PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=758909}

Jurassic World: Upadłe królestwo

Jurassic World: Fallen Kingdom
6,0 73 983
oceny
6,0 10 1 73983
4,4 16
ocen krytyków
Jurassic World: Upadłe królestwo
powrót do forum filmu Jurassic World: Upadłe królestwo

Jest OK! :-)

ocenił(a) film na 8

Jeśli ktoś jest fanem serii to na pewno nie będzie zawiedziony! :-) Może faktycznie jeśli chodzi o fabułę jest trochę gorzej niż w "Jurassic World" ale ogólnie film jak dla mnie trzyma poziom! Wiadomo zawsze można się doczepić do szczegółów ale w tym przypadku chodzi o typową letnią rozrywkę tak więc...polecam! :-)

ocenił(a) film na 8
Teddy_6

Czyli warto się wybrać bo ja dopiero 15 czerwca się wybieram na ten film

ocenił(a) film na 8
Rafal350a

Jeśli jesteś fanem serii to jak najbardziej! ;-) Taki typowy letni "blockbuster"! :-)

ocenił(a) film na 8
Teddy_6

Jestem fanem serii uwielbiam wszystkie jurassic parki szczególnie jurassic park z 1993 wogule strasznie interesuje się dinozaurami mam dużo książek o dinozaurach. Dużo o nich wiem np wymarły 65 mln lat temu największy ważył ponad 100 ton argentynozaur zauropod mój ulubiony dinozaur to oczywiście tyranozaur ważył ponad 7 ton nacisk szczęk ponad 4 tony miał 13 metrów długości znam dużo gatunków ponad 100 np stegozaur syntoceras stygimoloch protoceratops triceratops parazaurolof zaurorof pelikaninim ankylozaur ,tsintaozaur i wiele innych jaki jest twój ulubiony dinozaur byles już na jurassic world upadłe królestwo czy dobry film podobno dużo animatroniki robotów dinozaurów jest w tym filmie jurassic world upadłe królestwo i podobno mroczny najstraszniejszy z serii ten jurassic world upadłe królestwo

ocenił(a) film na 8
Teddy_6

A tyranozaur był największym drapieżnikiem jaki żył na ziemi dlatego go tak lubię

ocenił(a) film na 1
Rafal350a

nie był największy - Giganotozaury były dłuższe o 1,5 m i cięższe nawet dwukrotnie, większe były też Tyranotytany i Mapuzaury, a Karcharodontozaury były co najmniej tej samej wielkości. Na dinozaurach znasz sie tak samo jak na filmach i ortografii, czyli "wogule".

ocenił(a) film na 6
yolkass

Niestety mylisz się Franoys w 2016 roku dzięki metodzie GDI oszacował wagę Tyranozaura na 8,8 tony. Dla Giganotozaura było to 6,4 tony a dla innego osobnika wyszło 8,2 tony (oszacowano to tylko na podstawie fragmentu żuchwy i wcale ten osobnik nie musiał być tak wielki). Spinozaura oszacowano na 7,7 tony. Tyranotytan i Mapuzaur również nie były większe.

Darth_Vader96

To wychodzi na to, że Trex był cięższy ale niekoniecznie oznacza, że był większy. Słoń jest cięższy od żyrafy ale to żyrafa jest największym ssakiem lądowym.

ocenił(a) film na 6
forek23

Żyrafa jest najwyższym zwierzęciem ale o słoniu mówi się że jest największy. Poza tym Rex był nieco wyższy od Giganotozaura. Jedynie ustępował mu pod względem długości. Tyranozaur 13 metrów a Giganotozaur 13,5. Dłuższy od nich był Spinozaur mierzący max ok 15 metrów.

yolkass

przeciez widac, ze wypowiedz byla pisana przez 11latka

ocenił(a) film na 4
Pidiiinne

A yolkasa to dojrzała? W tym kom. dopiero dzieciak przemówił.

ocenił(a) film na 8
Rafal350a

Jestem fanem serii uwielbiam wszystkie jurassic parki najlepszy z 1993 wogule strasznie interesuje się dinozaurami mam kilka książek o dinozaurach i znam na pamięć ponad 100 gatunków dużo wiem o dinozaurach np wymarły 65 mln lat temu największy ważył 100 ton argentynozaur zauropod mój ulubiony dinozaur to tyranozaur oczywiście ważył 7 ton i był największym drapieżnikiem jaki żył na ziemi miał 13 metrów długości znam dużo dinozaurów stegozaur syntoceras stygimoloch protoceratops triceratops i inne a jaki jest twój ulubiony dinozaur ? Byłeś już na jurassic world upadłe królestwo fajny podobno dużo animatroniki robotów dinozaurów i podobno mroczny taki najstarszniejszy z całej serii ten jurassic world upadłe królestwo

ocenił(a) film na 6
Teddy_6

Zgadzam się!

Teddy_6

Fabuła moim zdaniem zdecydowanie lepsza niż w Jurrasic World. Jakiś element zaskoczenia przynajmniej był, no i twórcy odeszli od zgranego schematu jaki oglądaliśmy poprzednio, czyli klasyki - ludzie wybierają się do Parku, żeby zobaczyć dinozaury, a te wymykają się spod kontroli.
Jurassic World był tak oklepany fabularnie do bólu, że chyba bardziej się tego zrobić nie da.
Ta część jest mroczna, zdjęcia są przepiękne, no i fabuła miejscami sprawia, że naprawdę współczujemy tym biednym stworzeniom.

ocenił(a) film na 4
forek23

Film sklejony z przerobionych pomysłów wykorzystanych w poprzednich częściach. Wiele wzięte z 2. Nie dostrzegłeś tego? Nawet sceny są podobne.

ocenił(a) film na 5
Alston_Alston

Fakt. Dla mnie ostatnia część - upadłe królestwo (swoją drogą podtytuł wzięty totalnie z odwłoka nijak mający się do sensu filmu), to wielki zlepek wcześniejszych wątków... Znowu mamy klimat odnośnie tworzenia broni, kolejna hybryda, która nawet specjalnie się nie różniła od indominus REX, no może poza barwą.

Ostatnia scena z filmu była jak uderzenie w łeb łopatą na dodatek dość nielogiczną. Bo wyłapano tylko ostatnie 11 sztuk i to różnych dinozaurów. Jak one mają się utrzymać w świecie? Do prokreacji potrzebna jest płeć przeciwna... W następnej części zacznie się wciskanie kitu o partenogenezie? XD . Właśnie uśmiercenie wszystkich dinozaurów byłoby najrozsądniejszym zakończeniem filmu... Z prostego względu - ilu ludzi miałoby być jeszcze zjedzonych?

Po seansie uważam że seria jurrasic park/world skończyła się na 4tej części, a 5ta to już skok na kasę.

ocenił(a) film na 4
rafik54321

"Właśnie uśmiercenie wszystkich dinozaurów byłoby najrozsądniejszym zakończeniem filmu... Z prostego względu - ilu ludzi miałoby być jeszcze zjedzonych?" Masz rację. Dlatego zostawili to dziecku, które w dodatku podziela wspólną z d. genezę.

Wszystkie te wielkie komercyjne projekty są robione dla rozrywki i zysku. oczywiście mogą występować i inne, artystyczne motywacje, ale takie raczej spotyka się w kinie niekomercyjnym, gdzie kwestia zysku jest ważna, ale drugorzędna wobec wartości artystycznych czy duchowych obrazu. Trudno tego się doszukiwać w serii jurajskiej - chyba tylko jeżeli chodzi o zdjęcia.

Alston_Alston

Tak czy siak w 2021 ma wyjść kolejny Film Jurassik World

ocenił(a) film na 4
Sebastian_Dzido

Obejrzymy.

ocenił(a) film na 8
Sebastian_Dzido

Przesunęli premiere na 2022

ocenił(a) film na 9
rafik54321

11 gatunków, nie sztuk.

ocenił(a) film na 5
forek23

Tym razem ludzie wybierają się na aukcję, by pooglądać dinozaury, a te wymykają się spod kontroli ;)

Końcówka była pewnym plot twistem, ale stosunek do niej mam ambiwalentny. To, że dinki poszły w świat, to ciekawy obrót spraw, ale sposób w jaki to zrobiono - bohaterowie AUTENTYCZNIE zastanawiają się, czy puścić kilkadziesiąt sztuk krwiożerczych maszyn destrukcji po drogach północnej Kalifornii. I pewnie nie zadzwonili na policję, żeby wojsko zaczęło je łapać... A naprawdę nie sądzę, zeby te może kilkadziesiąt sztuk, niektóre pewnie bez pary, mogło zagrozić całemu kontynentowi. A nawet jeśli, to na statek nie wejdą i nie popłyną do Europy. To znaczy, Indoraptor pewnie mógłby, ale już nie żyje...

Teddy_6

Film to takie 5/10 można zobaczyć, ale nic się nie straci jeśli się go nie zobaczy. Fabuła jest moim zdaniem pełna błędów i braków logicznych, ale nie chciałbym spojlerować. Byłem napalony na ten film, a w sumie się rozczarowałem. Nie zmienia to faktu, że zdjęcia momentami są naprawdę świetne i wizualnie jest bardzo fajnie.

ocenił(a) film na 7
kay73

Podobnie się napaliłem na film a niestety duże rozczarowanie.Dałem 6/10 za efekty w sumie,bo dinusie wyglądają jak żywe.Ogólnie ok. ,ale fabuła do mnie nie przemawia.Przy takiej taniej i prostej to można nawet serial kręcić.Spodziewałem się jednak nieco zajebistości..

Teddy_6

a główny bohater nadal gada z velociraptorami? jak tak, to szkoda mi kasy na kino

elo_tu_justina

Tak, chociaz w tym filmie tylko z jednym :D

ocenił(a) film na 5
elo_tu_justina

Tak. I ten raptor teraz jest kumplem dla wszystkich dobrych a nie tylko dla niego.

ocenił(a) film na 5
Teddy_6

A co sądzisz o zakończeniu? Jak dla mnie jest nieco kontrowersyjne ;)

ocenił(a) film na 8
arieljarosz

Hehehe...kontrowersyjne? ;-) No może trochę ale najważniejsze, że CDN... ;-)

ocenił(a) film na 6
arieljarosz

Blue będzie sobie hasała po Kaliforni jak piesek bez smyczy ;)

ocenił(a) film na 4
arieljarosz

Tylko ze względu na cd tak zrobili, w dodatku osłabiając wymiar moralny przez zmianę aktora. Inna rzecz- powtórka z 3.

ocenił(a) film na 8
Teddy_6

Wczoraj byłem na seansie. Byłem na 3D ale uważam, że z racji tego, że film dzieje się głównie w ciemnych, zamkniętych lokacjach to specjalnie nie ma co podziwiać więc spokojnie można wybrać 2D (obraz jednak jest jaśniejszy i bardziej ostry). Do filmu mam te same zastrzeżenia jakie miałem do "The lost world: Jurassic Park" mianowicie dinozaury sprowadzone do miasta, wśród ludzi. Ogólnie jestem wielkim fanem serii i uważam, że wszystkie 5 filmów są świetne i chyba to jedyna szansa żeby zobaczyć te wymarłe gady w akcji w tak realistycznej jakości. Pomijam zupełnie niezgodność wyglądu niektórych gatunków z tymi prawdziwymi. Jak wiadomo kiedy Spielberg nakręcił pierwszy Park to wiedza na temat dinozaurów była trochę inna, cały czas się ona pogłębia. Ogólnie film zrobiony genialnie i moim zdaniem jest to obowiązkowa pozycja żeby ją zobaczyć w kinie.

ocenił(a) film na 6
Teddy_6

jest to bardzo dobry a zarazem bardzo zły film - pewne rozwiązania fabularne po prostu trudno skomentować, a Owen wyrasta nam na nowego Człowieka ze Stali, sceny przegadane i przekombinowane - niepotrzebne efekciarstwo :P - z drugiej strony dinozaury świetnie wyglądają może to będzie trochę odważne, ale chyba najlepiej z całej serii - a Indoraptor naprawdę potrafi wzbudzić niepokój. no i pewne sceny są tak klimatyczne i epickie, że znów poczułem się w kinie jak 10 latek :) Genialny, mroczny i nieco tajemniczy początek filmu - niczym ze starej trylogii - jako fan serii nie mogłem dać innej oceny - choć może się ona zmieni, bo jestem świeżo po seansie i muszę ochłonąć ;)

ocenił(a) film na 9
Rush_only

jak dla mnie wstep do filmu to masakra szczegolnie halikopter :D

ocenił(a) film na 7
Teddy_6

Jest okej, ni mniej, ni więcej. Odgrzewany kotlet. Smaczny, ale po oglądaniu XX wersji będącej tak naprawdę remake'iem już robi się to nudne. Wizualnie cudo, ale jak ktoś pamięta oryginały... Takie odcinanie kuponów wciskając ludziom ten sam schemat. Szkoda, bo prócz scenariusza to trudno filmowi wiele zarzucić.

ocenił(a) film na 6
SciFan

Też mam mieszane uczucia. Jestem fanem serii i każdej dawałęm praktycznie 9. Niestety tutaj przeżyłem lekki zawód. O ile fabuła na wyspie jest całkiem przyjemna. Wszystko się wali kiedy akcja przenosi się do wielkiej Willi Lockwoodów. Począwszy od idiotycznej sceny schowania się w windzie ludzi ( kompletnie nie wiem po co) po schowanie się w łóżku , kończąc na braku ochrony i kogokolwiek w domu, po którym biegają w kółko główni bohaterowie. No kurde jak na 5 część to oczekujemy chyba trochę więcej, nie sądzicie? Dlatego z ciężkim sercem daje tylko 6.

ocenił(a) film na 5
Teddy_6

Szlag. Ja się na parkach wychowałem i byłem zawiedziony. Znaczy że nie jestem fanem?

ocenił(a) film na 8
Bohnart

Znaczy, że film nie przypadł Ci do gustu! ;-) Kwestia smaku i nie tylko... ;-)

ocenił(a) film na 9
Teddy_6

Mimo wielu bledow bardzo mi sie podobal :) Dlaczego? Bardzo lubie dinozaury i wulkany <3 2 w 1 Ogolnie 10/10 jak dla mnie, ale za bledy 9/10. Polecam isc na seans :)

ocenił(a) film na 4
Bohnart

Ja również jestem fanem serii, ale ten film jako kontynuacja Parków jurajskich to zupełne nieporozumienie. To nawet na jednej półce Z JP1 czy JP2 nie leżało... Gniot dla 15 latków z mnóstwem niedorzeczności i płaskimi postaciami. Jedyny plus to jak zwykle dinozaury, które uwielbiam i za to wystawiam 4. Filmu jednak nie poleciłbym nikomu, jest zwyczajnie słaby.

ocenił(a) film na 7
Teddy_6



Nie jest to arcydzieło jak dwie pierwsze części (dla mnie:)

Ale trzyma poziom najlepszej rozrywki kinowej / Ideał Blockbustera

Film dzieli się na 2 połowy. Pierwsza to typowy Jurassik Park w pigułce. Czyli kino przygodowe. Druga to gotycki horror o potworze w nawiedzonym domu , tego trailer nie zdradzał i dobrze. Nie ma już klimatu pierwszej części, za to jest ciągłe napięcie i akcja- tylko chwilowo przerywana humorem . polecaM

ocenił(a) film na 8
Teddy_6

miales racje jurassic world upadle krolestwo jest fenomenalny wczoraj bylem w kinie i wybieram się ponownie 15 czerwca jutro hipnotyzuyjacy niesamowity ocena 10/10

ocenił(a) film na 8
Teddy_6

miales racje jurassic world upadle krolestwo jest fenomenalny wczoraj bylem w kinie i wybieram się ponownie 15 czerwca jutro hipnotyzuyjacy niesamowity ocena 10/10

ocenił(a) film na 5
Teddy_6

A czy w tej części ginie wiele dinozaurów? Przyznam że trailer zniechęcił mnie do oglądania, bo wyglądało na to że na tej wyspie przez wybuch wulkanu zginą ich przynajmniej setki, a na to wolałabym nie patrzeć :( i tylko z tego powodu waham się, czy w ogóle wybrać się do kina...

ocenił(a) film na 8
Nilith

Trochę ginie ale na pewno nie setki (przynajmniej nie jest to pokazane) ;-) Nie wahaj się tylko wal śmiało do kina! Nie będziesz zawiedziona... :-)

ocenił(a) film na 7
Teddy_6

Jurassic World dość hejtowałem, Jurassic Parków (I know... -_-'...) nie widziałem, ale tutaj dość pozytywnie się zaskoczyłem! :D Przyznam, że film choć miejscami naiwny, potrafił w paru momentach rozpuścić serce Mate-mana xD

►Recka YouTube'owa Fanbojsów [SPOILER ALERT!]: https://youtu.be/3fQ1FT8Wc5U

Lighan

Nie no, super stary. Może teraz zacznij oglądać gre o tron od 5 sezonu i płacz, że bez sensu :D

ocenił(a) film na 4
Teddy_6

Jestem fanem serii ale ta część jest słaba. Nie zaskakuje, nic nowego. Najsłabsza ze wszystkich wg. mnie.

ocenił(a) film na 3
Teddy_6

Jeśli ktoś jest fanem serii to nie będzie zawiedziony? Jaja se robisz? Spodziewałem się megażenady, ale to jest tak beznadziejnie słabe, głupie i obrażające widza na każdym kroku, że nie dałem rady skończyć. Nie wiem komu to może się podobać, bo nie ma tu nic pozytywnego. Mega wielka śmierdząca kupa.
https://www.youtube.com/watch?v=63UlBsdElsY

ocenił(a) film na 8
zenek_8

Skoro spodziewałeś się megażenady to po cholerę oglądałeś?! Kolejny "dziwny" kolo który ogląda film tylko po to żeby wystawić mu 1 i jeszcze bredzić w komentarzach... no comment.

ocenił(a) film na 3
Teddy_6

Dla skeczu. Lubię się czasem pośmiać z żenujących filmów i bardzo rzadko daje im 1, 2 czy nawet 3, ale tu przekroczono wszystkie granice przyzwoitości.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones