PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=797871}

Każdego dnia

Every Day
6,4 18 105
ocen
6,4 10 1 18105
Każdego dnia
powrót do forum filmu Każdego dnia

Może być ciekawe ale chyba najpierw skuszę się by sięgnąć po książkę później już nie ma takiego uroku...

XxInvinciblexX

serdecznie polecam książkę :) autorem jest David Levithan. niestety w Polsce niezbyt dobrze się przyjęła - może dlatego że jest poniekąd spod znaku LGBT. tak więc jeśli nie masz nic przeciwko młodzieżowej literaturze i motywów LGBT, naprawdę bardzo polecam "Każdego dnia" :)

nie lubię ekranizacji moich ulubionych książek, ale i tak jestem mocno podekscytowana tym, że przenoszą ją na ekran :))

isobel

Również polecam książkę :) "nie lubię ekranizacji moich ulubionych książek, ale i tak jestem mocno podekscytowana tym, że przenoszą ją na ekran :))" z tym zgadzam się w 100%, nie mogę się doczekać premiery :D

isobel

Ja także polecam książkę. Nie mam zdania odnośnie późniejszego uroku, bo czasem powstaje zupełnie osobne dzieło, które właściwie mnie nie razi, ale że jestem osobą, która typowych książek czyta mało, a częściej zajmuje się komiksami, których ekranizacje są najwyżej wierne duchem, to ciężko mi o tym szerzej pisać.
Tutaj (https://thepinkfin.blogspot.com/2018/01/kazdego-dnia-ksiazka.html) natomiast skrobnąłem trochę na temat tej książki, później zabiorę się za "2. część", a na koniec za sam film, zapraszam. ;-)

isobel

Bardzo spodobała mi się ta książka,na początku zaciekawiony opisem,potem ta książka była w biedrze więc od razu chwyciłem ją,i nie żałuję :)

ocenił(a) film na 5
XxInvinciblexX

książka słabiutka - napisana bardzo prostym językiem. jak dla dzieci. historia sama w sobie ciekawa natomiast żałuję, że sięgnęłam po książkę - myślę, że film będzie w tym przypadku fajniejszy ( historia wydaje mi się ciekawa właśnie na ekranizację)

kinia76

Bo to taki język współczesnych nastolatków, ale czyta się szybko i przyjemnie. Zgadzam się jednak że historia opowiedziana filmem może być ciekawsza :-)

kinia76

Babka po 30 lub 40 sięga po książkę z gatunku Young Adult i oczekuje epickiej powieści na miarę Pulitzera. Brawo!

ocenił(a) film na 5
aya_rivera

Serio - tyle masz do powiedzenia? - zabłysnęłaś... Jest dużo książek które "babka po 30 lub po 40" czyta i jest zafascynowana - Mikołajek, Zmierzch - pozycji jest wiele - nie wszystko musi być ambitne natomiast czasem można czerpać przyjemność z czytania lekkich powieści - tu jest dramat - powieść ciosana - język jak dla opóźnionych umysłowo, bez akcji, bez klimatu bez czegokolwiek - zresztą nie bez powodu ten pseudo bestseler przeleciał w Polsce bez echa...

kinia76

Prędzej o tobie można powiedzieć że zabłysnęłaś ;) Babce po 30 lub po 40 też mogą się podobać książki dla młodszych, z innej kategorii wiekowej typu "Zmierzch", ale one z reguły wiedzą co czytają i czego mogą się spodziewać po takiej książce. Ty komentujesz że "Każdego dnia" napisana jest prostym językiem, jak dla dzieci. Jakbyś nie wiadomo czego oczekiwała. Nigdy w życiu nie poprosiłabym cię o rekomendację jakiejkolwiek książki - a już w szczególności z gatunku YA. Skoro uważasz że "Każdego dnia" napisana jest ubogim językiem", definitywnie mało książek z tego gatunku czytałaś. A u was w Polsce nie zyskała aż tak dużej popularności raczej przez wątki lgbtq. ;)

aya_rivera

PS. Popularność też książki wkrótce wywinduje w górę skoro przenoszą ją na ekran. Cóż, taka już mentalność waszego kraju :))

ocenił(a) film na 5
aya_rivera

Myślę raczej, że generalizujesz. Nie wiem co masz do "naszego kraju" ale generalnie widzę, że lubisz sobie pojeździć po wszystkim co nie odpowiada twoim wyobrażeniom.
Na prawdę przykro mi, że nie poprosiłabyś mnie o rekomendację jakiejkolwiek książki - to jest straszne, pozbieram się jednak i postaram żyć z tą świadomością ;) :)
Nie interesuje mnie w jakim kraju żyjesz ale mam nadzieję, że jest Ci w nim dobrze, choć uszczypliwość i czepialstwo raczej nie świadczą o zadowoleniu z własnego życia. Nie mój problem. Powodzenia! :)

kinia76

Fakt faktem pozostaje że jesteś babką po 30-40 która narzeka na młodzieżowy język w powieści młodzieżowej i w istocie niewiele czyta książek z tego gatunku. A i tak się wypowiada w tym temacie. Niespecjalnie zdziwiłoby mnie gdybyś narzekała też na zbyt dużą ilość metafor i rymów w wierszach albo scen bitewnych w filmie historycznym. Jestem pewna że się pozbierasz, szczególnie że na pewno mało kto z reguły prosi cię o czytelniczą rekomendację ;) .
I faktycznie bardzo dobrze mi tam gdzie się urodziłam i gdzie mieszkam. Tam ludzie nie sięgają po książkę dopiero gdy zrobią z niej film :)

ocenił(a) film na 5
aya_rivera

Chyba jesteś na tyle ograniczona - że nawet nie jesteś w stanie określić mojego wieku - choć nie kryję się z nim i jest określony na początku. Problem z matematyką czy z logiką jest pewny - w twoim przypadku więc reszta to strata czasu. Baw się dobrze szukając kolejnych "ofiar" własnej frustracji -chyba jednak miejsce, w którym jesteś nie do końca Ci służy... ;)

kinia76

Wow. Serio? Tyle masz do powiedzenia? Znowu zabłysnęłaś. :) Kolejne cięte riposty - równie celne jak twoje czytelnicze uwagi. Daj znać kiedy w końcu się pozbierasz po tam tym ciosie - widzę że ten moment jeszcze nie nadszedł ;)

aya_rivera

A ja jestem babką po 30 i o ile Zmierzchu nie przetrawiłam to Każdego dnia moim zdaniem jest rewelacyjna. Przede wszystkim to bardzo dobra historia i napisana nieźle, z pewnością lepiej niż cała seria Greya- która jest dla babek po 30/40 ;P

ocenił(a) film na 9
XxInvinciblexX

UWAGA ! NIE POLECAM CZYTAĆ KSIĄŻKI PRZED FILMEM !

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones