PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=757040}

Jutro będziemy szczęśliwi

Demain tout commence
7,7 93 063
oceny
7,7 10 1 93063
Jutro będziemy szczęśliwi
powrót do forum filmu Jutro będziemy szczęśliwi

Jestem pod wrażeniem. Z początku myślałem, że film będzie dorównywał poziomiem podobnym filmom o tej samej historii, ale tu się myliłem, a sam tytuł nie jest banalny. Wyśmienicie zrobiony film, od A do Z, ze szczegółami i nie ma się do czego przyczepić. Przedstawienie radości, szczęścia, smutku, złości - huśtawka uczuć, która wciąga. A do tego prawdziwe życie, z którym trzeba się zmierzyć. Zasłużona średnia i szkoda, że bez nagród lub chociażby nominacji do czegokolwiek, ale jest to też film, który trudno nominować do jakiejkolwiek nagrody.

VeSuS

Popieram. Spłakałam się i tyle z tego seansu miałam. Gorąco polecam, bardzo, bardzo mi się podobał. Relacje córka-ojciec świetnie ukazane.

ocenił(a) film na 9
Claudija91

Tez tak uważam! Nie ojcem jest ojciec bilogiczny a ten który to dziecko wychowuje. Przepięknie pokazane uczucia, siła miłości! Film stworzony od A do Z jak wspomniał kolega wyżej! Końcówka ...!

ocenił(a) film na 7
VeSuS

SPOILER
Hej, zgadzam się, że film zrealizowany jest bardzo dobrze i ogląda się go jednym tchem. Omar Sy ma ogromną charyzmę. Faktycznie emocje (przeróżne) ukazane są w przekonywujący i wzruszający sposób. Relacja ojca i córki naprawdę wzrusza do łez. Z kina wychodzi się z naprawdę miłym odczuciem. Nie mniej jednak, moim zdaniem film jest po prostu nierealistyczny i bardzoej traktuję go jak baśń, przypowieść o bezwarunkowej miłości, aniżeli prawdziwą historię. Jeśli taki był zamysł to super, bo historia jest naprawdę mocno naciągana . Wiesz, gość wsiada w samolot i niz tego ni z owego zostaje w Londynie, a to dlatego, że pierwszą osobą jaką spotyka w metrze jest francuskojęzyczny Anglik, który od razu daje mu pracę. Hehe. I to taką, że może opłacić swojej córce super - duper szkołę i urządzić fantastyczne mieszkanie. A przecież jest samotnym rodzicem! A potem zaś dostaje posadę szkole. Dlatego też kiedy piszesz o "prawdziwym życiu z którym trzeba się zmierzyć" to trochę niedowierzam, bo moim zdaniem prawdziwe życie tak nie wygląda. A zwłaszcza w Londynie, w którym życie jest mega drogie. Nie chcę tu uderzać w jakiś społeczno - ekonomiczny dyskurs o życiu immigrantów w Wielkiej Brytanii, a jedynie zaznaczyć, że - mimo swoich niepodważalnych zalet - "Jutro Będziemy Szczęśliwi" jest filmem oderwanym od rzeczywistości. I trochę burzyło mi to jego odbiór.

ocenił(a) film na 9
thatschaucerbitch

Gdybym miał wszędzie zwracać uwagę na realność w takich filmach, to połowa z nich nie powinna powstać. Gdyby mieli zrobić film ze szczegółami, jak np. w "Manchester by the sea", to film trwałby za długo. Dlatego momenty są po prostu przyspieszane i przez to nierealne. Tak dzieje się w większości filmów, przecież muszą zmieścić kilka lat historii w 2h. A świat już nie takie historie słyszał, choć zapewne nie zdarzają się zbyt często.

ocenił(a) film na 7
VeSuS

Nie widziałem "Manchester By the Sea", więc się nie wypowiem, ale to słuszna uwaga.

VeSuS

Przepiękny, ale bardzo smutny film. W scenie u lekarza odnosi się wrażenie, że to ojciec ma odejść. Dopiero później się to rozjaśnia...
Dosłowne tłumaczenie tytułu francuskiego brzmi "Jutro wszystko się zaczyna" i tak jak to kinowe mówi o tym, że dopiero po przebudzeniu córeczki będziemy szczęśliwi.

ocenił(a) film na 6
VeSuS

Fajowo, że takie zachwyty nad plagiatem scenariusza i w ogóle praktycznie całego filmu z Meksykańskiego "Instrukcji nie załączono" o którym mało kto słyszał, bo nie ma w nim gejów / murzynów walczących o dobro karmelowego dzieciaczka od białej złej wyrodnej matki. Kolejne poprawno-polityczne gówno, z Francuskiej stajni Macrona amatora Big Black Salami gdzie młotem udarowym wbija się do łbów Francuzików, że oni są niczym a murzyn to jest klasa i kultura he he he

ocenił(a) film na 9
JeffStruecker

Mało kto słyszał, a w boxoffice przekroczył 100 000 000 $? Jeśli ktoś o nim nie słyszał to po prostu dlatego, że kampania reklamowa w Polsce nie była na takim poziomie jak w na rynku Ameryki Północnej i Południowej i może gdzieś w Europie. Z resztą co się dziwić skoro budżet mieli stosunkowo mały, bo wg. FB 5,5mln.

Murzyni żyją we Francji od wielu dekad, tam już nikt na nich nie zwraca uwagi i społeczeństwu nie trzeba niczego wmawiać(inna sprawa arabusy). Jeśli twój mózg nie jest w stanie przetrawić innego koloru skóry to wstaw tam sobie oczami wyobraźni białego faceta i uciekającą murzynkę w roli matki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones