PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=343217}

Hobbit: Niezwykła podróż

The Hobbit: An Unexpected Journey
7,6 399 350
ocen
7,6 10 1 399350
6,5 27
ocen krytyków
Hobbit: Niezwykła podróż
powrót do forum filmu Hobbit: Niezwykła podróż

Ból głowy

ocenił(a) film na 4

Książka Tolkiena o przygodach Bilbo jest dedykowana dzieciom. Myślę, że film wpisuje się swoją sztuczną grafiką i niezbyt poważnymi (a niestety traktowanymi bez szczypty humoru i mrugnięcia okiem - co udało się znakomicie we ''Władcy Pierścieni'') dialogami w gusta młodszej publiki.
Mi brakuje tu wspaniałego klimatu i magii, którą wyczuwa się oglądając trylogię.
Ekranizacja przygód Bilba mogła być bardzo przyjemną i humorystyczną historią.
Nie widzę powodu rozciągania tej książeczki na 3 długie filmy - jak dla mnie o wiele za długie.
Rozumiem, że ta bardziej ''gładka'' wersja Śródziemia może do kogoś trafiać.
Ja jestem zasmucona tym, że są to okruchy po kultowej trylogii.

Film spowodował u mnie tylko ból głowy i niechęć do kolejnych części ''Hobbita''.
Jedynie początek filmu oraz scena z Gollumem przykuły moją uwagę.

Niestety postać Thorina uważam za strasznie nadętą i pozbawioną wiarygodności.

Wielkim plusem jest bardzo dobra gra aktorska Martina Freemana.
A reszta - cóż, tylko ból głowy.
;)
Mam nadzieję, że komuś ten film przypadł do gustu, skoro już powstał.

ocenił(a) film na 3
Lothiriel98

Zdecydowanie się zgadzam !! Zbyt wiele niepotrzebnych wątków, dłużyzn, nudziarstwa. Profanacja wspaniałej książki, która zachwyca swą mądrością.

ocenił(a) film na 4
Lothiriel98

Dodam od siebie, że jak dla mnie film jest zupełnie pozbawiony artyzmu. O magii Władcy Pierścieni, to w ogóle nie będę wspominać, bo samo porównanie by nobilitowało ten film. Dialogi momentami są na takim poziomie jakby układała je wiekowa nauczycielka polskiego znudzona, że po raz n-ty organizuje szkolne jasełka.
Również zastanawiałem się do kogo adresowany był ten film. Po grafice, poziomie dialogów i banalności fabuły można by odnieść wrażenie, że dla dzieci, ale z drugiej strony trup ściele się gęsto... tylko co to za trup, skoro wszystko prawie wygenerowane jest komputerowo i do tego tak sztucznie, że postaci takie jak biały ork raczej bawią niż przerażają(taki był cel?).

ocenił(a) film na 8
Lothiriel98

Swoją ocena i tak nie zniszczyłeś średniej oceny filmu.Dzięki za uwage.

ocenił(a) film na 8
Lothiriel98

Nie podoba sie nie oglądaj.

ocenił(a) film na 1
Sol1987

Każdy może wyrazić zdanie. Nie podoba się? Nie czytaj!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones