PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=113008}

Harry Potter i Zakon Feniksa

Harry Potter and the Order of the Phoenix
7,5 328 780
ocen
7,5 10 1 328780
6,2 26
ocen krytyków
Harry Potter i Zakon Feniksa
powrót do forum filmu Harry Potter i Zakon Feniksa

Jak MOŻNA

użytkownik usunięty

spie****yć tak fajną książkę?

użytkownik usunięty

;)
Ja też nie jestem zadowolona z tej części.

użytkownik usunięty

Ta i Książę Półkrwi to katastrofa ;/

użytkownik usunięty

Zatem jesteśmy dokładnie tego samego zdania. Zdecydowanie dwie najsłabsze. "Książę" jest jeszcze gorszy od "Zakonu".

użytkownik usunięty

Hymm jedne z najdłużyszch i najlepszych a najgorzej zekranizowane ;/

ocenił(a) film na 9

Spróbuj nakręcić 2 godzinny film z ponad 900 stronowej książki. 300 stronowego Hobbita podzielono na trzy filmy i zamiast niedomówień mamy dodatkowe sceny akcji i bohaterów. Jakby tak samo podzielono zakon, wszystko byłoby git.

użytkownik usunięty
knocun1

Na pewno bym nie wyrzucił aż tyle wątków...


PS. To mogli zrobić 9 filmów z Zakonu Feniksa

ocenił(a) film na 7

Zgadzam się w 100%. Zakon Feniksa to moim zdaniem najlepsza książka z serii, a film zwykły przeciętniak ;(. Oglądałem jakoś świeżo po czytaniu 2 raz książki, nieco po premierze, i wyszedłem wkurzony, że tyle super wątków, które chciałem zobaczyć na wielkim ekranie, po prostu zostały pominięty. Podzieliliby na 3 części a nie wcisnęli wszystko w jeden...

ocenił(a) film na 8

Jakim cudem ? To nierealne, już Insygnia podzielili. Poza tym wszystko rozumiem, ale nie ocenia się FILMU przez pryzmat KSIĄŻKI ani odwrotnie, ocena powinna być adekwatna i sprawiedliwa, w zależności co oceniasz. Nikt nie powiedział, że film miał być odwzorowaniem książki itp., żeby kogokolwiek z tego też rozliczać.

ocenił(a) film na 10

Żebyś wiedział że Książę Półkrwi to katastrofa :/

użytkownik usunięty
Anna_1993

Niestety zgadzam się :(

Zdecydowanie się zgadzam :(

użytkownik usunięty
ocenił(a) film na 5

zgadzam się, katastrofa, a Książę Półkrwi, to idiotyzm Yatesa ;/

ocenił(a) film na 3
Fan_Harry_Potter

Film denny jednie scena pojedynku Voldemorta z Dumbledorem warta uwagi. Reszta beznadziejna wogóle nie widac tych emocji które targają bohaterami, co w książce jest świetnie ukazane. Powinni byli zrobić ten film w 2-óch częściach i naprawdę brakuje quidicha i wizyty w szpitalu świetego munga

ocenił(a) film na 5
czarnapantera22

quidicha to ja mam gdzieś, gorzej że brakuje Zgredka zresztą jak zwykle :(

użytkownik usunięty

w Zakonie feniksa umiem poza kolejnym pominięciem Zgredka wybaczyć parę pominięć. Klimat upodobniony do Więźnia Azkabanu i finałowa walka w połowie mi to wynagradza ^^

Nie wiem, ale ja do tej pory jestem tą częścią rozczarowana. Zakon Feniksa była moją ulubioną częścią, aczkolwiek podczas ekranizacji ucięli większość (jak dla mnie naprawdę ważnych) wątków. Większość filmu musiałam tłumaczyć kuzynkom, które nie przeczytały książki. Co było największym rozczarowaniem? Zdecydowanie wątek śmierci Syriusza, jak można tak ważny wątek zepsuć, no jak? No i oczywiście brak Zgredka.

ocenił(a) film na 9
black_angel92

BO FILM MA BYĆ FILMEM, A NIE WIZUALIZACJĄ DO KSIĄŻKI!!! ZROZUMCIE, LUDZIE, ŻE FILMY RZĄDZĄ SIE INNYMI PRAWAMI NIŻ KSIAŻKI. FILMY NIE MOGĄ SOBIE POZWOLIĆ NA MILIONY WĄTKÓW POBOCZNYCH. MUSZĄ OPOWIEDZIEĆ PROSTĄ HISTORIE I TO W MIARĘ SZYBKO.
Film zawiera wszystko co najważniejsze w książce. Nie trzeba znać książki by go zrozumieć. To, że nie ma Zgredka czyu jakieś innej postaci to nie znaczy, że film jest do kitu. Film ma być filmem i tak należy go traktować. Jak oceniacie film to oceniajcie film jako film, a nie przez pryzmat tego, że nie ma jakieś dupereli z 1000 stronicowej książki. Ksiązki rządzą się innymi prawami. Gdyby chcieć przeniść to dokładnie to powstałby nudny i przegadany film w którym nic się nie dzieje.

ocenił(a) film na 8
MistrzSeller

I tak prawie rok kręcili.Od 6lutego do 12 grudnia 2006r.

ocenił(a) film na 9

Może oceniaj film jako film, a nie "wyrzucili rzecz X z ksiązki to marny film".
Żadna ekranizacja nie może przenieść wszystkiego 1:1 z wielu powodów:
1. Bo takiego filmu nie nakręciłoby się w rok czy dwa
2. Bo film rządzi się innymi prawami
3. Bo to co napędza akcje w książkach w filmach jest spowalniaczem akcji
4. Bo jaki byłby sens robić film skoro byłby identyczny jak książka? Taki film już istnieje w twojej wyobraźni jak czytasz książkę.

użytkownik usunięty
MistrzSeller

bzdury

"spie****yć"

"spierdoIyć" ??

co ty tam chciales zamaskowac, gimbusie?

ocenił(a) film na 7
moze_jakies_prosze

spieprzyć :D

moze_jakies_prosze

Spieprzyć, ale sp ierdolyć też może być xD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones