PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=671051}

Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy

Star Wars: Episode VII - The Force Awakens
7,2 240 800
ocen
7,2 10 1 240800
7,4 40
ocen krytyków
Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy
powrót do forum filmu Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy

Takie były stare gwiezdne wojny i właśnie o to chodzi. Takie mają być też nowe części. Jeśli komuś się nie podoba to NIE JEST FANEM GWIEZDNYCH WOJEN bo one ZAWSZE TAKIE BYŁY. Nie róbcie z Gwiezdnych Wojen jakiegoś dramatu albo wielce filozoficznego filmu. Macie wygórowane wymagania. To jest prosta wartka przygodówka tak jak stare części. Do widzenia.

ocenił(a) film na 7
ksyku262

Dokładnie. Tak miało być i koniec.

ocenił(a) film na 1
Dentarg

Bo Disney spłycił Star Wars.Prawdziwe Star Wars jest znacznie bardziej dojrzalsze.

ocenił(a) film na 7
MistrzSeller

Tak? Niby w którym momencie Star Wars jest tak bardzo dojrzałe?

ocenił(a) film na 1
Dentarg

Imperium kontratakuje, Powrót Jedi, kotory, republic, Mroczne czasy, NEJ

ocenił(a) film na 9
MistrzSeller

Pisz o filmach. Sw tofilmy a nie jakies tam EU.

ocenił(a) film na 1
JBridges

star wars to nie tylko filmy. Jak się nie znasz to sie nie wypowiadaj

ocenił(a) film na 6
MistrzSeller

Dokładnie. "Jakieś tam EU" Nie no słyszałeś?

ocenił(a) film na 1
Alexa1694

Jakieś? To element SW, jak się nie znasz to sie nie wypowiadaj. Jak nie znasz całego SW to jak możesz oceniać SW?

ocenił(a) film na 6
MistrzSeller

Dokładnie :) Poza tym ten kanon był ponad 30 lat, a nowy dopiero 3 lata I już wszystko w nim jest naciąganie, w dodatku jeszcze to chcą na siłę połączyć z Old Republic

ocenił(a) film na 6
Alexa1694

zgadzam się

MistrzSeller

Uniwersum SW jest ogromne.. film oceniasz na podstawie tego co wiesz o nim czy o samym filmie? SW nie jest mi obce, ale nie czytałem wszystkiego co wyszło.. Myślę, że Ty również nie miałeś okazji zaznajomić się z całością. Czytałem fora miłośników SW.. tam mają problemy z tym by dojść do porozumienia kim jest Ray, kim jest Snoke (różne wątki rozpatrują i strzelają że albo tym lub tamtym) Miszczu, jeśli znasz całe SW, to gratuluję...

ocenił(a) film na 6
Labavi

To może warto poczytać więcej lektury z uniwersum SW na początek proponuje cos na wzór biblioteki ossus choć już tam pozmieniali (teraz jest zakładka legendy to był dawniejszy kanon który był o niebo lepszy :) np. Jacen Solo tu zmienił ta postać na Kylo Ren śmierć tej małpy zamienili na śmierć Hana ( jedyny plus tego filmu )
pozdrawiam i pamiętaj Spokój to kłamstwo, jest tylko pasja

ocenił(a) film na 7
MistrzSeller

Imperium Kontratakuje i Powrót Jedi jest bardziej dojrzałe od tego filmu? Możesz wyjaśnić dlaczego tak uważasz? Które motywy/fragmenty/elementy filmu uważasz za dojrzalsze niż w przypadku tej części?

ocenił(a) film na 1
Dentarg

objerzyj je i sam zobacz

ocenił(a) film na 7
MistrzSeller

Widziałem je już wielokrotnie. Film jak film. Przesadzasz i tyle.

ocenił(a) film na 1
Dentarg

to ty raczej nie potrafisz oglądać ze zrozumieniem.

ocenił(a) film na 7
MistrzSeller

To raczej ty nie potrafisz argumentować swoich poglądów.

ocenił(a) film na 1
Dentarg

ojcostwo Vadera, dylemat Luke czy zabić własnego ojca. Półnaga Leia. Rancor pożerają oolę. To sa powazne rzeczy.

ocenił(a) film na 7
MistrzSeller

Tak, szczególnie półnaga Leia to poważna rzecz.
Zresztą bój się Boga, panie, ona ma już 59 lat. Półnaga Leia w Przebudzeniu Mocy to nie byłby najprzyjemniejszy widok :D

No dobrze, a w Przebudzeniu masz egzekucję przeprowadzaną przez szturmowców, zniszczenie 4 planet, dylemat Rena czy ulec pokusie Jasnej Strony mocy (tak jak jego dziadek jej uległ) czy może jednak zabić ojca. I tak do końca nie wiemy czy Ren będzie złą postacią przez całą trylogię, czy może jednak "dobro które wciąż w nim jest" (słowa Lei) nie weźmie górę nad Ciemną Stroną. W porównaniu do tego co wymieniłeś nie wypada to gorzej.

ocenił(a) film na 5
Dentarg

Egzekucji wcale nie widać, kamera jest gdzieś z boku.
Zniszczenie planet to grupka ludzi patrzących na światełko na niebie. Na samym początku był też umierający Stormtrooper, który obsmarował Finn'a, pokazany jako... maziająca ręka.

Po prostu Disney chciał usilnie zrobić poprawny politycznie film PG-13. Jak dla mnie wyszła ponad 2-godzinna reklama starwars'owego merchandise'u.

ocenił(a) film na 7
blackys

No dobrze, ale to film PG-13. Nie mogli pokazać dokładnie tej egzekucji. Co więcej PG-13 dostał tylko epizod III, a pozostałe, te "mroczne" również, są poniżej PG-13.
Jak dla mnie wyszedł bardzo dobry film rozrywkowy i taki powinien być. To do licha Gwiezdne Wojny, a nie dramat psychologiczny.

ocenił(a) film na 6
Dentarg

Fakt film idealny żeby obejrzeć w piątek z rodzinką. Żałuje tylko że wydałem kasę na bilet do kina.

użytkownik usunięty
JohnnyRyper

współczucia oczekujesz? zapomnij :)

ocenił(a) film na 7
JohnnyRyper

A która część Gwiezdnych Wojen nie nadaje się do oglądania w piątek z rodzinką? Najmniej się chyba III epizod nadaje, bo nie każdy lubi jak dobry bohater przechodzi taką przemianę, ale pozostałe epizody jak najbardziej są familijne.

Dentarg

Hehe zaraz mi przyszło na myśl, jak w pewnej recenzji, gdzie w 3 epizodzie półżywy, palący się Anakin wydziera się z bólu i wrzeszczy o nienawiści, a tu dzieci z rodziną przed telewizorem. ;)

Ale poza Zemstą Sithów, reszta filmów jak najbardziej nadaje się dla całej rodziny. ;)

ocenił(a) film na 6
cloe4

W "Imperium Kontratakuje" jest mnóstwo seksualnych zwrotów a w "Ataku Klonów" jest scena kiedy Jango Fett zostaje pozbawiony swojej głowy. Jeśli chodzi o "Mroczne Widmo" to chyba nie muszę wspominać o końcówce wali Kenobiego z Darthem Maulem ;) tak, bardzo familijne ;)

Kadex

W sumie, pomiędzy Leią i Hanem są dosyć śmieszne interakcje. np.
-To, że mnie złapałeś, nie znaczy, że możesz mnie teraz obmacywać
-Wybacz słonko, nie ma czasu na nic innego. XD

Pomiędzy Anakinem i Padme w "Ataku Klonów" też nie brakowało dwuznacznych sytuacji. ;D

Ale bądźmy szczerzy, takie podteksty znajdujemy nawet w animacjach dla dzieci (jako coś dla dorosłych, by wyłapali je i też się pośmiali). Star Wars zawiera elementy dla dzieci niezrozumiałe (polityka, wojna, ludobójstwa), ale ja oglądałam epizody 1-6 jako dzieciak i jakoś nic mi się nie stało. Ani mnie nie zgorszyły, ani nie przestraszyły. Zresztą o "familijności" tej sagi świadczą chociażby gagi C3PO i R2-D2, Ewoki, a zwłaszcza Jar Jar...

ocenił(a) film na 6
cloe4

Familijny to może być nawet Piątek Trzynastego bo w VI części jest bawiąca się, mała dziewczynka. Nie wiem czy wiesz, ale George Lucas tworząc SW inspirował się biblią, dzikim zachodem i space operą. Wyjaw mi jeszcze jak obcinanie kończyn itd. sprawiają że SW staje się familijne ? nie wiem czy oglądałaś animacje ze SW (Clone Wars lub Rebels) ale były to serialiki bardziej dla młodzieży niż dla dzieci, a właściwie to nawet dla wszystkich. Nie wspomnę o seksualnych żartach Anakina w ostatnim sezonie, gigantyczną masę zabijania klonów i admirałów sithów.

Kadex

The Clone Wars i Rebels są bardziej dla młodzieży, niż dla dzieci (choć dzieci też to lubią, np. przez Ahsokę czy Ezrę) i chyba nikt nie powie, że jest inaczej... choć ja oba seriale oglądam jednym okiem, nie jestem wielką fanką seriali, wolę sagę filmową po prostu.
TCW dwa sezony były dość dziecinne, ale potem robili już coraz mroczniejsze odcinki, od 3 sezonu było już coraz lepiej, jakby do twórców dotarło, że ten serial bardziej lubią oglądać starsi fani niż dzieci. A podczas oglądania szóstego sezonu TCW byłam nawet zdziwiona paroma sytuacjami, które były dość odważne nawet jak na tę animację (choćby molestowanie seksualne Padme przez Clovisa, a potem bójka z Anakinem)...

Wiesz, same morderstwa czy mrok nie świadczą o tym, że coś nie nadaje się dla dzieci. Mrok i zabójstwa (a nawet horrorowy klimat) znajduje się w baśniach braci Grimm, czy Andersena a jednak omawia się je w podstawówce. XD
A w takich animacjach jak "Shrek" czy "Madagaskar" jest mnóstwo dwuznacznych seksualnych żartów i masa dzieci ogląda te filmy.

ocenił(a) film na 4
blackys

Moim zdaniem przejęcie przez wytwórnie Disney'a było wyrokiem śmierci dla sagi SW a dokładnie przyszłych epizodów. Za bardzo dużo rzeczy nie pasuje do pozostałych części. Dobór aktorów uznaje za tragiczny, postacie słabe z Renem na czele. W masce jeszcze jako tako ale już bez niej wygląda jakby krowie spod ogona wypadł xD Vader się w grobie przewraca pewnie. Również nie da się nie zauważyć jakiejś sztuczności w tym filmie to chyba dzięki zaangażowaniu brytyjskich aktorów, którzy przyprawiają o ból głowy swoim akcentem i wykonaniem.

Ktoś tam wspomniał żeby nie porównywać nowych epizodów z poprzednimi tylko zaakceptować ja takimi jakie są - HAHAHA najgorsza bzdura jaką czytałem seriously...i ta cała defensywa filmu na portalu. Pytam się czego tu bronić?
Różnica dla mnie jest oczywista. Do starych epizodów będę wracał nie raz a do części 7 już nigdy z banalnego można by powiedzieć względu - stare części miały coś w sobie a nr 7 nie. Jeszcze raz wspomnę dużą zasługę bryt-herbaciarzy w upadek tego filmu Pa :D

ocenił(a) film na 8
blackys

Z tą maziającą ręką to za mało poważne, czy co? Byłbyś szczęśliwy, gdybyś zobaczył całego umierającego szturmowca z przekrzywioną maską, tryskającego krwią? Przypominam tu wszystkim wrogom Przebudzenia Mocy, że tutaj jest już więcej krwi niż w starej trylogii. Weźmy np scenę w której Luke dowiaduje się o swoim ojcu. Odcina mu rękę, a ten nawet nie wiedzieć w której chwili wciąga ją pod rękaw. I zero krwi. W ogóle we wszystkich filmach ucinają takie momenty. To właśnie ta część jest najbardziej poważna pod tym względem.

ocenił(a) film na 5
SnowPantera

Co tu ucinać? Przecież używają miotaczy laserowych! Rana od razu zostaje przypalona i krew nie leci. Właśnie z tą mazią to jakaś brednia...

ocenił(a) film na 8
kazaam18

No też prawda, ale te przypalone rany też ukrywają. A z tą maziającą ręką, to przecież nie wiadomo, co wcześniej robiła;)

Dentarg

Jakoś umilkł przy Twojej argumentacji, ten "znawca" universum SW :)

ocenił(a) film na 4
Labavi

Niektórzy znawcy SW podlatują ostro gimbazą jak dla mnie :P

ocenił(a) film na 9
Dentarg

Zgadzam się

ocenił(a) film na 9
MistrzSeller

Ty tak na serio?

ocenił(a) film na 1
Himiteshu

sw7 to kopia Nowej Nadziei i tyle

ocenił(a) film na 9
Gokussb

Która jest bardzo dobra, więc i Przebudzenie Mocy również :) Logika

ocenił(a) film na 1
Himiteshu

Wcale tu logiki nie ma , i nie jest WCALE TFA tak bardzo doskonałe jak myślisz .

ocenił(a) film na 9
MistrzSeller

Cięzko Ci napisać? Bo może nie masz co napisać? :)

Dentarg

Ten film to gniot jeśli chodzi o uniwersum Star Wars baw się dalej Disneyem a abramsek star trekiem.

ocenił(a) film na 9
MistrzSeller

A coś konkretnego? "Obejrzyj je i sam zobacz" - sam nie wiesz co masz na myśli.

użytkownik usunięty
Dentarg

no stara trylogia jest dużo mrocznego klimatu, tylko co to ma do jakości filmu?

ocenił(a) film na 7

(SPOILERY)


W tej części też było trochę mrocznego klimatu. Początek gdy szturmowcy dokonują egzekucji, Kylo Ren i jego uwielbienie Ciemnej Strony mocy, śmierć Solo. Stara trylogia też tak jednolicie mroczna nie jest. W VI epizodzie były Ewoki, pluszaki, które z mrocznością mają tyle wspólnego co bajki Disneya. Chichoczący Yoda z V epizodu też jest bardziej zabawny niż mroczny.

użytkownik usunięty
Dentarg

zgadzam się w 100%

ocenił(a) film na 6
Dentarg

Mroczne to są Mroczny Rycerz, Sin City albo Watchmen. Cokolwiek mówić o którejkolwiek z części SW - do mroczności daleko o lata świetlne. Najbliżej była Zemsta Sithów. A co do Przebudzenia Mocy - film spoko - gdyby nie to, ze wszystko jest kalką poprzednich części. To jak guma turbo dziś produkowana przez Biedronkę. Niby wszystko ok ale ten format przejadł się 20 lat temu. Robienie filmu by pokazać starą Leię, Hana i Luka to trochę za mało. Poza tym ja pierd... ile razy będą "ci źli" budować superbroń wunderwaffe wielkości planety, a ci dobrzy najpierw usuną pole siłowe a potem kilka myśliwców rozpieprzy wszystko w pył?

ocenił(a) film na 7
voyano_wrecemocny

To racja, mogli sobie darować kolejną Gwiazdę Śmierci. Dobrze, że przynajmniej nowy, dla tej serii, czarny charakter dali. Mówię tu oczywiście o Kylo Renie.

ocenił(a) film na 9

Na pewno tym mrocznym klimatem są żarty R2D2, Yody i Ewoki

ocenił(a) film na 4
Himiteshu

Faktycznie te żarty robotów były tak dobre że musiały pożreć główną część budżetową i wyszło co wyszło xD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones