PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=758925}

Gniew

Romans
6,2 3 329
ocen
6,2 10 1 3329
3,7 9
ocen krytyków
Gniew
powrót do forum filmu Gniew

...w sposób wręcz perfekcyjny wcielającego się w postać mężczyzny, żyjącego w obliczu ogromnej traumy związanej z krzywdą, jakiej doświadczył przed laty. Ekspresja szargających głównym bohaterem emocji połączona z mimiką twarzy, gestykulacją, tonem wypowiedzi (zwłaszcza w monologach) to absolutny majstersztyk. Film rzecz jasna nie dla każdego. Przewijający się bowiem systematycznie element wiary, religii, stosunku do Kościoła i... kościoła może w niektórych przypadkach (co widać po tonie kilku wypowiedzi) zostać odebrany w sposób dość opaczny i budzić kontrowersje. Widza dojrzałego jednak, otwartego na szeroką interpretację przedstawionego obrazu, film ten głęboko poruszy i z pewnością pozostanie w pamięci na długi czas. Film, po którym wychodząc z kina z pewnością nie wzruszysz ramionami przechodząc nad nim ot tak do porządku dziennego. Polecam!

użytkownik usunięty
dolmis

Orlando mówiąc mało, pokazuje bardzo silne emocje. Stworzył bardzo ważną postać.

dolmis

Szczerze mówiąc nie spodziewałam się, że Orlando jest tak dobrym aktorem. Uwierzyłam mu. Nie zgadzam się z recenzją filmu. Pokazuje dorosłe skrzywdzone dziecko, które walczy z demonami. Może ostatnia scena nie przemówiła tak do mnie, ale fenomenalnie zostało pokazane cierpienie jednostki. Nie interesuje mnie ogół rozliczeń z kościołem, bardziej przemawia do mnie ból jednostki.

ocenił(a) film na 8
dolmis

Przyznaję - Orlando doskonały :-)

ocenił(a) film na 8
dolmis

Podejrzewam, że ten film jest autorskim przesłaniem (pobożnym życzeniem) by każdy przypadek pedofilii miał takie zakończenie jakie zostało ukazane w tym filmie. Fanatyzm religijny to katastrofa umysłu a zwłaszcza wtedy, kiedy dotyczy tragedii własnych dzieci. Bardzo potrzebny film. Może to nie jest bardzo dobre kino ale poprzez swoją wymowę na to zasługuje - 8/10 !!! KONIECZNIE.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones