Gotowi na wszystko. Exterminator (2017)

1 godz. 57 min.
 • Być może film "Ludzkie dzieci" jest tym najbardziej znanym, w którym pojawił się Fiat Multipla. Być może zauważyć się dało, że w "Kto nigdy nie żył" Ksiądz Jan (Michał Żebrowski) też dał się Multiplą wozić. Jednak dopiero w filmie "Gotowi na wszystko. Exterminator" rola Fiata Multipla jest EPICKA.
  Samo jej pojawienie się wywołuje śmiech na sali - również dlatego, że za kierownicą zasiada długowłosy Jaromir, zrównoważony i odpowiedzialny mąż i ojciec. Jego wygląd może jednak sugerować, że nie zawsze zawsze w jego życiu było spokojnie, nie zawsze było "poukładane". Jaromir, Multipla, "ćwierkający" pasek osprzętu (napinacz paska do wymiany ;-) ) - pierwsze skojarzenie większości widzów jest prawdopodobnie jedno. W najbrzydszym na świecie samochodzie (z piszczącym paskiem na dodatek) siedzieć może tylko człowiek, któremu wszystko co mogło być szalone i kolorowe już się przytrafiło i nic już więcej nie osiągnie. Życie "obdarzyło" go rolą męża i ojca, którą spełniać musi, pracować też musi, jeździć też czymś musi, a że Multipla akurat praktyczna, tania w utrzymaniu i nie kradną...
  Jednak ani Jaromir ani pozostali bohaterzy filmu nie przegrali życia, nie są bezbarwnymi obywatelami, którym sens życiu nadaje trasa między pracą a domem. Makar nie spędzi całego życia w psychiatryku.
  Multipli też nie należy postrzegać tylko w kategorii piękna. O gustach się podobno nie dyskutuje. Czy nudny i "ułożony" Golf, czy Fabia na pewno są ciekawsze od Multipli?
  Paskudnego Fiata nie widać niemal w zwiastunie filmu. Wielu świetnych momentów filmu też w nim nie widać. Nieraz okazuje się, że w trailerze komedii zawarte zostały wszystkie śmieszne fragmenty. W przypadku tego filmu tak nie jest. Mało tego. Okazuje się, że nie jest to zwykła, płytka komedia. Ten film zmusza do refleksji. Klub Fiata Multipla poleca! :-)
  P.S.
  Krzysztof Czeczot za rolę zasługuje na honorowe członkostwo w klubie!

  44
  16odpowiedzi
  ost.
  • NIE dla nudnych samochodów, NIE dla prymitywnych komedii. Dawno nie byłem tak usatysfakcjonowany wychodząc z kina po obejrzeniu polskiego filmu. Po wyjściu udałem się oczywiście na parking do swojej Multipli. W mojej pasek nie popiskuje.
   Komedia dla każdego, kto wychodząc do kina nie zostawił mózgu w domu. Dla każdego czyli dla wielbicieli i antyfanów Multipli. Trzeciej opcji nie ma, bo obok Multipli trudno przejść obojętnie. Obojętnie też trudno przejść obok tego filmu - podejrzewam jednak, że w przypadku filmu grupa fanów będzie odwrotnie proporcjonalna niż w przypadku wymienionego wcześniej samochodu.

  • zgadzam się, aż bym dopisał Multiple do obsady ;) bez ironii, wątek smaochodu w filmie nie raz decyduje o niepowtarzalnym charakterze, pogłębia przesłanie i staje się punktem charakterystycznym w fabule. Nieraz nie pamięta się nawet koloru auta, a co dopiero marki, ale Exterminator to nie ten przypadek ;)

  • Haha, doskonały wpis, doskonały! :D Czeczot i Multipla to chyba nawet lepszy duet niż Więdłocha i Domagała ;)

   • serio, Multipla gra w tym filmie? Perełka *_*

    • Serio serio! Widać, że "użyta" została celowo. Mieli wyczucie z tym autem niesamowite. I tak sami na to wpadli - z klubem konsultacji nie było ;-)

   • o rany trafiłeś w punkt, ale trzeba przyznać, że dzięki temu film ma swój charakter. a Czeczot po raz kolejny pokazał, że umie się odnaleźć w każdej roli ... nawet, jak ma stworzyć duet z samochodem ;)

  • multiplaklub_pl, serio szanuję ten profil <3

   • podłączam się :D

   • O, to muszę spojrzeć, bo po filmie chyba stałem się fanem samochodu :))))

  • Jeszcze parę filmów klubowi pozostało do obczajenia ;)
   http://imcdb.org/vehicles...

   • Znamy tą stronę :-)
    Memy, kawały i inne "ciekawostki" też. Między innymi takie, że Multiplę bardzo lubią przemytnicy. Koniecznie wersję z CNG.

  • Jak to szło? "Ludzie mówią, ze to dobry samochód, praktyczny... Pie****lą". Uśmiałem się :)

   • Albo nawet "Fajne autko, takie sprytne, pojemne", ale trzeba by pójść jeszcze raz, żeby dokładnie ten i inne ciekawe teksty zapamiętać :-)

  • Świetna furrrra!!!