PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=476580}
8,2 437 382
oceny
8,2 10 1 437382
7,5 36
ocen krytyków
Gran Torino
powrót do forum filmu Gran Torino

uwielbiam Clinta Eastwooda, jest doskonalym aktorem i genialnym rezyserem, a tu mam to i to w jednym, swietny film

floster79

Podpisuje sie wszystkimi konczynami pod powyzszym :)

ocenił(a) film na 8
paw_2

Piękny film z przesłaniem. Clint odwalił kawał świetnej roboty tworząc go i grając w nim. Końcówka miażdży, bo jest nieprzewidywalna. Sporo osób mogło się spodziewać zupełnie innego obrotu spraw.

raziel88ck

... No moglby np. bzyknac te mlodsza od niego o wiek panne kolorowej inteligencji - przeciez sama na niego leciala ! A tu nic z tego - poszedl do niej ale tylko po to zeby sie nazrec ! A to dopiero geniusz ekonomiczny i zmysl praktyczny - pelne zaskoczenie !

użytkownik usunięty
raziel88ck

Zgadza sie

ocenił(a) film na 8
raziel88ck

Prawda

ocenił(a) film na 10
paw_2

Ja też się podpisuję, że znakomity film. Przeważnie wątki polskie made in US mnie wnerwiają, ale razem z 'Fuchą' Ironsa ten film naprawdę się broni.

ocenił(a) film na 10
paw_2

Gra aktorska Clinta jest na najwyższym poziomie. Dialogi, mimika, wszystko tworzy świetną całość. 10/10

floster79

Tak, tak - starzy wielbiciele Clinta z lezka oku wspominajac jego dawne kreacje twierdza nawet z duma ze tym najnowszym dzielem zdolal przebic nawet takiego bestsellera ich mlodosci jak Ptys i Gaska Balbinka !

ocenił(a) film na 8
Emaus

Chodziło mi o zakończenie. Można było spodziewać się czegoś w stylu Niezniszczalnych, ale wtedy wyszedłby kicz.

raziel88ck

Ja nie wytrwalam do konca - nie zauwazylam w trakcie zadnej wciagajacej akcji poza propagandowa sztampa w ktorej nie chodzi o nic innego jak tylko o kominternowe idee ze o to wszyscy jestesmy jednacy w zwiazku z czym mamy sie taplac zgodnie w tym samym blotku tej samej kaluzy - w tym przypadku USA !
Czyz tak to sie nie skonczylo ? Bo jakzesz moglo inaczej skoro jako w najwyzszym stopniu burzace krew starego patrioty bylo pokazane przeciez calkowicie niewinne charakterne mlodziezowe zachowanie takie jak ten wykonany areobik za plecami niezdary ktora rozsypala swoje zakupy ? Przeciez gdyby je za nia zbierali to zaraz pomyslalaby ze chca ja okrasc, a gdy przekonalaby sie ze nie to przy nastepnych zakupach widzialaby ich w roli swoich tragarzy. Gdyby i w tej roli sie sprawdzili to poszlaby jeszcze dalej i chcialaby zeby sprawdzili sie tez w roli nie co bardziej osobistych uslugodawcow zaspokajakjacych jej potrzeby a traktujac to jako swoja hojna wdziecznosc. No ale wtedy przynajmniej film przestalby byc dziecinny, tapeciarski, falszywy ...
Bo NIE nie jestesmy wszyscy jednacy i nie ma potrzeby taplania wspolnego smrodku a najlepszym takze stosunkowo niewinnym przykladem na NIE niech bedzie narzucane nam tu i wpajane obce prawo takie jak uboj rytualny - tez wcale nie najbardziej drastyczny z tego wszystkiego co z soba zwlekaja ! Niech im swoje wystarczy na swoim bo po co ze swojego sie rozlarza skoro im tak ta swoja swojskosc pasuje ze ja u obcych pod presja tutejszych kajdaniarzy wymuszaja !
Coz przykro ze Clint w przeszlosci w roli bezkompromisowego fajtera daje sie wciagac w taki kicz ! Chec zaistnienia za wszelka cene ?
... Trzeba wiedziec kiedy ze sceny zejsc - niepokonanym ...

Emaus

"kicz" ja pier_dole

floster79

To co robisz - jak piszesz - robi sie w burdelu a nie na forum filmowym !
W razie potrzeby moge podrzucic jakies adresy w twoim profilu ...

Emaus

nie ogarniam cie, ale nie muszę, i tez pewnie nie chce, w każdym razie, każdy ma swoje zdanie, i nie powinienem w to ingerować pozdrawiam

floster79

Tak, tak wolniosc Tomku w swoim dokmku ale tu mamy forum publiczne ktorego sens polega na ingerowaniu ... Na pocieszenie dodam ze tez uwielbia(la)m Clinta ... Tym bardziej irytuje ze dzis daje robic sie metoda na "wnuczka" - takie jest zycie niestety. Nie czujesz falszu tego filmu - trudno, a moze rzeczywiscie on tak mi sie tylko uroil...
Do spotkania na forum jakiegos innego filmowego dziela.
Pozdrawiam.

Emaus

mialem na mysli siebie, z tym "ingerowaniem" a nie ciebie ale to juz nie istotne

floster79

- Pewnie ze nie istotne.
Ps. A zapomniales postawic kropke - jesli dobrze widze ...

ocenił(a) film na 9
Emaus

laska, nadgorliwość gorsza of faszyzmu.

ocenił(a) film na 8
Emaus

Jak zlosliwosc, to zlosliwosc...a Ty zapomnialas lub nie wiesz, ze NIE z przymiotnikami pisze razem

floster79

Dobrze, że urwaleś rozmowę. Przecież ta laska nawet nie dokończyła filmu oglądać. Dzban.

czarna_wdowa

szkoda mi czasu na takie osoby ;)

floster79

Doskonale to rozumiem. Mądry człowiek tak postępuje ;-) ja też "mniej rozgarniętym" ustępuję ;-) szkoda czasu. Pzdr.

ocenił(a) film na 7
Emaus

USA to kraj wielonarodowy więc to chyba normalne że w filmie nie będą promować nienawiści rasowej tylko to że z każdym trzeba spróbować się dogadać.Normalnym zachowaniem jest pomoc gdy ktoś się przewróci coś mu się rozsypie itd a nie śmianie się z tego.Za bardzo nie rozumiem o co ci chodzi z tym taplaniem się w tym samym błotku.Przecież nikt nikogo nie zmusza w tym filmie żeby jego kulturę przyjmował.
Ja w tym filmie widzę to że często obcy okazują się lepsi niż własna rodzina.Na zachodzie prędzej oszuka cię drugi Polak niż Murzyn.

pawelski1989

W kwesti taplania - rozumiem ze wynaturzonym, obdartym z wlasnej tozsamosci - uboje rytualne - pod dyktando zombie barbarow zatrzymanych w rozwoju przed tysiacleciami - nie szkodza na drodze w nielatwej humanitarnej ewolucji cywilizacji wlasnego narodu nie stoja ...
Rozumiem ze im w spelunkach kolorowych zbawcow potrawki z psiny, kociny itd. koscia w gardle nie stoja bo juz sie w owym blotku taplaja czego nawet nie czuja !
... Sztubackie zachowanie mlodziezy uwazam za normalne i zdrowe pod kazda szerokoscia geograficzna, delikatnie mowiac smieszy gdy pierdzielowi na jego widok gula lata i galy z orbit wylaza a powagi innych rzeczy w ogole nie dostrzega ...
Ale nikt nie zmusza nikogo by jego kulture przejmowal - samo kalanie ojczystej ziemi obcym gownem - (j.w.) - naganne nie jest ? No indian tam tez do niczego nie zmuszali che, che, che i teraz oni we wlasnym kraju w rezerwatach sie wolnoscia dobrowolnie upajaja.
Co do - "pomagania i dogadywania" - jestem absolutnie za - tak by nawet nie przysnila sie nikomu ekspansja na cudze !
Bardzo kocham murzynow i wszystkich innych - ich wolnosc i harmonijny rozwoj pod warunkiem ze u siebie na swoim ! - Krzyzolem bynajmniej nie jestem bym komukolwiek cokolwiek narzucal zwlaszcza pod katem spodziewanego w przyszlosci haraczu. Ani krzyzolem ani inna kominternowa dziwka ...
A co do murzyna ktory na zachodzie cie nie oszuka - no bo jesli juz to odrazu morde skuje, zerznie i wypucuje...
A co do tamtejszych polakow - to tam jacys sa ? Bo ja nic o tym nie wiem. A moze masz na mysli re-emigrantow z Polski - i ich polakami nazywasz ?
No przepraszam ale do jakiejkolwiek odpowiedzialnosci za nich sie nie poczuwam i ujmy na honorze z ich powodu nie odczuwam. Cieszy ze czesc obcych na wybycie stad sie jednak w koncu decyduje. Skandalem jest tylko to ze nas tu np. z darmowego ksztalcenia bezkarnie oblupili ...

ocenił(a) film na 7
Emaus

Co do uboju rytualnego i męczenia zwierząt to Europejczycy wcale nie są lepsi bo wielu ubojniach zwierzęta bardziej się męczą niż podczas tego wykrwawiania.Np podczas transportu w ciasnocie albo gdy są przymusowo tuczone gęsi i wkłada im się do przełyku specjalną rurkę.
Azjaci jedzą różne rzeczy psy , koty , robaki z prostego powodu: Jest ich bardzo dużo i jeśli wybrzydzali by z jedzeniem to po prostu umarli by z głodu.Więc przyjęło się u nich że każde zwierzę można zjeść a że u nas akurat pies czy kot zalicza się do zwierząt nie do jedzenia to nie znaczy że u nich musi być tak samo.Gdyby głód zajrzał ci w oczy to chętnie zjadł byś kota jak np polska załoga Kremla w 1612 r.

Clint się skrzywił na widok tych smarkaczy bo inaczej go wychowano.Wg starych zasad które mówią że jak wchodzi nauczyciel to trzeba wstać i powiedzieć mu dzień dobry a nie np wkładać kubeł na głowę , że trzeba przepuścić kobietę w drzwiach a nie np udawać że się ją rucha , że trzeba ustąpić miejsca starszym w autobusie a nie wyśmiewać ich niedołęstwo.

Niestety kultura europejska upada między innymi dlatego że dorośli uważają naganne zachowanie młodzieży za normalne i pozwalają im na zbyt wiele.

Też jestem przeciwny emigracji do nas Ukraińców czy Muzłumanów ale jednocześnie jestem za emigracją Polaków jeśli tu nie mogą znaleźć pracy albo godnego zarobku.Ty z kolei tych co wyjechali nie uznajesz nawet za Polaków.Widocznie jeszcze bieda nie zajrzała ci w oczy.

Jak dobrze wiesz w USA Indianie byli pierwsi.Murzynów sprowadzano z Afryki siłą
do ciężkiej roboty.Więc po wyzwoleniu rząd USA powinien zapłacić im oraz ich potomkom duże odszkodowania oraz odwieść z powrotem do Afryki.Zgadnij dlaczego tego nie zrobiono ?
Meksykanów jest bardzo wielu w USA nie tylko powodu emigracji ale też dlatego ze w wyniku wojny amerykańsko - meksykańskiej USA odebrały Meksykowi olbrzymie terytorium.
W XIX w rząd USA sam zachęcał imigrantów żeby przybywali do Ameryki ponieważ wtedy było tam więcej ziemi niż rąk do pracy.Tam praktycznie każdy ma przodków mieszanego pochodzenia.
Lud Hwong przedstawiony w filmie pomagał Amerykanom w czasie wojny w Wietnamie.Gdyby zostali u siebie Vietcong zmasakrował by ich więc Amerykanie się im odwdzięczyli osiedlając ich u siebie.

pawelski1989

To co tu prezentujesz a przeczytalem fragmenty kilku zdan i juz mnie zemglilo - to dyzurne rezimowe doktryny do bolu zalosne i zgrane pozornie sluszne a w rzeczywistosci bedace parawanem dla kontynuacji odwiecznego procederu zbrodni....
Nie obchodza mnie szczegoly historii ktorej fundamentem jest najwiekszy holocaust swiata ktorego to holocaustu najwiekszymi beneficjentami sa dwie najwieksze zydowskie sekty zbrodni i nie zaprzestana one mydlenia - j.w. ktorego celem jest dowodzenie ze wszystko nie ma sensu, nie ma sensu jakikolwiek krok w dobrym kierunku bo z automatu stoi on w sprzecznosci z ich odwiecznym szatanskim biznesem.
Nie mam zamiaru kontynuowac tego dialogu ze swej strony niniejszym go zamykajac dobrze by bylo bys tak oswiecony zaprzestal dalszego propagowania swego "odkrywczego" belkotu. Amen

ocenił(a) film na 7
Emaus

Widzę że nie masz żadnych rzeczowych argumentów więc piszesz jakieś niesamowite dyrdymały o "odwiecznym procederze zbrodni" o "holocauscie świata " o " żydowskich sektach" i "szatańskim biznesie"

Piszesz w języku i wygłaszasz jakieś filozofię z zupełnie innej planety.
Masz rację że trzeba kończyć tą dyskusję bo po co masz się nie potrzebnie denerwować.

pawelski1989

Rzeczowosc argumentow jest oczywista i widoczna golym okiem acz nie koniecznie dla tych ktorym piasek z piaskownicy zastepowaly do zabawy konskie kupy sluzace tez jako szkolne przybory, a oczy im konskimi okularami zaslepiono i nie dostrzegli ze tylko po wierzchu i piasek i te kupy maja kolor jednaki ...
Zas w jezyku ktorym ty sie ponoc rzeczowo poslugiwac probujesz - slowo filozofie (w liczbie mnogiej) pisze sie przez e bez ogonka a niepotrzebnie to jeden wyraz a nie dwa jak u ciebie. - Kto tu niby spadl z ksiezyca ?
Bye, bye ...

ocenił(a) film na 7
Emaus

Problem w tym że ty żadnych argumentów nie przedstawiasz.
Myślę że zrobiłbyś karierę w dowolnej sekcie bo tam potrzebują ludzi mówiących o wszystkim i o niczym.

Typowe dla ludzi którzy nie wiedzą kompletnie co odpisać jest czepianie się błędów ortograficznych.Nie kompromituj się proszę bo w słowie rzeczowość przy ś nie dodałeś kreseczki podobnie jak przy ć. W słowie gołym nie dodałeś kreseczki przy ł .Także w słowie końskimi ,zaślepiono , zaś ,języku,posługiwać,próbujesz.
Mi to kompletnie nie przeszkadza ale gdy komuś wytykasz błędy to przynajmniej sam ich nie rób.Typowy strzał w stopę.

pawelski1989

Zakochales sie dzieciole ? Za psychologa robisz a na psychola wychodzisz ! Wez bacik, lejcki i wracaj skades przyszedl - rymcyk, rymcyk wio koniku !
Ja tu cwoku nie na twoim temacie zreszta napisalem o filmie ktoren zdziecinnialym fujara moze przypasc do gustu a ty tu chore bzdety wciskasz jak swiat zbawiac w jezyku i na poziomie Michaja Burano.. rymcyk rymcyk wio koniku ...
Gdybys mial choc tyle swiatelka w kiepelku co i on to bys znalzl sobie wlasciwe miejsce bo tu jak widzisz ani pedaly ani klaksony poparcia nie doswiadcza wiec marny los cie beblotku czeka ! Ratuj sie kto moze. Rymcyk rymcyk wio koniku ....

ocenił(a) film na 7
Emaus

Lubię wkładać kij w mrowisko i patrzeć jak wściekłe mrówki twojego pokroju biegają we wszystkie strony i nie wiedzą co robić.
Już dawno zauważyłem że z tobą coś nie ten tego bo to widać gołym okiem.No cóż.Dopalacze są coraz powszechniejsze.

Rymcyk , rymcyk ? Więc ja ci napiszę cmyrdyk cmyrdyk ,cmyrdyk Wojtek jaworek , jaworek , jezióra.

Wiesz dlaczego dzwon jest głośny ? Bo w środku jest pusty.

pawelski1989

... lepiej byc jak mrowka - owadem niz insektem jak ty kleszczu z borelioza.
Sam siebie zapaleniem opon mozgowych zapyliles, a tu sie przykleszczyles bos psychol klaksonie. Wez swoj kij i idz sie pobaw w konskich kupach maiast tu smrodzic, dziecinne czasy sobie przypomnisz a moze i tezca zalapiesz do kompletu i cie sterylizuja bys nie wierzgal tepy wole.

ocenił(a) film na 7
Emaus

Owad i insekt to ta sama grupa zwierząt.Przepraszam że porównałem cię do wściekłej mrówki.Ze względu na twoje szczególne zamiłowanie do taplania się, błotka i kup bardziej pasuje do ciebie określenie żuk gnojarz.

Czekam z utęsknieniem na twój kolejny komentarz.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
Emaus

Insekt i owad to synonimy czyli mrówka,kleszcz i żuk są zarówno owadami jak i insektami.
Widzisz jak cię ładnie nazwałem pożytecznym stworzeniem a ty na mnie takie brzydkie wyrazy.Od teraz będę do ciebie pisał żuczku.
Nie znam californi ani nim nie jestem ale skoro go nie lubisz to pewnie musi to być porządny człowiek.

O to wiersz który specjalnie dla ciebie napisałem żuczku:

"Szedł z kupką gnoju na czołgi żelazne lecz nie przeszedł zdeptali na miazgę"

pawelski1989

hahahah :)

floster79

- sama do siebie pupka baki puszcza ...
"Pewnej nocy tak sie stanie sztuka zdechnie smrod zostanie "...
A tu wlasnie tak sie stalo, tlen ulecial g.... ostalo.

ocenił(a) film na 7
Emaus

Obiecałeś żuczku kłamczuchu się tu więcej nie pokazywać a złamałeś dane słowo.

"Naj­większą karą dla kłam­cy jest nie to, że ktoś mu nie wie­rzy, ale to, że on sam nie pot­ra­fi uwie­rzyć nikomu."

ocenił(a) film na 9
pawelski1989

BRAWO!!! jesteś genialny! i podziwiam za cierpliwość:)

ocenił(a) film na 9
Emaus

forum to forum wolnoć to wolnoć wiec odpowiem do Emaus za Clintem tak jak w kawale z żółtkiem żydem i czarnym...wypier...lać stąd

ocenił(a) film na 8
pawelski1989

Przepiękna wymiana zdań, ten typ to jakiś absolutny troglodyta

użytkownik usunięty
Emaus

ludzie dzielą się wyłącznie na wychowanych i niewychowanych, może kiedyś to do ciebie dotrze

użytkownik usunięty

a w tym filmie trzeba naprawdę się wysilić, żeby zobaczyć jakąś propagandę, Murzyni sami kryminaliści, żółci też; główny motyw to odkupienie starego grzechu, ale, żeby to zrozumieć trzeba obejrzeć film do końca....

A ja myslalam ze tak jak muzyka, dziela sie na zlych i dobrych, a to nieco szersze pojecie od wychowanych i nie wychowanych. Bo co to znaczy wychowanych - przez kogo, moze przez krzyzoli wychowanych do mordowania, tak mozna wychowac czy wyhodowac i to ze szczegolna latwoscia nawet "downy" o ktore teraz toczy sie boj, a pod chelmem i za tarcza kim sa ani czym nawaleni nie widac1 A super wychowani byli tez i ss-mani.
Jesli jednak zastosuje sie moja miarke - zlych i dobrych to obejmie ona takze madrych i glupich - moze to kiedys do ciebie dotrze czego zycze !

użytkownik usunięty
Emaus

a czarne jest białe, a białe jest czarne, smacznego, głupoty nie da się wyleczyć

O widze ze sie do PiSu zapisales i nawet samokrytyke skladasz ! No to moze wyleczyc sie nie da ale wpoic zawsze cos tam do lepetyny mozna jak widze ! Pochwalony.

użytkownik usunięty
Emaus

kk argumenty z tyłka wzięte jak SS-mani byli dobrze wychowani, dziecko czy to cokolwiek wiesz o historii? bo to jest zwyczajnie żenujące; uczciwość, grzeczność, gościnność to w skrócie dobre wychowanie, nawiązując do niezwykle mądrych wypowiedzi, co wspólnego mają z SS, bo nie pojmuję, a chciałbym rozgryźć "logikę" wypowiedzi, niestety nie nadązam

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
Emaus

Emaus a muzyka jest dobra luz zła...?? zerojedynkowa...moralista pesudotreści

floster79

Dziekuje za cierpliwa goscine - obiecuje wiecej jej tu nie naduzywac ...
Co zlego to nie ja. Sorry.

ocenił(a) film na 8
floster79

Prosta, chwilami naiwna historia, ale świetnie pokazana, zagrana i świetnie się ogląda

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones