Gotowi na wszystko. Exterminator (2017)

1 godz. 57 min.
  • Miałem dobre przeczucia do tego filmu, mimo że naokoło słyszałem opinie że ,,bueee film o polskiej scenie metalowej, a twórcy nie znają tematu ewidentnie", ,,zapowiada się kolejna nieśmieszna komedia" itp.itd. Szczerze mówiąc po wysłuchaniu tylu tych opinii zacząłem mieć wątpliwości, ale do kina poszedłem i tak i...
    zostałem miło zaskoczony, Po pierwsze, film nie opowiada o polskiej scenie metalowej. Owszem, to ważny motyw, ale to nie to jest w tym filmie najwazniejsze. Opowiada on o dorastaniu, o konfrontacji marzeń z rzeczywistością, o stracie, o tym, jak przyjaźnie z młodości znoszą próbę czasu i nieuchronne zmiany, które niesie za sobą dorosłość.
    Żarty - na poziomie, kilka razy naprawdę nieźle się uśmiałem.
    Wątki miłosne - moim zdaniem do poprawy, ale to nie one grają w fabule pierwsze skrzypce, więc można przymknąć na to oko.
    Zastanawiam się jaką ocenę dać na filmwebie, waham się między 7 a 8 - za miłe zaskoczenie.

17
    28odpowiedzi
    ost.
    • Daria1983
      Daria1983

Moje wrazenie są podobne. Film jest jest o muzyce, ale nie nie do końca. Ja widzię w nim dorastanie i zycie dorosłych w małym mieście, w którym jedyną atrakcją są pikniki organziowane przez lokalne władze. Pokazuje prawdziwy obraz prowincji, może trochę smutny, ale nie ma co się smucić są sceny z humorem, które idelanie pasują do klimatu filmu.

• Tommy_T
        Tommy_T

lepiej bym tego nie ujął :)

• Filomena00
        Filomena00

Fakt życie na prowincji nie wiele oferuje,ale jak wiadomo dla chcącego nic trudnego, a zwłaszcza dla ludzi którzy uwielbjają dobrą muzę. Za to polubiłam Exterminatora.

• emilkap88
        emilkap88

Moją ulubioną sceną zostanie impreza zapoznawcza z Wisienkami :) Duch Puszczy ma moc !!!

• lukasz_zurek
          lukasz_zurek

moim zdaniem najlepsza jest scena kiedy śpiewają z Wisienkami "Imię deszczu" ..no rozłożyło to mnie na łopatki ;)

• al_aksa
          al_aksa

a dla mnie wykonanie "kolorowych jarmarków" z chórkami Czeczota.. ratatata.... wymiata!!!!!

• tyysiaa7
            tyysiaa7

Na "Kolorowych jarmarkach" popłakałam się ze śmiechu

• Filomena00
            Filomena00

Czeczot jest najlepszy :) najlepszy chórzysta w mieście :)

• stadnicki82
        stadnicki82

Taka Polska B - kiczu i kolorowych kogucików i znudzonych bywalców festynów. Jakbym się cofnął do swojej młodości. Bardzo dobrze to oddali. Szkoda że film bez fabuły bo byłoby naprawdę super. Ale i tak jest dobrze, można się posmiać i wpaść w nostalgię.

• Jendryn
      Jendryn

Dużo osób da się w kinie pozytywnie zaskoczyć. Fajnie, że rok 2018 się tak na wesoło i dobrze w polskim kinie zacznie ;)

• Tommy_T
        Tommy_T

troche na wesoło, a troche na refleksyjnie...dobry balans zachowali

• Filomena00
          Filomena00

takie filmy są najlepsze

• Tommy_T
            Tommy_T

no, ogólnie tak, chociaż składa się też na to gra aktorska i inne czynniki.
            no ale tutaj to tez jest na poziomie ;)

• lukasz_zurek
        lukasz_zurek

w moim odczuciu nie jest to do końca komedia, ale raczej komedia obyczajowa ... ale fakt na bardzo dobrym poziomie zrobiona i to w polskim kinie cieszy chyba najbardziej

• sara_filipiak
      sara_filipiak

ja jak zobaczyłam w obsadzie ... Domagałę, Lubosa i Czeczota to już wiedziałam, że będzie dobrze ;) tym bardziej, że film jest nakręcony na podstawie sztuki.

• Tommy_T
        Tommy_T

A właśnie, fajne jest też to, że trochę widać tę konwencję teatralną, postaci są bardzo wyraziste, czasem wręcz przerysowane...i dobrze to wypada

• maderMG
        maderMG

Samy źródłem filmu nie do końca jest sztuka teatralna. Cała historia ma początek w książce którą "wieki" temu napisał scenarzysta filmu Przemysław Jurek. Książka nosi tytuł "Kochanowo i okolice". Potem na jej podstawie powstała sztuka teatralna a dopiero później historia zabłysnęła na ekranie.
        Cieszę się bo znam i książkę i sztukę i fajnie widzieć tak rozrastającą się historię. Bardzo pozytywny klimat wart obejrzenia.

• Jendryn
          Jendryn

No to trzeba książkę ogarnąć i skonfrontować z filmową rzeczywistością. A najchętniej jeszcze o jakieś święto ziemniaka bym zahaczył ;)

• lukasz_zurek
        lukasz_zurek

obsada bardzo przyzwoita to trzeba przyznać ;) choć ja najbardziej cenie, że chłopaki nauczyli się grać na instrumentach i te wszystkie sceny na festynach sami zaśpiewali ... szacun, bo to pełna profeska

• wilczek91
          wilczek91

Domagała i Rogucki grają w swoich zespołach więc dla nich to była niezła zabawa, ale juz dla Czeczota i Żurawskiego nauka, ale najwazniejsze że czuje się ducha Exterminatora!!

• Roy_v_beck
      Roy_v_beck

No, fajnie to wypadło, dobrze się ogląda, inteligentna rozrywka, ale faktycznie metalu trochę mało... film mówi standardowo o pozostaniu przy swoim, ale tak też trochę sam się sprzedaje wstawiając w tło radiową muzykę, lekką, zamiast jakiegoś metalu czy nawet czegoś mocniejszego. Ale i tak, dobrze się ogląda.

• Tommy_T
        Tommy_T

No to ile było metalu w filmie wynika z zamysłu fabuły ;)

• emilkap88
        emilkap88

Niestety zespół nie ma szans na granie metalu, chociaż chętnie zobaczyłabym jak Domagała śpiewa a w zasadanie krzyczy w takim zepole. Takie życie metalowców na prowincji

• Bella_88
      Bella_88

Nie wiem co mnie tu bardziej pozytywnie zaskoczyło - aktorstwo, muzyka, czy żarty, które śmieszą w polskim kinie mocniej niż jesteśmy do tego przyzwyczajeni. Wielki plus dla rodzimej kinematografii na start nowego roku!

• wilczek91
        wilczek91

W filmie wszystko gra i może dlatego tak jesteśmy zaskoczeni ;) okazuej się, że da się zrobić dobrą komedię

• franciszekabdyk
          franciszekabdyk

Też się zastanawiałem "o co chodzi z tym filmem, że tak pozytywnie go odebrałem". I muszę przyznać Ci rację :)da się zrobić dobrą komedię! WOW:D

• Idol85
      Idol85

wlasnie wracam z seansu, mozna powiedziec, ze wiedzialem od poczatku, ze mi sie spodoba bo jestem fanem rockowej muzy ale i tak milo sie zaskoczylem. Film zabawny, dobrze zagrany i przede wszystkim smieszny co w polskim kinie w ostatnim czasie jest rzadkosc patrz "volta"

• eveliin
      eveliin

Mam znajomą kapele metalowa,która się reaktywowala ze 2 lata temu, na szczęście obyło się bez festynów. Bohaterowie filmu to moi rówieśnicy, wiele tekstów smieszylo mnie bardzo ( chyba bedzie trzeba zejsc glebiej - IRA ? ) . Pomijając te powiedzy osobiste powody to uważam film udany.