PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=758925}

Gniew

Romans
6,2 3 332
oceny
6,2 10 1 3332
3,7 9
ocen krytyków
Gniew
powrót do forum filmu Gniew

Niestety film rozczarował mnie bardzo. Dosłowny do bólu. Symbole religijne zostały użyte w tak ostentacyjny sposób, że brakowało tylko dodatkowego opisu, jak należy rozumieć poszczególne sceny. I jakby tego było mało brutalne sceny, które pozostawiają niesmak i budzą odrazę.

użytkownik usunięty
Magdalena_D_filmweb

Brutalne sceny mają pokazywać jak bardzo dorosły człowiek nie umie poradzić sobie z krzywdą jaka spotkała go w dzieciństwie.
Wyłącznie po to tam są. We mnie wzbudziły współczucie nie odrazę. Tę ostatnią budzić może pedofilia każda nie tylko w kościele.
Film ma być dosłowny bo gwałcenie dzieci jest dosłowne i nie ma w nim żadnych niedomówień.

ocenił(a) film na 2

Współczucie budzi krzywda jaka spotkała bohatera i to jaki to miało wpływ na jego życie. Mamy ewidentnie inną wrażliwość. U mnie jednak odrazę budzą sceny ociekające krwią. Poza tym ja jednak stawiam na filmy, które pozostawiają widzowi miejsce na przemyślenia. Gniew jest dosłowny do bólu - jakby twórcy filmu uważali, że widzowie nie byli w stanie zrozumieć symboliki, metafor i innych środków stylistycznych stosowanych w filmach.

użytkownik usunięty
Magdalena_D_filmweb

Sceny ociekające krwią...? Jest kilka scen z przemocą fizyczną, ale żeby była jakaś rzeź to nie. W moim odbiorze tych scen jest względnie mało, bo bohater i tak jakoś panuje nad sobą, stara się prowadzić normalne życie (praca itd.)Ale ok. pewnie to kwestia wrażliwości.

Magdalena_D_filmweb

w pierwszym lepszym filmie sensacyjnym, na który chodzą do kina nawet małolaty, jest więcej brutalnych i krwawych scen.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones