PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=671049}

Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi

Star Wars: The Last Jedi
6,8 149 445
ocen
6,8 10 1 149445
6,8 43
oceny krytyków
Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi
powrót do forum filmu Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi

Nie cierpię hejtować ani krytykować dla samej krytyki, ale autentycznie ciężko jest mi się doszukać pozytywów w tym filmie.

Ilość PRZEZABAWNYCH (ironia alert) scen jest przeogromna i to mój główny zarzut. Oczywiście mam świadomość tego, że SW to space opera a nie dramat wojenny, ale na miłość boską, dobrze wiemy że da się stworzyć film w tym uniwersum gdzie odpowiednie proporcje między komedią, przygodą i pewną dawką "mroku" są zachowane. Tutaj tego nie ma. Nieudolna komedia zdominowała cały film. Szkoda czasu na wymienianie wszystkich scen, po których miałem ochotę wstać i się przejść z żenady.

Linia fabularna to żart. "Hej, mamy jakieś 18 godzin do czasu aż skończy nam się paliwo w krążowniku na którym przebywa cała nasza ekipa, więc dwóch naszych ludzi poleci na pewną planetę do pewnego kasyna żeby przekonać pewnego typa SUPER-WŁAMYWACZA który lubuje się w czerwonych klapach żeby dostał się na wielki statek złowrogiego Najwyższego Porządku w celu wyłączenia nadajnika który umożliwia namierzanie naszych statków kosmicznych w hiperprzestrzeni". Jasne, brzmi nieźle, czemu nie? I tak nie mamy innego wyjścia. No, może poza tymi transporterami, na które i tak każdego wpakujemy.

W ogóle, serio, Najwyższy Porządek, te same typki, które z planety (!) zrobiły broń parę razy większą od Gwiazdy Śmierci nie potrafią dogonić krążownika. Nie mają też posiłków, które mogłyby wyskoczyć z nadprzestrzeni blokując krążownik. Oczywiście, że nie, no przecież skąd???

Snoke. Tutaj brakuje słów xD. Typ, który miota Rey jak workiem kartofli, szkoli Rena, ma pod sobą cały Najwyższy Porządek nie zauważa, że mu się na krześle koło dupy telepie miecz świetlny. Ale rozumiem, w końcu powiedział, że Ren "zabije swojego największego wroga". TAKIE GŁĘBOKIE, DWUZNACZNE, NIEBANALNE.

Ta Azjatka, której imienia na szczęście nie pamiętam - ta, która razem z Finnem poleciała w jakże fascynująca przygodę polegająca na schwytaniu SUPER-WŁAMYWACZA... To jest cytat dekady (parafrazuję, bo nie pamiętam słowo w słowo): "Wygramy wojnę nie zabijając wrogów, tylko ratując tych, których kochamy". I całusek pod koniec. No ja pi$$%dolę. Sun Tzu byłby dumny.

I PO CO te kozo-konie na tej śmiesznej planecie z kasynem?

No i mój faworyt: Latająca Leia.

Szkoda, że ten chłopaczek w ostatniej scenie nie wsiadł na tą miotłę i nie poleciał ścigać Voldemorta. Wtedy byłbym spełniony.

Ja nie wymagam od SW mega spójnej logiki i rozbudowanej wielowątkowej fabuły, naprawdę. Chciałbym po prostu oglądać film, gdzie nie czuję się traktowany jak 12-letnie dziecko.

ocenił(a) film na 1
chap95

To jest papka dla durnych burgerów - im wystarczy dać dużego podwójnego z figurką ze SW i będą całować w dooope.

ocenił(a) film na 3
Dasot

Kiedy Wy ludzie wreszcie zrozumiecie, że poczucie wyższości nad przeciętnym amerykańskim widzem jest zupełnie nietrafione w kraju, w którym kinowy sukces dekady święcił ostatnio Botoks?

ocenił(a) film na 7
Agarwaen_

Hah pięknie powiedziane :)

ocenił(a) film na 5
Agarwaen_

Zwłaszcza, ze w USA 20% spoleczeństwa jt wysoko wykształcony i nie chodzi tu o papier. U nas kilka i raczej leci w dół.

ocenił(a) film na 7
Alston_Alston

Po co się kształcić skoro jest 500+

ocenił(a) film na 5
emplim

Tobie by się przydało, wnioskując po wpisie. Budzisz się i zasypiasz z tą nazwą, czy tylko tak się bez sensdu skojarzyło?

ocenił(a) film na 7
Alston_Alston

Nie zrozumiałaś/zrozumiałeś mojego żartu/ironii. Więc teraz "pełnym zdaniem" co by nie było:

Nic dziwnego, skoro wielu obywateli tego kraju liczy na 500+ i idzie na łatwiznę to po co się kształcić. Lepiej siedzieć w domu i brać kasę. Takie to jest podejście niestety.

Teraz zrozumiałaś/zrozumiałeś?

ocenił(a) film na 5
emplim

Zrozumiałem od razu. Tylko nie lubię uprzedzeń, braku szacunku dla ludzi, których się nie zna, a ocenia z dogmatyczną pewnością, z góry. Gdzieś Ty zdobył tę wiedzę o regularnych zachowaniach, wyborach, motywacjach ponad 2 milionów rodzin? Uprzedzeni dogmatycy, bez doświadczenia, ale z gębami pseudo- mądrości wywołują u mnie reakcję alergiczną. Spróbuj wychować 3 dzieci, to pogadamy. Ja już wychowałem i wiem ile to wymaga zaparcia. Dlatego schowaj sobie te mądrości

ocenił(a) film na 7
Alston_Alston

Jestem ojcem 2 dzieci i wiem co to znaczy więc mi tu o gębach nie pisz. Tyle że ja zarabiam w pracy na utrzymanie rodziny ale jak widzę w mojej rodzinie i otoczeniu ludzi którzy siedzą i nic nie robią bo nie mają ochoty tylko liczą że im państwo będzie dawać to mnie tak samo wzbiera jak ciebie alergia. To chyba ty mnie oceniasz chociaż mnie nie znasz.

Alston_Alston

Zrozumiałeś go od razu? To przykre, że nie pojmujesz jak bardzo owe 500+ propaguje dziecioróbstwo u *ebanych nierobów.
Tacy są biedni, to czemu gum nie nakładają? Wiesz teraz czemu? BO MAJĄ 500+ ...KURŁA... :]
Jeżeli jednak zaliczasz się do tej grupy, to współczuję "bystrości". Nie dziwne, że bronisz tej inicjatywy rządowej...

ocenił(a) film na 5
emplim

Tak więc wykształcenie bardzo Ci się przyda. Teoria wnioskowania, znajomość podstawowych błędów logicznych, znajomość relacji zakresowych między terminami oznaczającymi odmienne cechy akcydentalne. Zwłaszcza zaś wyrobienie w sobie postawy nie wydawania sądów bez odpowiednich podstaw, bez znajomości faktów, a tylko po to aby utwierdzić się w swojej domniemanej wyższości za pomocą dualistycznych klisz. No i praktyki życiowej oraz lepszej znajomości ludzi. Wybacz ostrość, nie cierpię takich postaw jak Twoja.

ocenił(a) film na 7
Alston_Alston

Wykształcenie to ja mam, nie martw się. Mam dobrą pracę i nie wydaję sądów na ludzi, mówię tylko to co się w moim otoczeniu dzieje a że widzę to mówię i taka jest prawda - siedzą i mają wszystko w dupie, jak im mówię żeby się rozwijali to też mają to w dupie i nadal siedzą i tylko pobierają 500+. Oczywiście to jest ich wybór ale istotne jest to dlaczego to robią - bo im się nie chce pracować i z wygody. Jakby państwo nie dawało 500+ to by musieli iść do pracy żeby wykarmić rodzinę.

ocenił(a) film na 5
emplim

Jasne. A teraz porównaj sobie zbiór ludzi, do których pasuje Twój opis i zarazem takich których znasz ze zbiorem wszystkich korzystających z tego programu. Znasz 2-3 rodziny, a osądziłeś kilka milionów. Dlatego należy przed takimi ocenami dodawać : "niektórzy". Bo tak jak opisujesz bywa, ale niekiedy. Uogólniając z mojego doświadczenia (około kilku tysięcy ludzi, których miałem okazję znać przez okres od kilku mcy do kilku lat) Polacy w większości nie palą się do nauki. 500+ nie ma z tym lenistwem nic wspólnego.

ocenił(a) film na 7
Alston_Alston

W pracy mam dostęp do danych z których wynika że wraz z nastaniem 500+ urodzenia znacznie wzrosły, przy czym rodzice tych nowo urodzonych dzieci nie zdobywają żadnego wykształcenia prócz tego które mają. 500+ ma z lenistwem wiele wspólnego ponieważ ci którzy marnotrawią te środki (za które my podatnicy też płacimy) w wielu przypadkach właśnie się lenią i nie chcą iść do pracy.

ocenił(a) film na 5
emplim

Twarde dane poproszę, wraz z metodą zbierania. Na razie to są opinie sformułowane w języku pozbawionym jakiejkolwiek obróbki logicznej. Niezależnie od tego co ma piernik do wiatraka? Korzystałem z tego programu rok, w tym czasie nie zdobyłem nowego stopnia naukowego. O czym to ma świadczyć? Większość ludzi się nie kształci w czasie, gdy wychowuje 2+ dzieci - robili to wcześniej.

ocenił(a) film na 7
Alston_Alston

Niestety nie mogę z uwagi na RODO i wyleciałbym z roboty za ujawnianie danych wrażliwych. Prawda jest taka że ludziom na 500+ na ogół nie chce się uczyć bo po co, skoro są pieniądze od państwa to da się żyć i nie trzeba nic robić.

emplim

Chłopie, pierd takie farmazony, że szkoda gadać. Urodzenia po 500+ nie wzrosły, a już na pewno nie mocno. Oficjalne dane mówią o 5% wzroście rok do roku, czyli tyle co nic. Taka zmiana, a nawet większa nastąpiłaby pp 9 msc, gdyby na na 24h w kraju padł prąd.

I ten wzrost nie ma nic wspólnego z 500+. Urodzenia były już wyższe w bodajże 2013. I generalnie są relatywnie wysokie z racji tego, że pokolenie lat 80 (wyżu) teraz na ostatnią chwilę zaczyna rodzić - to powinno dziać się już 10 lat temu, ale kryzys zawitał.

NightAnasazi

Ale oczywiście 500+ to bardzo zła rzecz. Tu się zgadzam.

ocenił(a) film na 7
NightAnasazi

Lepsze niż ty. Gdzie ja napisałem że urodzenia po wprowadzeniu 500+ mocno wzrosły? Jest ich więcej bo tak wynika z bazy statystycznej. Nie jest to może oszałamiający procent wzrostu ale jednak.

ocenił(a) film na 3
emplim

jeśli chcesz o życiu gadać z typkiem NightAnasazi to ten wątek Nie jest na to miejscem

ocenił(a) film na 4
Alston_Alston

Ok, zbulwersowałeś się faktem, że sam pobierałeś 500+ i ktoś śmiał stwierdzić, że jest to coś złego? Bo ocenia ten ktoś ludzi, których po prostu nie zna? Powiedz mi w takim razie, skąd te pieniądze mają się brać na te 500+, jeśli nie z naszego portfela. Widziałem analizę, która odnosiła się do wszelkich świadczeń socjalnych, w tym 500+. Staranie się o poszczególne świadczenia zajmuje niektórym całe dnie, ale postanie sobie w kolejeczce cały dzień i potem długo spokój jest o wiele lepsze, niż codzienna rutyna w pracy. Poza tym do pracy nie pójdzie, bo świadczenia straci. A poziom życia zbliżony do takiej dobrej średniej półki w statystyce. Ja starałem się dostać dobrą pracę, mam dziecko w drodze, ale widząc to wszystko, co teraz się dzieje, to krew mnie zalewa. Mając nawet trójkę dzieci i tak nie załapię się na żadne 500+, bo już na ten moment za dużo zarabiam, a wcale kokosów nie mam. Więc sam widzisz, jak bardzo państwo nagradza uczciwą pracę. Znajomy ma firmę budowlaną, to niektórzy pracownicy po prostu z pracy odeszli, bo praca sama w sobie przestała być opłacalna. Inni mniej szkodliwi proszą o obniżkę płacy, bo im za dużo wychodzi by dostać właśnie 500+. A te pieniądze nie biorą się znikąd. Państwo nie ma żadnych pieniędzy. Ma nasze, a skoro ktoś nie pracuje i za to dostaje pieniążki, to ktoś musi zapracować, by na to pieniążki się znalazły. I na koniec podsumowanie: nie cierpię takich postaw, jak Twoja.

Alston_Alston

Czy nieodpowiedzialność i patologię w rodzinach należy nagradzać? Czy bliskie już 8 miliardów ludzi należy dalej desperacko powiększać "bo akurat nas Polaków mniej" przy całym przeludnieniu? Czy należy pozostawiać dzieci porzucone bez adopcji i robić kolejne, bo "własne"? 500+ jest finansowane z kieszeni PiS? :D

Bystry człowiek to wie, że "nie" będzie służyło za odpowiedź na te pytania.
Głupi janusz, patologiczny dzieciorób bez forsy zaś będzie dalej w to brnął, bo jemu LOGIKA obcą jest, skoro jest DZBANEM... :]

ocenił(a) film na 4
Dasot

Ano prawda! Dużo szumu i tłum leci

ocenił(a) film na 1
chap95

A chociaż Luke był ok?

ocenił(a) film na 2
ciosina

Nawet Luke byk słaby. Mocne opcje to Poe Dameron I BB-8. Trochę obronił się w mojej głowie Kylo Ren ale tylko trochę. To by byli na tyle.

ocenił(a) film na 4
piotrekchonin

Luke w końcu był ok, przestał być świętym cherubinem w blond włosach. Ogólnie postacie ok - Rey i Kylo Ren stali się w końcu "jacyś" w porównaniu do tfa (do bohaterów starej sagi nie porównuję, bo to byłoby świętokradztwo) ale fabuła to stek bzdur gdzie idiotyzm goni kretynizm.

ocenił(a) film na 1
paulina_mks

Nie był ok i reszta postaci nie była ok. Czy we nie widzicie, że Disney i inni producenci uderzają w tradycyjne wartości? W każdej produkcji czy to animowanej czy fabularnej zabijają albo odbierają dzieciom ich rodziców. Tutaj uderzyli także w podział dobro-zło, całkowicie zaburzają proporcje sugerując młodzieży , że mają prawo być źli i chaotyczni a dążenie do równowagi i dobra jest daremne i w finale skończy się negatywnie.

ocenił(a) film na 1
ciosina

Podpisuje się pod tym obiema rękami i nogami. I nie zapomnijmy o anty męskiej propagandzie wszędzie gdzie się da, nie tylko w tym filmie
U tych złych rządzą faceci, a u dobrych kobiety. Była scena w której Poe dostał zjechany przez nowego przywódce (inna kobieta zastąpiła Leia) za agresje i impulsywność i inne cechy mężczyzn, które sprawiają, że są źli.

baju15

"inna kobieta zastąpiła Laia" Polska język, trudna język

baju15

Jak to antymęska propaganda? Wręcz przeciwnie. Film jasno pokazuje, jak kobiece rządy w 24 godziny doprowadziły do zniszczenia całej armii. Z wielkiej rebelii z krążownikami, myśliwcami, transportowcami, fregatami szpitalnymi itp, po kilkunastu godzinach uchowało się kilkanaście osób uciekających w nieznane archaicznym Sokołem Millenium. Faceci zwyciężyli ponosząc minimalne straty i to tylko dlatego, że jeden z rebeliantów odmówił wykonania rozkazu kobiety. To najbardziej antyfeministyczny film jaki w życiu widziałem!

ocenił(a) film na 8
kojos

Faceci zwyciężyli ponosząc większe niż "minimalne" straty, bo stracili wszystkie bombowce, a więc jakąkolwiek możliwość atakowana krążowników Porządku, a Holdo nie dość ze miała dobry plan, zważywszy na krytyczną sytuację, żeby niepostrzeżenie schronić się w starej bacie Rebelii, to jeszcze wykazała się bohaterstwem kamikadze, by ostatecznie umożliwić pozostałym wykonanie jej planu.

ocenił(a) film na 4
wuj_morfina


W 2017 roku piloci samolotów mają autopilota. Nic dziwnego że z rebelii zostało kilkanaście osób jak oni do misji samobójczych wysyłają kadrę kierowniczą. Najgorsze zarządzanie zasobami ever.

ocenił(a) film na 8
SC10n

Słyszałeś/łaś, że "kapitan do końca zostaje na okręcie"? Ale ogólnie zgadzam się, nawet bez autopilota można sprawić ze samochód z lat 40stych będzie sam jechał w wybranym kierunku i ta ofiara była bardzo słabo uzasadniona, ale miała chyba na celu podkreślenie heroizmu wszystkich Rebeliantów. Nawet świeżo przedstawiona postać, która wydawała się wredna, okazuje się oddaną sprawie wielką bohaterką.

ocenił(a) film na 3
wuj_morfina

No ale można było coś bardziej prawdopodobnego wymyślić. Mielizna scenariuszowa.

SC10n

W GW nie ma techniki z 2017r. Budowa bombowcow i mysliwcow przypomina IIWS, a komputery wygladaja jak z przelomu 80/90-tych.

ocenił(a) film na 6
CyboRKg

Napęd nadświetlny, nadajniki międzyplanetarne, system wykrywania statków w nadprzestrzeni, działa laserowe, plazmowe, jonowe (i miecze świetlne, a właściwie plazmowe z zastosowaniem pola siłowego kształtującego ostrze). Tak, broń palna również istnieje, ale nikt jej już chyba nie stosuje. I dalej: hologramy 3D, ekrany holograficzne, technologia antygrawitacyjna, różne rodzaje napędów atmosferycznych i pozaatmosferycznych, plecaki odrzutowe (nawet my takich nie mamy), systemy automatycznego wyznaczania celów, prowadzenia ognia, wyłączania systemów innych statków, pola maskujące, POLA SIŁOWE! MAJĄ POLA SIŁOWE A NIE MAJĄ AUTOPILOTA?!

ocenił(a) film na 1
Krzeszny

Ale w świecie GW istnieją autopiloty...

Przypominam scenę z MW, kiedy to Anakin leci na stację bojową Federacji Handlowej (klasy Lucrehulk BTW), a jego myśliwiec jest kierowany przez AUTOPILOTA właśnie - do momentu, kiedy Artoo go nie obejdzie...

stormtossed

Artoo?! Serio, że koorwa serio?!?!?!

ocenił(a) film na 7
maly_boniu

ukmnęło mi to wcześniej, hehe, dobre! No i Seetree P.O.

albo ja w fajnym polskim komiksie bylo: "roboty Srutu-tutu i Czyśpiłdziśco" :D

ocenił(a) film na 6
SC10n

Masz rację z tym autopilotem. Ale to nie było bez celu - tylko dla podniesienia dramaturgii. A więc odejmuję za to gwiazdkę.
Ale czy nie podobnie było z brakiem pola siłowego broniącego mostek - najbardziej krytyczną część okrętu? Pole siłowe blokuje pociski plazmowe z podstawowych dział liniowca ale torpedy spokojnie rozwalają mostek okrętu? No proszę was!

ocenił(a) film na 7
Krzeszny

to logiczne, pole siłowe blokuje bron energetyczną, torpedę-moze jakis bardziej konwencjonmalny rodzaj broni zwyczajnie przepuszcza, bo "kto dzisiaj używa torped w takich walkach?" :)

tommyc1

Anakin tez wlecial sobie mysliwcem do statku Federacji Handlowej, chronionego polem silowym. A roboty wchodzily sobie to pola silowego Gunganow, ktore chronilo przed laserami.

tommyc1

<facepalm>

ocenił(a) film na 7
maly_boniu

jak się spało? :D

tommyc1

Straaasznie! Płakałem przed zaśnięciem. Star Warsy umarły.

maly_boniu

*Star Warsy zostały zamordowane i Rian Johnson ma robić samodzielnie kolejną trylogię. Ja już mam to w dupie.

ocenił(a) film na 7
maly_boniu

Dla mnie będą żyły zawsze. Zawsze chęnie wrócę jak coś nowego się pojawi, kolejny raz przymykając oko na różne niedorzeczności, których tradycja sięga pierwszego filmu, nie dajmy się zwariować...

ocenił(a) film na 3
tommyc1

''Dla mnie będą żyły zawsze. Zawsze chęnie wrócę jak coś nowego się pojawi ''

Twoja sprawa dla mnie star wars jest martwe od TFA

ocenił(a) film na 7
Gokussb

martwe martwe a i tak polecisz do kina na następną część żeby móc tu hejtować ;)

ocenił(a) film na 3
tommyc1

''i tak polecisz do kina na następną część żeby móc tu hejtować ' ' I pisze to ktoś kto jest zwolennikiem TLJ . Ta część to połączenie imperium kontratakuje i mroczne widmo oraz powrót jedi w jedną całość . I NIE MA TU NIC z nowości .

Już historie SW lepiej wyszły niż tlj czy tfa

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones