PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=142402}

Harry Potter i Książę Półkrwi

Harry Potter and the Half-Blood Prince
7,5 317 170
ocen
7,5 10 1 317170
6,1 27
ocen krytyków
Harry Potter i Książę Półkrwi
powrót do forum filmu Harry Potter i Książę Półkrwi

Uważam iż najlepszym reżyserem do filmów z serii Harry Potter był Alfonso Cuaron. Więzień Azkabanu jest jak dotąd i niestety pozostanie, najlepszym filmem z serii o dzielnym czarodzieju.
Zarówno dzieła Columbusa jak i Newella posiadały coś, ale Więzień Azkabanu jest częścią do której najchętniej wracam. Ten film jest po prostu magiczny. W nim czuć tę otaczającą magię, pomaga na pewno w tym rewelacyjna "magiczna" muzyka Johna Williamsa.
Do końca serii na krześle reżysera HP pozostanie David Yates. Reżyser, którego najlepiej sprecyzować jednym słowem "MUGOL". Pan Yates niestety nie rozumie za bardzo świata stworzonego przez panią Rowling (nie czytał też w końcu książki). Scena w Zakonie Feniksa, gdzie Umbrigde wchodzi do Pokoju Życzeń rozwalając ścianę pokazuje tylko jego poziom mugolstwa. Trudno mi napisać, ale czegoś po prostu w jego Harrym Potterze brakuje, tak samo jak w muzyce jego przyjaciela Nicholasa Hoopera? I tym czymś jest chyba "magia".
Tym bardziej jestem zły, gdyż niedawno udało mi się przeczytać parę wywiadów Alfonso Cuarona, w ktorych deklarował, że bardzo chciałby powrócić jako reżsera Harry`ego Pottera. Wypowiedzi te tyczyły się już Księcia Półkrwi, jak i Insygniów Śmierci.
Ale Warner Bros. wybrało inaczej. Mogli mieć "Czarodziejów" (Alfonso Cuarona/John Williams), a wybrali "Mugoli" (David Yates/Nicholas Hooper)...
Dziękuję za uwagę.

ocenił(a) film na 8
Wawrzyniec_85

ahh... co taskie wypowiedzi dadzą?? Narazie możemy miećtylko nadzieje że Yates sie postara...

heyo7

Masz rację. Mnie się piąty film podobał, jednak Yates powinien zdecydowanie więcej myśleć o świecie przedstawionym. To film o magi...

ocenił(a) film na 4
Wawrzyniec_85

zgadzam sie ze 3 czesc jest najlepsza, mi jednak podoba sie muzyka hoopera i jak tak ogladam ta 5 czesc to nie jest az taka zla, mysle ze najgorsza jest koncowka w DT - za krotka po prostu, malo w niej akcji

gfreeman

DT? Co to?

miguel_de_la_jatsurion

zgadzam sie w 100% z autorem tematu:)


miguel_de_la_jatsurion

Myślę, że koledze chodziło o Departament Tajemnic:)

goshac7

Być może. Jeśli chodzi o mnie to akcja została przedstawiona dość dobrze. A sam finał i walka Voldemort vs. Dumbledore była mistrzowska (mimo iż tu również pojawiły się zaklęcia, których nie było w filmie!) - najbardziej zadziwił mnie brak muzyki, ale w sumie to również tworzyło swego rodzaju ekstazę w kinie, bo same dźwięki ognia, trzaskających szyb wgniatały w fotel..

ocenił(a) film na 4
Wawrzyniec_85

Scena w Ministerstwie Magii nie jest zła. A już moment w Departamencie Tajemnic mi się bardzo podoba, podobnie zresztą jak i muzyka Nicholasa Hoopera w tym momencie (spadającego przepowiednie). Dobra akcja, ale nie za bardzo czuję magii. Oglądając film miałem wrażenie, że Yates "męczy" się w Hogwarcie i jak najszybciej chce przejść do Ministerstwa Magii.
Brak muzyki w walce Voldemort Dumbledore, też mnie zaskoczył. Oczywiście nie oczekiwałem od Hoopera muzykia w stylu "Duel of the Fates" czy "Battle of the Heroes" Williamsa, ale czegoś oczekiwałem.
Może po prostu po świetnym "Więźniu Azkabanu" mam zbyt wygórowane oczekiwania? Zapewne tak jest i dlatego też nie rozumiem, dlaczego nie postawić na Cuarona? A zamiast tego stawiać na średniaka Yatesa.
Czy takie dywagacje w czymś pomagają? Czasami po prostu pomagają uwolnić się złości i niezrozumieniu.
Chociaż i tak dobrze wiem, że ja nic nie zmienię, ale pomarzyć jest miło:/
Dziękuje za uwgaę.

Wawrzyniec_85

To może zamiast błagać tych napuszonych kretynów, którym chodzi tylko o kasę, a nie zrobienie dobrego filmu i którzy myślą że nam robią niewiadomo jak wielką łaskę i wysyłać jakieś petycje, po prostu zarządajmy wywalenia Yatesa i tych mugoli, myslę, że w innych krajach też mają ich dość (xD), a jak WB będą mieli wąty to niech przejmie to Disney czy coś xDDD żarcik. Albo Dreamworks.
Cuaron był cool. Zarządajmy też jego powrotu.

Wawrzyniec_85

Nie wiem co widzicie w 3 części. Jak dla mnie Więzień Askabanu jest najgorszą częścią. Przyznaje, że nie czytałem żadnej książki i oceniam filmy jako filmy i w porównaniu do pozostałych części Więzień Askabanu jest tak beznadziejny, że powinni go nakręcić jeszcze raz.

kziel

O tym wciąż mówiły. Jesteś nieodzownym przykładem... na bycie mugolem. Czy to źle? Przeczytaj książkę.

ocenił(a) film na 4
Wawrzyniec_85

Co do petycji to brałem udział w petycjach aby Alfonso Cuaron został reżyserem Insygniów Śmierci i aby David Yates nie został reżyserem Insygniów Smierci. Efekt tych petycji sami możecie najlepiej ocenić:/
Co do innego zdania związanego z Więźniem Azkabanu to chciałbym poznać argumenty. Gdyż ja staram się moją niechęć do Yatesa jakoś argumentami uzasadnić, więc chciałbym też poznać argumenty strony przeciwnej, że się tak wyrażę.
Dziękuję za uwagę.

użytkownik usunięty
Wawrzyniec_85

potwierdzam

ocenił(a) film na 6
Wawrzyniec_85

Serio Yates nie czytal ksiazki ?

MygyBulla

Też mi się to nie mieści w głowie...

MygyBulla

Nie czytał gdy mu zaproponowano reżyserię, potem oczywiście od razu nadrobił zaległości.

ocenił(a) film na 7
Wawrzyniec_85

Ale nie zapominajmy, że Cuaron zrobił coś, co bardzo ciężko wybaczyć: zmienił prawie wszystko co do tej pory stworzył Columbus! I o ile zamek z WA podoba mi się o wiele bardziej niż w KF i KT to jako serie ogląda się to po prostu źle, brak jej spójności. Ja rozumiem, każdy reżyser ma swoją wizję, ale żeby całkowicie zmieniać większość elementów z poprzednich filmów... trochę nie fair w stosunku do fanów.
A Yatesa cenię za klimat i za to, że jego części (mimo iż pozbawione tego specyficznej magii poprzedników) są kapitalnie zrealizowane, piękne zdjęcia, scenografia...

użytkownik usunięty
samwise_6965

niby co zmienił ? takiego?

ocenił(a) film na 7

Zmienił zamek z zewnątrz i wewnątrz, umiejscowienie chatki Hagrida i Bijącej Wierzby, Dziurawy Kocioł wraz z barmanem Tomem. Każdy późniejszy reżyser trzymał się świata wykreowanego przez poprzednika, tylko Cuaron wywrócił wszystko do góry nogami. Mówię tu przede wszystkim o aspektach wizualnych.

użytkownik usunięty
samwise_6965

ale to nie Cuaron zmienił lecz twórcy. Oglądałem film dokumentalny Harry Potter i Czas Magii. I tam jest wyjaśnione dlaczego. Ogólnie od więźnia filmy o Potterze były kręcone gdzie indziej.

Wawrzyniec_85

Jezeli ktos nie czytal ksiazek nie pozna harrego z tych badziewnych filmow bo wszystkie sa marne jedynie dobra robote zrobil castingowiec świetny dobor aktorow reszta to jakas kpina infantylne podejscie do tematu pomijanie waznych wątkow ktore w pozniejszych filmach powinny miec swoje wyjasnienie a pojawiaja sie jak krolik z kapelusza o ile w ogole sa takie postacie jak snape dumbledore w filmie pojawiaja sie epizodycznie a czytajac ksiazki wiemy na ich temat niemal wszystko osoba ktora zna harrego jedynie z filmow poznaje 20% historii i to w dziecinnym wydaniu ok rozumiem ze kazdy z filmow musialby miec po 4 godz zeby wszystko przedstawic jak trzeba ale chwilami wydaje sie ze rezyser nie zadal sobie trudu zeby przeczytac cala serie tylko przewertowal ta ksiazke z ktorej nagrywal nie majac pojecia ze to jest spojna calosc

marta490

Nie film, a serial.

ocenił(a) film na 10
Wawrzyniec_85

Idealnie w punkt , gorszego reżysera niż yates nie mogli wybrać , cztery pierwsze części są genialne , szkoda....

ocenił(a) film na 4
Wawrzyniec_85

Filmy HP są tylko i wyłącznie dla muzyki i scenerii. Nie ogląda się HP dla fabuły, chyba, że nigdy nie zamierza się przeczytać książki. Z bardzo mrocznej części serii, zrobiono melodramat. Wymyślili wiele scen, których nie ma w książce. Większość kluczowych scen pominięto. WESZ nie istnieje, skrzatów nie ma, Irytek? nie ma. Pocałunek Harrego i Ginny w pokoju życzeń? Grubo pojechali :D a gdzie przyśpiewki o Ronie na meczu? Scenariusz, to jedno wielkie DNO!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones