jednak daleko Zgodzę się, że ścieżka dźwiękowa bardzo dobra, aktrostwo na poziomie, choć nie powala na kolana (może poza Phoenixem), scenografia dobra. Ale, jak już ktoś tu wspomniał, strasznie dużo patosu, typowe kino hollywodzkie i po prostu całkiem niezła produkcja.

ocenił(a) film na 10
chemas

taa .. za to "Wrzeciono Czasu" i "Broken" to są dopiero arcydzieła!



beka xD xD xD

ocenił(a) film na 7
Rockman92

A nie ?

ocenił(a) film na 10
chemas

no raczej nie xD

ocenił(a) film na 7
Rockman92

No już nie moja wina.

ocenił(a) film na 10
czkalaka147258

Wczoraj leciał na dwójce i tez po raz kolejny oglądałam. Dzisiaj widzialam ze tez powórka jest i chyba tez włącze chocby tylko ne ten moment :"My name is Maximus Decimus Meridius ..." :)) Genialne to wogóle mi sie nie nudzi. A ta scieżka dzwiękowa cudowna. Mogłabym słuchać na okrągło :)) Na końcówce tradycyjnie ryczę i to bez względu na ilość seansów :)

ocenił(a) film na 10
monia198923

zgadzam się z Tobą całkowicie - tak jakbym to ja sama pisała tę recenzję. Dla mnie ten film jest "the best ever" - już sam fakt, że byłam na nim w kinie dwa razy w krótkim odstępie czasu mówi wiele, w sumie oglądałam go już kilkanaście razy (ostatnio znów na dwójce) i wcale mi się nie nudzi. W "Maximusie" jestem bezgranicznie zakochana (nawet nie muszę go widzieć, wystarczy ten zniewalający głos), muzyka wymiata. Za każdym razem na końcu obowiązkowe łzy. Po prostu arcydzieło !!!

ocenił(a) film na 10
DMagmich

Dokładnie :) Wszystko ze sobą współgra i gra aktorów i genialna muzyka. Po prostu arcydzieło :)

ocenił(a) film na 10
DMagmich

Zgadzam sie, to arcydzielo.

ocenił(a) film na 10
monia198923

Czyli zrobiliśmy tak samo:)

czkalaka147258

Przez wiele lat ten film był jednym z moich ulubionych, potem jednak nauczyłam się historii. Zarzuty oczywiście tyczą się samego scenariusza, ani realizacji czy gry aktorskiej. Problem z "Gladiatorem" polega na ignorancji realiów epoki- jeżeli Aureliusz chciał zmienić cesarstwo w republikę rękami Maximusa, mógł go usynowić(nie był by pierwszy), poza tym sam pomysł, że cesarz, nawet ten, wprowadza republikę jest skrajnie niedorzeczny. Sen zwany Rzymem to właśnie podboje, a nie sprawiedliwe ludowładztwo, które de facto nigdy nie istniało w takiej formie, w jakiej je sobie wyobrażamy. Mierzymy rzymian swoją miarą, to wyszło naiwnie- a szkoda.
Co do aktorów- cudeńko:)

użytkownik usunięty
Hanna_Popik

To jest akurat dość ciekawy motyw, bo Aureliusz chciał wzmocnić władzę cesarska i wprowadzić dziedziczenie tronu, stad przygotowywał Kommodusa do rządów już od dziecka i uczynił go współcesarzem gdy miał 15 lat. Po prostu gdy Aureliusz zmarł, a Kommodus został w wieku około 20 lat najpotężniejszym człowiekiem na świecie, to chciał sobie trochę odkuć nudne dzieciństwo.

ocenił(a) film na 9
czkalaka147258

Zgadzam się :)

czkalaka147258

ja ten film obejrzałam RAZ. na drugi się nie przemogę bo takim autentycznym smutkiem się zalałam nad losem Maximusa i tym jaki z Kommodusa był kawał ch*ja reszta dziada, że znowu podejdę do tego tak emocjonalnie. a zazwyczaj filmy nie wywierają na mnie aż takiej empatii wobec bohaterów :)

ocenił(a) film na 9
czkalaka147258

Tak jeden z najlepszych filmów z tego gatunku. Trzeba też zaznaczyć, że film jest
remakiem "Upadek cesarstwa Rzymskiego" 1964
Polecam z tego gatunku zwłaszcza te:

Starożytność:
Troja 2004 imdb 7,2 (koniecznie wersje reż. dłuższą o 40 minut -3godz 16 minut)
300 2006 imdb 7,8

Ben hur 1959 imdb 8,1 (11 oskarów)
Spartacus 1960 imdb 7.9 (4 oskary)
Kleopatra 1963 imdb 7,0 (4 oskary)
Upadek Cesarstwa Rzymskiego 1964 imdb 6,7
Gladiator 2000 imdb 8,5 (5 oskarów)
Serial Rzym 2005-2007 imdb 8,9 (22 odc)

Średniowiecze:
Krzyżacy 1960 imdb 7,1
Robin Hood- Książę złodziei 1991 imdb 6,9
Waleczne serce 1995 imdb 8,4 (5 oskarów)
Królestwo niebieskie 2005 imdb 7,2 (koniecznie wersje reż. dłuższą o 50 minut -3 godz 10 min)
Robin Hood 2010 imdb 6,7
Serial Robin of Sherwood 1984-1986 imdb 8,5 (26 odc)
Serial Vikings 2013-2016 imdb 8,6 (29 odc, ale kolejne w 2016)
Serial Gra o tron 2011-2018 imdb 9,5 (80 odc, ale jest na razie 50, kolejne 10 w 2016, serial fantasy, ale bazujący na realiach średniowiecznej Anglii i Francji)

Barok:
Pan Wołodyjowski 1969 imdb 7,3 (lata 1668-1673)
Potop 1974 imdb 7,9 (lata 1655-1660)
Ogniem i mieczem 1999 imdb 7,1 (lata 1647-1649)

Feudalna Japonia:
Rashomon 1950 imdb 8,3
7 samurajów 1954 imdb 8,7
Tron we krwi 1957 imdb 8,1
Straż przyboczna 1961 imdb 8,3
Seppuku 1962 imdb 8,7
47 Samurai 1962 imdb 7,8
Bunt 1967 imdb 8,4
Ran 1985 imdb 8,3
13 assassins 2010 imdb 7,6
Ostatni samuraj 2003 imdb 7,7
Serial Shogun 1980 imdb 8,0

ocenił(a) film na 10
returner

http://www.metacafe.com/watch/an-F8pWb72m7hn7Y/gladiator_2000_maximus_is_praying _in_his_chamber/

returner

gra o tron filmem historycznym? Co ty bierzesz debilu.

czkalaka147258

słaby film, miliony niedopowiedzeń historycznych, fałszywy obraz starożytnego rzymu - praktycznie zbrukali historie, prawde o tych wydarzeniach.

ocenił(a) film na 7
adre_2

Jeden jedyny chyba tu się cokolwiek zna na historii, lecz sceny batalistyczne wymiatają.

ocenił(a) film na 4
czkalaka147258

To ty chyba w swoim życiu prawdziwego arcydzieła nie widziałeś... Ten film nie ma w sobie DOSŁOWNIE NIC Z ARCYDZIEŁA!
5/10 to maksimum (jak Maksimus)...

ocenił(a) film na 10
czkalaka147258

Super film

ocenił(a) film na 10
anpak

Tak!

ocenił(a) film na 2
czkalaka147258

Dziadostwo samo w sobie. Bezfabularna płycizna.

dubbelvla

Może dziadostwo to to jeszcze nie jest, widziałem gorsze kaszaloty które noszą miano dzieła. Nie zmienia to faktu, że "Gladiator" jest filmem przeciętnym i przereklamowanym.

ocenił(a) film na 2
Vintage36

dużego tego typu "dzieł" można w rankingu filmwebu znalezc
a co do gladiatora to jest dobrze zrobiony kolejny odcinek serialu "Herkules" z Kevinem Sorbo, choć tam fabuła była ciekawsza, przynajmniej coś nowego starali się wymyślić

ocenił(a) film na 8
dubbelvla

No tak, bo Wróg publiczny z Willem Smithem na 7, a Gladiator na 3...

ocenił(a) film na 2
Alex_Tyler

no tak to wygląda :D

ocenił(a) film na 9
czkalaka147258

Może nie najlepszy film w historii, ale sprawnie zrealizowane hollywoodzkie kino. Tego typu filmy można oglądać w kółko i się nie nudzą. Jednak sama historia to nic nowego, standardowa opowieść o zemście, miejscami za dużo też jest patosu, no, ale takie jest amerykańskie kino.

ocenił(a) film na 8
czkalaka147258

I do dzisiaj masz na profilowym maske maximusa

czkalaka147258

Polecam oglądać na https://cdafilmy.online

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones