PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=695454}
6,0 14 012
ocen
6,0 10 1 14012
3,5 20
ocen krytyków
Gwiazdy
powrót do forum filmu Gwiazdy

Dawno nie oglądałem filmu, w którym miałbym tak duże problemy ze zrozumieniem słów bohaterów. Może to kwestia tego, że nie oglądałem go w kinie tylko w domu z "telewizorowymi" głośnikami.
Na pewno nie jest to kwestia, tego że duża część dialogów jest w języku ślązaków, czy po niemiecku, bo oglądałem już filmy, w których posługują się tą gwarą i nie miałem problemu ze zrozumieniem. Znam również bardzo dobrze niemiecki i co ciekawe, chyba częściej rozumiałem kwestie w języku niemieckim niż te po polsku.
A poza tym film na plus. Fajnie, że sięgnęli po ciekawą historię Banasia, szkoda, że tak "forsowali" pokazywanie cycków Szymczak, ale ogólnie jest nieźle.

schmetterling_v1

Jeśli oglądałeś na HBO to normalnie poprzez kablówkę można włączyć napisy do całego filmu, wyświetlają się praktycznie przy wszystkich dialogach. Inaczej pewnie bym nie dotrwała do końca.. :P

ocenił(a) film na 6
habahaba_ok

Ja właśnie oglądałem na HBO poprzez kino domowe i nie miałem problemów ze zrozumieniem. Co innego Pitbull. Nowe porządki tam bełkot gonił bełkot, a już szczególnie Andrzej Grabowski, który o dziwo jako Ferdek Kiepski gada normalnie.

schmetterling_v1

Konwój przebija

schmetterling_v1

Polskie filmy praktycznie bez wyjątku powinny mieć lektora tak jak obcojęzyczne, bo tylko wtedy jest szansa na zrozumienie wszystkich dialogów bez kilkukrotnego przewijania.

schmetterling_v1

W kinie dzwiek byl bez zastrzeżeń.

ocenił(a) film na 9
schmetterling_v1

A mi się wydaje, że 90% polskich filmów ma ten sam problem. Oszczędzają na dźwiękowcach.

ocenił(a) film na 6
mcibor

Zgadzam się, pamiętam wywiad z Wajdą w którym przyznał się, że w PL jest problem z dźwiękiem i nie bardzo wie jak to naprawić.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 6
BadBox

Nie interesuje mnie co promuje Netflix, temat tego nie dotyczy

schmetterling_v1

Polscy dźwiękowcy są kompletnie do dupy, w przeciwieństwie do operatorów kamer

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones