PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=476580}
8,2 437 677
ocen
8,2 10 1 437677
7,6 40
ocen krytyków
Gran Torino
powrót do forum filmu Gran Torino

Czemu taki film jak Gran Torino nie dostał żadnego Oscara, ani nawet nie był nominowany??

Więc jeśli "gendery" z Hollywoodu uważają, że Sean Penn, grający jakiegoś geja w "Obywatelu Milku" był lepszy niż Clint w tym filmie, to rzeczywiście coś złego się tam musi dziać.
A podobno Amerykańska Akademia Filmowa taka konserwatywna, a jednak nie mogła znieść kilku mniej lub bardziej rasistowskich wypowiedzi w GT, a wolała nagradzać propagandowe "dzieła" typu "Obywatel Milk".

Quahu

Daj spokój. Już dawno przestałem patrzeć na Oskary czy Maliny. Ich wybory są często tak absurdalne, że zachodzę w głowę, czy oni oglądali te same filmy co ja.

Zapewne w grę wchodzą koligacje rodzinno "goldbaumowe", gusta członków komisji, "kopertówen machen" czy inne aspekty.

ocenił(a) film na 10
perun_6

Od czasu Angielsiego Pacjenta, Chicago i oczywiscie Władce Pierscieni. Akadamia przestala byc dla mnie jakimkolwiek wyznacznikiem jesli chodzi o dobre filmy

perun_6

a co to jest Akademia Filmowa:)? kilkunastu koluniów w garniturkach, którzy rozważają jaki ma być film Najlepszy:) przecież to ABSURD:)

ocenił(a) film na 9
perun_6

OCZYWIŚCIE!!!! To takie towarzystwo wzajemnej adoracji, dziś dostanie ten, jutro tamten, bo swój, bo nie "fika" itp

ocenił(a) film na 10
perun_6

powracam z przyszlosci- oscary od 2014 podlegaja scislej poprawnosci politycznej, wiec to nie jest miejsce dla preawdziwych twardzieli

ocenił(a) film na 10
Quahu

Ja również już dawno przestałem patrzeć na oscary, GT to film wybitny i to że nie został nagrodzony przynajmniej za role Clinta (przynajmniej bo według mnie powinien zgarnąć prawie wszystko) jest żenadą i jawną niesprawiedliwością

SergiuszM111

prawda tutaj nalezał się oscar -.-

ocenił(a) film na 7
koziol3k

należał się ?? może jeszcze za grę aktorską tych co poniektórych Azjatów ? Byli w tym tak sztuczni że psuli cały efekt filmu. Sam Clint i piękna historia nie wystarczy ...

u1thar

nie czepiajmy się Azjatów ...

wracając do tematu to chociażby za scenariusz ?

ocenił(a) film na 10
koziol3k

w sumie nagroda oskara jest często dawana dla mniejszości ludności, najczęściej chodzi o cza#noskórych w tym filmie zostali przedstawieni i byli postaciami negatywnymi. dalej osoby lg#t, tu chyba nie występowały.

nagroda oskara powinna nagradzać filmy wybitnne. a nie wybitne dla mniejszości, bo akurat tam występują takie czy takie postaci. myślałem że to w Polsce jest bu#del, ale widać że USA wcale nie jest lepsza

u1thar

Film na prawdę dobry. Dużo słabych filmów dostaje oskary, więc uważam, że to raczej zaszczyt dla GT, że tej śmieciowej nagrody nie dostali. Arcydzieło obroni się samo.

u1thar

Tak może powiedzieć ktoś kto nie ma pojęcia o azjatach.

ocenił(a) film na 9
u1thar

Sorry, ale taka Ahney Her zagrała rewelacyjnie, pomimo debiutu i 16 lat! Była naturalna i pełna dziewczęcego uroku.

Quahu

Jak to gdzie - tam gdzie trzeba ! - dla szamba w szambie !

Quahu

Podobno lobby strzeleckie zablokowało tego Oscara.Clint Eastwood ostatnio za dużo mówi o ograniczeniach do posiadania broni palnej,a we wszystkich ostatnich filmach pokazuje jak szkodliwy jest łatwy dostęp do niej i jak mało można z jej pomocą problemów rozwiązać,a jak wiele stworzyć..

klon81

Nie robisz nadinterpretacji z tą bronią? Lekki przesadyzm.

perun_6

słowem kluczowym jest w tym wypadku "ironia" ;)

Quahu

Oscar,serio? bez przesady. Powaznie uwazasz ze tak duzo wniosl do filmografii zeby uhonorować go oscarem?................
Przegięcie.
Jest wiele dobrych filmow, jest wiele zlych i wybitnych, nie powiedziałabym,ze Gran Torino zasługuje na oscara.

radyjko_15

A bo filmy nagradzane Oscarem faktycznie tak dużo do filmomatografi wnoszą.
A co do GT, nie dostał, to nie dostał. Swoją drogą Al Pacino nie dostał Oscara za rolę w Ojcu Chrzestnym i przeżył, więc nie wiem czym się przejmować.

lena_awren_eithel

Ja tam sie nie przejmuje:D Po prostu mnie dziwi ,ze ktos uwaza,ze taki film moze dostac oskara,podczas gdy jest DUZO niedociagniec ( Nie hejt,bo fil mwg mnie zyl nie był).
Wystarczy obejrzec np włoski film - życie jest piękne,Roberta Benigniego, żeby wiedzieć jaki film zasluguje na Oscara.
Niestety Oscary zrobily sie mega mierne,wybieraja filmy czesto kasowe,zamiast zwyczajnie dobre.
Tako oceniajac mozna dawać oskary na prawo i lewo :D ale zdaje sie,ze chodzi o coś innego, o pokazanie innym czegoś,co sie wyroznia,bywa dopracowane itd. Nie ma co sie rozwodzic,wiadomo o czym mówię :)

ocenił(a) film na 10
radyjko_15

Nie powiedziałabym, że Oscar zasługuje na Gran Torino.

ocenił(a) film na 10
nightshades

❤️tak

Quahu

Cip,a cip,a hu,j usincie moje konto pier,dole j,a je,bie

EwaAnna1992

Lol, zły dzień? ;)

ocenił(a) film na 9
Quahu

a o czym to świadczą owe oscary ? wczoraj widziałem Dżango, który to podobno dostał 2 oscary ale osobiście uważam, że obejrzenie tego gówna to było bezpowrotne zmarnowanie ponad 2 i pół godz czasu. Coraz bardziej jestem przekonany, że oscar ≠ ambitne kino. Może niepowinienem tu pod Gran Torino wylewać smętów o innym filmie ale to że ten film nie dostał oscara to mnie nawet zachęca do obejrzenia (i wcale się nie rozczarowałem).

użytkownik usunięty
Quahu

Bo to film niepoprawny politycznie, "akademicy" takich nie lubieją.

ocenił(a) film na 9

No i to jest najbardziej wyczerpująca odpowiedź, innej nie trzeba. W starciu z filmidłem o pedrylu Kowolsky nie miał szans i nie miał "prawa" ich mieć :/

ocenił(a) film na 3
Quahu

A za co tu oskar? Bo zapalił kilka papiersoków i zrobił kilka min ? Sroskar mu sie należy za ten lipny film.

ocenił(a) film na 10
weronikax25

Nie widzisz jak film pięknie opisuję przemianę starego, zgorzkniałego człowieka? Thao chciał go okraść, a on potem poświęca życie za niego. Do tego te teksty, to mistrzowska satyra.

ocenił(a) film na 8
weronikax25

Ty w ogóle nie powinnaś mieć prawa oceniać filmów bo praktycznie każdy obejrzany przez ciebie film oceniłaś na 3/10, max 5/10 , chyba że ty po prostu oceniasz w skali do 5

ocenił(a) film na 8
weronikax25

Głupi i głupszy 10/10 zaraz jebne

ocenił(a) film na 3
pazurab123

A co mnie jakiś newbie z liczbą filmów ocenionych 126 i szrekowi 10/10 będzie tu prawił morały ? Bujaj się i bajki oglądaj . Znasz się tyle na ile wyglądasz. Pazurab znafca 126 fimów i szrek 10 xD Spadaj.

ocenił(a) film na 3
pazurab123

a wiesz co jest najgorsze "znafco" kina od 7 boleści ?! Że mamy podobne 10 tki ,ale Ty patrzysz jak większość tu śmieci ( od 20 lat tu jestem o ile zauważyłeś ) i znajdziesz u mnie w bibliotece jakiś film, który mi się podobał na 10 i na nim bazujesz, jaka to ja żenada i że zaraz jebniesz. Przeczytaj to 5x i sam zobaczysz, że to Ty jesteś w Matrixie i Ty jesteś żenadą pisząc takie pierdoły. Nauczysz się rozkminiać jak ocenisz choć 1000 filmów i zdasz sobie sprawę co to są gusta. Bez obrazy. Pozdrawiam i myślę, że mów wpis Cię dużo nauczy. ;)

ocenił(a) film na 8
weronikax25

dobra bez spiny ale shrek jest wspaniały, wielu krytyków ocenia ten film 10/10, tak wiem że nie jest to coś na czym powinno się opierać swoją ocenę ale chcę po prostu przekazać że nie ma w czym się do niego przyczepić, w dodatku w swoim czasie miał innowatorskie podejście do Fabuły jak i CGI. W shreku wszystko jest na odwrót w porównaniu do bajek disneya a w dodatku widziałem niezliczone memy z jego udziałem . przesadzasz trochę z tym 3/10 u gran torino ."Shrek is love. Shrek is life"

ocenił(a) film na 3
pazurab123

W porządku PEACE. Po prostu do mnie nie trafił i tyle. Naciągana historyjka (ale to moje zdanie które wyraziłam ) Swoje napisałam i oczywiście jednym się to spodoba innym nie. Tyle. Szrek jest spoko tylko właśnie bez sensu kogoś się czepiać ,że np "głupi i głupszy" 10/10 . Rozbawiła mnie komedia, miała sens, fajną przygodę i kilka niepotrzebnych scen dla dzieci - głupich i debilnych ,ale ogólnie świetnie się bawiłam przy tym filmie i nie trzeba od razu mnie wrzucać do jednego wora. :) Pozdrawiam już na świecie za dużo konfliktów, abyśmy się sprzeczali o filmy :)

ocenił(a) film na 8
weronikax25

bez urazy ale życia mi nie starczy na obejrzenie 1000 filmów

ocenił(a) film na 9
weronikax25

Głupi i głupszy na 10/10 jednoznacznie świadczy albo o chorobie psychicznej albo o byciu brainletem

Quahu

Skazani na Shawshank, Gran Torino bez złotego ludzika, chyba zrobię listę Moich TOP 10 bez Oskara:) chociaż moim zdaniem gdyby Skazani nie konkurował w tym samym roku z Forrestem mógłby zgarnąć kilka Oskarów.

ocenił(a) film na 10
Chunk

Pamietaj ze w tym samym roku mielismy tez Pulp Fiction, ogolnie to byl jeden z lepszych rokow dla kinematografii

zlociutki_pl

Pamiętam, tylko Pulp Fiction dostał Oskara za scenariusz:)

ocenił(a) film na 8
Chunk

'94 to był najlepszy rok w historii Oscarów.

ocenił(a) film na 4
Quahu

Ten film nawet fabuł nie miał.......

ocenił(a) film na 10
Reetz

A co miał ? Zresztą ty tego filmu nie zrozumiesz, skoro 10\10 dajesz zemście Sithów...bez porównania.

ocenił(a) film na 4
Yamato_filmaniak

Najlepsza część star warsów :O O co ci teraz chodzi, jaki jest związek gran torino z SW ?

ocenił(a) film na 10
Reetz

Najlepsza cześć ? Śmiałe stwierdzenie z którym masa fanów tej marki się nie zgodzi, mówiąc grzecznie. Taki że do GT trzeba chyba dorosnąć i zrozumieć pewien kontekst na którym oparta jest opowieść. Film ten do oceny go wymusza przemyślenia go, SW nie koniecznie, bo ogląda się sam.

ocenił(a) film na 4
Yamato_filmaniak

Fani SW niezgadzają się w ogóle z częściami 1-3 i twierdzą że to już inna saga, inny klimat i są sceptycznie nastawieni. Ja zaczałem oglądać SW od "Mrocznego Widma" więc po obejrzeniu całej sagi stwierdziłem że III jest najlepsza. :P
Gran Torino jak dla mnie przynudza, brak dynamicznych akcji, fabuły.

ocenił(a) film na 10
Reetz

Więc mówiąc w prost zaniżasz ocenę filmu który nie jest w twoich klimatach ? Po co oceniasz film który wiesz z góry że nie jest nastawiony na akcję, szybkie sceny itd. To tak jak by dać 12 gniewnym ludziom 2\10 bo film dzieje się w jednym pomieszczeniu.

Szanuje kogoś upodobania, ale dziwne jest dla mnie dawanie ocen jeśli się nie lubi danego gatunku filmów.

ocenił(a) film na 4
Yamato_filmaniak

Gatunek to jest dramat. Znam lepsze dramaty. Po co mi inne podziały ? Nie podoba mi się klimat tego filmu i stąd ocena taka a nie inna.

ocenił(a) film na 10
Reetz

Są lepsze i są gorsze, ale na pewno 4\10 to zbyt niska ocena. Twoja ocena sugeruje że film jest kiepski. Może Ci się nie podobać, ale produkcją kiepską to nie jest.

ocenił(a) film na 10
Reetz

SW III było dobrym filmem, na pewno dużo lepsze od SW II... ale jak można napisać, że Gran Torino nie ma fabuły? :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones