PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=272987}
6,7 199 766
ocen
6,7 10 1 199766
4,6 8
ocen krytyków
Jumper
powrót do forum filmu Jumper

Na całe szczęście najpierw przeczytałem książkę, zanim obejrzałem film. Nie wierzę jak bardzo
reżyser filmu mógł spaprać tak dobrą historię o.O Według mnie film to okropnie naciągane
badziewie. Totalnie pozmieniana fabuła. W książce matka głównego bohatera zginęła w zamachu
terrorystycznym i tym samym nasz Jumper postanowił wykorzystać swoją moc do zwalczania
terrorystów. A tu? Matka należąca do organizacji łowiącej jumperów? Jacyś inni jumperzy? wtf? Z
dobrego science-fiction zrobili naciąganą bajkę dla dzieci. A szkoda! Liczyłem na dobrą
ekranizację naprawdę porządnej książki (mimo, że lekkiej i przyjemnej) z przekazem.

ocenił(a) film na 9
Okoinusama

ale dla tych co nie czytali ksiazzki fim sie podoba :) tak jak mi

ocenił(a) film na 3
Adasko94

Oczywiście to mogę zrozumieć ^^
Bo w sumie jeśli chodzi o akcję i widowiskowość to film bardzo fajnie się prezentuje. Jednak moja wypowiedź była bardzo nacechowania emocjami, ponieważ tak bardzo podobała mi się książka, że czułem się okropnie zawiedziony :)

ocenił(a) film na 9
Okoinusama

ja takze rozumiem ze jak sie zna historie z ksiazki to jak sie czyta to kazdy na swoj sposob interpretuje jak by to wygladalo w realu. A jak sie zobaczy film i to jeszcze mijajacy sie z orginalnym biegiem wydarzen z ksiazki to mozna byc zawiedzionym. :)

ocenił(a) film na 7
Okoinusama

Jumper był moim pierwszym filmem, na którym byłam w kinie. Nie zawiodłam się, nie patrzyłam wtedy na szczegóły.
Po latach przeczytałam książkę... i zawiodłam się. Początek zapowiadał się podobnie jak w filmie, ale im dalej czytałam, tym było co raz gorzej.
Książka: Nudne to jak nie wiem, goni go jedynie policjant, który pobił żonę, a młody pomógł jej tylko uciec. Ale jak policjant zaczął za nim łazić to nasuwa się pytanie... gdzie ta jago żona? Nie zgłosiła sprawy o rozwód? Nie powiadomiła nikogo? Uciekła i na tym koniec? Podobna sytuacja z matką Davida. Zwiała, zostawiając małego. Ale jak by chciała to mogła uciec i z dzieckiem, jego ojciec nawet by tego nie zauważył. Poza policjantem zaczęła interesować się nim Agencja Bezpieczeństwa Narodowego. Ten zamiast zniknąć, ukryć się gdzieś na parę lat to zabujał się w jakiejś dziewczynie (nie pamiętam czy była starsza od niego, ale sądząc po sposobie wypowiedzi była starsza o co najmniej 2 lata). Po śmierci matki złapał terrorystę, który ją zabił. Zamiast uśmiercić go to się jak zwykle rozkleił. Moim zdaniem ta książka jest dla dzieci poniżej 8 lat.
Film: nie był skomplikowany, typowy sci-fi, dużo akcji itp. Nie jest ideałem, ale do zarzucenia nic nie mam, po prostu to co mogli z tej badziewnej książki zrobić to zrobili. Super obsada: Hayden Christensen (z Gwiezdnych Wojen), Jamie Bell (z Doliny Cieni) no i znakomity "łowca Jumperów" Samuel L. Jackson. Bohater zdecydowany, ale ma dobre serce i to widać. W dodatku ciekawy motyw innych Jumperów.

użytkownik usunięty
Okoinusama

"A szkoda! Liczyłem na dobrą
ekranizację"


... bo to nie ekranizacja a ADAPTACJA i pomiędzy tymi pojęciami jest zasadnicza różnica,
mogąca prowadzić do powstania dwóch wyrażnie różnych filmów bazując na tym samym
żródle.

pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
Okoinusama

to nakrec lepsza interpretacje lamusie

Okoinusama

UWAGA: kolejny znafca filmowy wypełzł spod kamienia pod którym siedział. uważać na nogi!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones