PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=787951}
6,6 37 246
ocen
6,6 10 1 37246
6,2 22
oceny krytyków
Gotowi na wszystko. Exterminator
powrót do forum filmu Gotowi na wszystko. Exterminator

Miałem już powyżej uszu polskich komedii, w których twórcy na siłę próbowali pokazać Warszawę albo inne polskie miasto jako ,,drugi Nowy Jork", a wszyscy bohaterowie to nienagannie ubrani prawnicy/lekarze/architekci/dziennikarze itp. Do tego mieszkający w nieskazitelnych apartamentach z drewna, szkła i kamienia i poruszający się tylko po modnych i reprezentacyjnych częściach miasta. (no ok, ewentualnie mogli w którymś momencie pojechać nad jakieś jeziorko czy morze, żeby zasmakować trochę ,,dzikości").
A co mamy tutaj? Twórcy ,,Exterminatora" udowodnili, że komedia wcale nie wymaga takiego cukierkowego otoczenia bez skazy. Że można stworzyć śmieszny film, i to z wątkiem romantycznym, który rozgrywa się w małym miasteczku, pokazanym bez ogródek i upiększeń (choć może trochę przerysowanym, ale czy aż tak?). A bohaterowie budzą dużo większą sympatie niż w przypadku wyżej opisanych filmów spod znaku wieżowców i luksusu. Bo są autentyczni. Bo może ich już kiedyś spotkaliśmy. Może ich znamy. Marzenia i problemy bohaterów są nam przez to bliższe, łatwiej się wzruszać ich losem, łatwiej też się z ich przygód śmiać.
Poza tym wszyscy aktorzy zagrali bardzo dobrze, oprócz pani Hamkało któa niestety niezmiennie mnie irtytuje ;)
Daje 9, bo to krok w stronę lepszej kondycji polskiej komedii, od której nie bolą zęby i nie myśli się po wyjściu z kina ,,czy tacy ludzie naprawdę istnieją?"

ocenił(a) film na 8
Novakovsky

DOKŁADNIE
To miło, że niektórzy twórcy najwyraźniej zaczynają rozumieć, że Polakom czasem trzeba czegoś więcej niż imitacji zagranicznych komedii romantycznych ;) W końcu otrzymaliśmy coś autentycznego, z charakterem.
Przy okazji stałam się wielką fanką talentu aktorskiego Dominiki Kluźniak, dotąd oglądałam ją tylko w serialach gdzie grała milusie bohaterki. A tu proszę, potrafi zagrać postać niejednoznaczną.

ocenił(a) film na 9
Ta_Alexandra

To prawda - bardzo dobra rola

ocenił(a) film na 8
Novakovsky

tak sobie myślę, że pani Dominika ma potencjał do zagrania naprawdę demonicznego czarnego charakteru, to mogłoby być ciekawe

ocenił(a) film na 8
Novakovsky

Brawa dla Kluźniak - najbardziej wyrazista postać kobieca w filmie! I za zdjęcia i plenery kolejny duży plus. Pięknie to razem współgrało. Aż by się chciało pojechać do tego sennego miasteczka odpocząć na weekend, na festyn pójść, kiełbaskę zjeść :D

ocenił(a) film na 8
Novakovsky

A ja lubię te jak to nazwałeś ,,cukierkowe" komedie. Czasem potrzebuję trochę odskoczni od rzeczywistości, trochę ,,bajki" :))
Ale co do reszty się zgadzam - ,,Exterminator" to coś nowego

ocenił(a) film na 9
Uniela

nie no, ja też czasem lubię zobaczyć taki odrealniony film ;) nawet niektóre szczerze mi się podobają, jako czysta rozrywka. Ale czasem (właściwie to przez większość czasu) po prostu mam ochotę na coś zupełnie innego.
a Exterminator to właśnie taki obrót o 180 stopni względem np. ,,Tylko mnie kochaj".

ocenił(a) film na 8
Novakovsky

nie no taaaak to wiadomo
nie można w kółko oglądać tego samego xD
nawet ja czasem mam ochotę na coś innego, chociaż kocham prawie wszystkie komedie romantyczne, i polskie i zagraniczne . Te typowe i mniej typowe

ocenił(a) film na 8
Uniela

chociaż też mam granice, np. ,,Jeszcze raz" nie znoszę
dobrze że sobie przypomniałam, czas ocenić :P

ocenił(a) film na 8
Novakovsky

Dokładnie to samo myślę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones