PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1212}

Park Jurajski

Jurassic Park
7,0 333 911
ocen
7,0 10 1 333911
7,5 36
ocen krytyków
Park Jurajski
powrót do forum filmu Park Jurajski

Ludzie są totalnymi ignorantami nie potrafiącymi docenić poziomu realizacji tego filmu. W roku 1993 takie niesamowite cyfrowe efekty ! Nawet dziś w niektórych filmach (wcale z niemałym budżetem) widać "sztuczność". Poza tym nie tylko kwestie techniczne są jedynym plusem filmu. Przynajmniej starali się naukowo wytłumaczyć skąd wzięły się dinozaury. Gra aktorska na dobrym poziomie no i świetna muzyka. Ten film to wzór w swoim gatunku.

JohnnieW

Przełom w efektach specjalnych (po 22 latach smutasy siedzący przy komputerach nie są w stanie przebić, a w większości przypadków nawet dorównać robocie wykonanej przy tych filmach). Fantastyczna muzyka Johna Williamsa. Magia kina wyczarowana przez Spielberga. Ocena filmu na tym serwisie to jakiś ponury żart.

ocenił(a) film na 9
Xoxoxox

Dokładnie, gówniarze oceniają nie mający pojecia o dobrym kinie więc jest jak jest.

ocenił(a) film na 9
Pulser_X

Popieram. Smutna prawda, teraz oceniają takie gówna jak rekinado wyżej od tego wspaniałego klasyka. ,:(

ocenił(a) film na 10
Pulser_X

Pulser_X ja mam 13 lat i ten film uważam za fenomenalny wszystko w nim działa pamiętam jak miałem 4 lata i mama mi to puściła zakochałem się w nim tak samo jak w Indianie Jonsie i Piratach z Karaibów. Film dzieciństwa często do niego wracam a te nowe 4 i 5 nawet do pięt nie dorównują są poprostu przeciętne

ocenił(a) film na 10
Mirage_pl

Miło przeczytać coś takiego :)

ocenił(a) film na 10
Xoxoxox

masz racje dzis maja takie komputery ale by nie zrobili takich efektow komputerowych jak wtedy nie ma szansz dla mnie park jurajski z 1993 roku film spilberga to najlepszy film na swiecie istne arcydzieło i kocham dinozaury dac temu filmowi ocene 10/10 to za malo dalem mu taka ocene bo na filmweb nie da sie wyszej oceny dac jak 10/10 ale normalnie dałbym temu filmowi ocene 100/100 super i spielberg najlepszy rerzyser swiata umie przyciagnac widownię

ocenił(a) film na 7
Rafal350a

Akurat efekty komputerowe w tym filmie się wyraźnie zestarzały i na dzisiejsze realia wyglądają tak sobie. Inna sprawa, że mam wrażenie, że większość osób dyskutujących tu o CGI nie potrafiłaby wskazać momentów, gdzie te CGI się w Parku Jurajskim pojawiają, więc jest to dyskusja czysto gawędziarska ;) A samych CGI jest tam zaledwie ok. 4 minuty i są to głównie sceny kiedy dinozaury biegają i niewiele widać.

ocenił(a) film na 10
Kuba_64

Nie prawda nie zestarzaly sie i kobiec mylisz się strasznie

ocenił(a) film na 7
Rafal350a

Nie wiesz o czym mówisz. Ten film wygląda świetnie dzięki efektom praktycznym i zrobieniu naturalnej wielkości makiet dinozaurów. CGI wyglądają kiepsko.

ocenił(a) film na 10
Kuba_64

CGI jest 100 razy lepsze niz dzisiejsze filmy mylusz sie

ocenił(a) film na 7
Rafal350a

Z Twoich wypowiedzi wnioskuję, że po prostu nie masz pojęcia w których momentach tam jest CGI, a w których efekty praktyczne. Wystarczy popatrzeć na choćby scenę z raptorami w kuchni - te komputerowe wyglądają jak smok z polskiego Wiedźmina... Co do "dzisiejszych filmów" to jest to totalnie bezsensowne uogólnienie - dzisiaj CGI masz w co drugim filmie, w jednym są świetne, w innym kiepskie, jak ze wszystkim.

ocenił(a) film na 10
JohnnieW

No właśnie masz racje:).

ocenił(a) film na 10
Dawid0126

Popieram!

ocenił(a) film na 10
Dawid0126

ja tez popieram film super 10/10 to za malo 100/100 to ocena filmu a na filmweb ocena 7,0 jakies kpiny bardzo czesto ogladam film park jurajski 1993 mam sciagniety z strony www.whf.pl z lektorem albo na cda ogladam czasem w jakosci 1080 p

JohnnieW

Wygląda jak wygląda bo mamy tu do czynienia z doskonałym połączeniem efektów praktycznych z CGI.

ocenił(a) film na 8
JohnnieW

Ano do dziś pamiętam jak w 1993 roku kopara opadła, przecież to wygląda fenomenalnie

ocenił(a) film na 10
MaXXi

Oczywiście! Pomysł na film extra, wykonanie świetne - to film sprzed tylu lat, a do dziś dobrze się ogląda!

JohnnieW

Jak już pisałem na forum Jurassic World, Płakać mi się chce gdy porównuję tamten film z pierwowzorem. To jest jakaś kpina, żeby tak stary film był wizualnie lepszy (bardziej naturalny) od obrazu obecnych czasów z budżetem przekraczającym 150 mln $. Nie wiem co mam teraz myśleć. Czy to znaczy, że ten film wyprzedza swoją epokę o 50 lat? A może jeszcze więcej... Niech mi ktoś powie kiedy zobaczymy ponownie coś równie pięknego?! Widziałem Jurassic Park przeszło 10 razy, w scenach z T-rexem za każdym razem mam ciarki, a po obejrzeniu Jurassic World? Nic, pustka, znikoma chęć oglądania tego ponownie...

ocenił(a) film na 8
Szymen

Zgadzam się po części. Też zastanawiałam się jak to możliwe, że film sprzed dwudziestu kilku lat wygląda wizualnie sto razy lepiej i bardziej naturalnie niż nasza nowa produkcja, ale mimo wszystko po obejrzeniu nowego filmu, łezka w oku się zakręciła i trochę tych emocji które znam z pierwszego filmu sie pojawiło, wiec nie przekreślam nowej części choć, pewnie nie chciałabym jej oglądać po raz kolejny tak jak z chęcią wracam do starego Parku Jurajskiego.

kamarza

jak to mozliwe? to bardzo proste, wtedy filmy robili wybitni fachowcy i choc uzywali do tego duzo gorszego sprzetu i prymitywniejszego oprogramowania, to potrafili go uzyc we wlasciwy sposob.
dzisiaj sprzet jest o niebo lepszy, z 1000x szybszy, a programy maja znacznie wieksze mozliwosci i wszystko jest... ogolnodostepne, wiec biora sie za to dzieci i dyletanci. producenci oszczedzaja na fachowcach, ale spadly tez wymagania widowni, ktora woli ogladac wiecej fajerwerkow, niz przyzwoite i naturalnie wygladajace sceny. zreszta nie zauwazyliby roznicy, poza ta ze jest mniej fajerwerkow.
oto masz odpowiedz.

ocenił(a) film na 10
kamarza

To mamy bardzo podobnie!

ocenił(a) film na 9
Szymen

Kontynuacja Jurassic world (fallen kingdom) wygląda bardziej naturalnie.

JohnnieW

Kompletnie tego nie ogarniam jak może taki film mieć taką ocenę. Obejrzałem go dziś i robi fenomenalne wrażenie! Pamiętam jak widziałem go pierwszy raz to nie mogłem uwierzyć, że coś takiego można stworzyć w filmie!

ocenił(a) film na 10
_Zero_

Dobrze, że ta ocena powoli rośnie, ale 7 to i tak za mało jak za taką ponadczasową produkcję!

ocenił(a) film na 10
krakus1985

7 powino byc conajmniej 8,0 te jedna gwiazdke więcej jesli chodzi ogolne ocene filmu ja bym dal filmowi ocene 10 na filmweb ale zadnen film na stronie filmweb nie ma takiej oceny najblizej jest skazani na showhank z oceną 8,8 choc ja w tym filmie niewidze nic ciekawego skazani na showhank ocenilem na 1 ale kazdy moze mieć swój gust

ocenił(a) film na 10
_Zero_

Ale dałeś tylko 8...

Michalq

8 to mało?

ocenił(a) film na 7
_Zero_

Więcej niż "Zero" ;)

ocenił(a) film na 10
JohnnieW

To oczywiste, że "Jurassic World" ma nawet gorsze efekty specjalne od filmów Spielberga i Johnstona.
Jednak te dinozaury animatroniczne jedynie wspierane przez efekty specjalne robią dużo większe wrażenie niż te w pełni wygenerowane przez komputery. Te u Spielberga i Johnstona mają ciężar (ziemia pod nimi drży), ich skóra jest pokryta łuską, porami, z ich nozdrzy wychodzi prawdziwe powietrze.
To wszystko naprawdę dodaje realizmu!

ocenił(a) film na 10
JohnnieW

Ja podszedłbym do tego z nieco innej strony, wiadome że to SF i musi być trochę naciąganych elementów w scenariuszu ale to co odstawili w JW to jakaś kpina, mam na myśli cały motyw z raptorami i przekombinowaną główną bestie. Dodam jeszcze kompletny brak logiki w scenariuszu (ucieczka indominusa - tak żenującego zachowania głównych bohaterów spodziewałbym sie po sharknado tylko, albo sprzęt do kontroli raptorów - skąd go mieli skoro dopiero starali się je pozyskać do badań). No i epicka finałowa walka dobrych ludzi ramie w ramie z dobrymi dinozaurami , przeciwko złym. Szkoda tej marki dla takiej produkcji.

użytkownik usunięty
JohnnieW

Większość nie czytała pierwowzoru literackiego Crichtona - a ten był ABSOLUTNIE genialny.

ocenił(a) film na 9

Ja to właśnie czytam :) jestem mniej więcej w połowie ;)

ocenił(a) film na 10
JohnnieW

Myślę jednak że z całej trylogi powinno sie całkowicie wymazać Jurassic Park 3 a na jego miejsce dać Jurassic World, ten jednak trzyma jakiś poziom i klimat jp z 1993 a Jp 3 to jedno wielkie nieporozumienie. Jurassic World jak i Jurassic Park z 1993 oceniam na 10 minus jedyny że brakuje Sam Neilla

ocenił(a) film na 9
marek36_filmweb

A ten lost world na ile oceniasz?

ocenił(a) film na 10
JohnnieW

zgadzam sie z toba w 100 %wedlug mnie po pierwsze film za malo zarobil powinien zarobic z 2 miliardy po drugie ocena filmu na filmweb to kpina 7,0 powinno byc conajmniej 8,4

ocenił(a) film na 10
JohnnieW


JohnnieW Zgadzam sie z toba w 100 %wedlug mnie po pierwsze film za malo zarobil powinien zarobic z 2 miliardy po drugie ocena filmu na filmweb to kpina 7,0 powinno byc conajmniej 8,4

JohnnieW

Arcydzieło gatunku.

obleh

Oczywiście

JohnnieW

Są filmy które nigdy się nie znudzą a teraz już nikt nie kręci filmów z użyciem lalkarzy czy zmechanizowanych realnych postaci.Wszystko jest cyfrowe aż żygać się chce. JP oglądałem w 1 kl. technikum i było to niesamowite widowisko.

ocenił(a) film na 1
JohnnieW

63 miliony dolarów wydane na animatroniki, rekwizyty i animatorów komputerowych. Szkoda, że kinematografia nie polega wyłącznie na tym.

Ann_Night

I pisze to ktos kto Gwiezdne Wojny ocenił na 10 a Jurassic Park na 1.... Zawiało hipokryzją jak halnym od południa...

Ann_Night

"Mulan" i "Merida waleczna" oceniłaś na 9 a pod tym filmem piszesz ze to shit - jesteś zdecydowanie znawca kinematografii - i do tego jakże obiektywnym! Wygralas internety!

ocenił(a) film na 9
Ann_Night

WTF?!! Jurassic Park na 1? Ja pi... co za totalne bezguście

arieljarosz

WTF?????? Twój Simon na 8?? Totalne bezguście.

ocenił(a) film na 9
klepak84

A możesz wyrazić się głębiej? Poza tym, na ocenę 1 , ocenia się tylko filmy które na to zasługują...

arieljarosz

Poszedłem Twoim tokiem rozumowania.
Nie jesteś nikim innym jak sobą i nie możesz myśleć za innych.Tamten użytkownik najwyraźniej uważał że park xzasluguje na to.
Każdego kto ma odmienne zdanie nazwiesz np idiota co się nie zna na kinie? No błagam.
Niektórzy uważają Blair witch za arcydzieło.Dla mnie to szmira.
Filmweb to portal dla kazdegoa nie dla krytyków filmowych.Troche szacunku dla innych.
Aż się boje pomyśleć jak mnie nazwiesz jak przejrzysz moje oceny...

ocenił(a) film na 9
klepak84

Może faktycznie przesadziłem, tylko jak dla mnie ocenia się filmy na taką ocenę tylko i wyłącznie takich których absolutnie nie da się oglądać

arieljarosz

Gusta są różne.Ja nie jestem w stanie zrozumieć jak można nie kochać muzyki klasycznej.A są ludzie których męczą te dźwięki.
I całe szczęście,bo w innym przypadku życie byłoby nudne.
Nie przejmuj się ocenami na filmwebie.Dawno przestałem brać je na poważnie tak jak Oscary,które nic już nie znaczą.

ocenił(a) film na 10
Ann_Night

Gdyby inne S-F miały 10% bazy naukowej z Parku Jurajskiego możnaby je nazywać Naukowymi Fantazjami ;-), a nie Fikcją Fantastyczno-Naukawą..

S-F-y są niezłe ale Park Jurajski jest perełką, której nikt nie przebił.

Fabuła może nie powala ale ciężko się przyczepić do prezentowanych elementów biotechnologii.

ocenił(a) film na 6
Ann_Night

Kalasz filmweb swoimi ocenami, to się ociera o trolling.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones