PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=661817}

Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel
7,8 270 320
ocen
7,8 10 1 270320
7,7 44
oceny krytyków
Grand Budapest Hotel
powrót do forum filmu Grand Budapest Hotel

10

ocenił(a) film na 10

Film tak zakręcony i obfitujący w świetnych aktorów że zasługuje na 10;-)

ocenił(a) film na 7
heisenberg_filmweb

No fakt, ciekawa produkcja, obsada tez 1 klasa!

ocenił(a) film na 10
heisenberg_filmweb

Za każdym kolejnym obejrzanym razem jest coraz lepszy :D

ocenił(a) film na 9
heisenberg_filmweb

Całkowicie się zgadzam i w ślad za tym dałam 10 :)

ocenił(a) film na 10
nikolatesla

Genialny film i wart 10

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 6
heisenberg_filmweb

Cóż z tego, za samych aktorów nie daje się najwyższych ocen. Fakt, obsada zacna, ale film co najwyżej średni. Może i w swoim gatunku dobry, ale do mnie zupełnie nie przemówił. Taka łądnie nakręcona, miejscami zabawna, jednak nie wnosząca nic wydmuszka. Jak dla mnie stracone 1,5 godziny. Można obejrzeć, ale nie jest to film zostający na choć odrobiną dłużej w pamięci, no chyba że ktoś jest niewolnikiem hollywoodzkich nazwisk aktorskich.

Stefan_Zyskowski

Ten film to arcydzieło.
1) niesamowite przygody dwójki bohaterów opowiadane z sentymentem i bajkową atmosferą
2)muzyka jest tak genialna, że od dnia obejrzenia filmu nucę ją sobie lub słucham chyba codziennie
3) dużo śmiechu i komiczne zachowania bohaterów
4) scena w górach-spowiedź, pościg, ucieczka motorem- poezja
5) niesamowita strona wizualna i plenery
6) ciekawa intryga
7) znakomicie odwzorowane realia i kostiumy
8) genialne dialogi
9) znakomite aktorstwo i wiele znanych nazwisk
10) nutka melancholii, dramatyzmu, wzruszenia
11) świetny wątek miłosny
12) wyraziste postacie
13) perfekcyjne kadry

tyle w temacie. pozdrawiam

ocenił(a) film na 6
maksiu5

Jedyne, z czym sie mogę zgodzić to strona wizualna filmu, jednak też bez popadania w egzaltację. Scena w górach, pościg motorem- dla Ciebie poezja, jednak moja estetyka nie została tymi scenami obezwładniona czy oczarowana. Każdy z nas jest inny i też inaczej widzi dany obraz, stąd aż taka rozbieżność ocen. Nie twierdzę że film jest słaby, ale też nie wybitny. Znam jako tako twórczość Wesa Andersona i wiem, czego się po nim można spodziewać. Jego obrazy są bardzo plastyczne i żywotne. Jednak ani "Kochankowie z księżyca" ani tym bardziej "Fantastyczny pan Lis" jakoś mnie nie zaintrygowały. Do mnie przemawia inne kino.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones