PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=643366}

Kapitan Phillips

Captain Phillips
7,7 217 314
ocen
7,7 10 1 217314
7,5 33
oceny krytyków
Kapitan Phillips
powrót do forum filmu Kapitan Phillips

że na tym kontenerowcu nie było żadnych ochroniarzy, żadnej broni? Że statek był tak kiepsko zabezpieczony pomimo tego, że wszyscy mieli świadomość czyhających w tym rejonie zagrożeń? Cały czas się zastanawiałam co byłoby tańsze: wynajęcie firmy ochroniarskiej dla ochrony ładunku i załogi czy organizowanie spektakularnej akcji odbicia kapitana przez okręt marynarki wojennej i odziały specjalne. Z filmu wynika, że lepiej zorganizować konkretną (i bardzo drogą zadymę)...
Film owszem niezły i w napięciu trzyma, ale po co to wszystko...?

ocenił(a) film na 9
winczenca

Masz rację, brakowało tam chyba tylko Kapitana Ameryki :D
Ogólnie film jest jak najbardziej godny polecenia, mocno wciąga i super się go ogląda, a o to przecież chodzi :-)

ocenił(a) film na 6
winczenca

Mnie zdziwiło przyznam szczerze.

ocenił(a) film na 9
MartiniKS

Chodzi o to, żę na wodach międzynarodowych nie wolno przewozić żadnej broni. Z tego co czytałem, teraz juz pływają na statkach ochroniarze.

ocenił(a) film na 9
kajttek

Kolega wyjaśnił... :)

ocenił(a) film na 5
kajttek

Na wodach międzynarodowych nie można przewozić żadnej broni? Poważnie?

ocenił(a) film na 8
Rudolfo

Statki cywilne np. handlowe i pasażerskie nie mogą mieć na pokładzie broni. Można ją mieć na okrętach wojennych.

kajttek

Bzdura. Na statku znajdującym się na wodach międzynarodowych obowiązuje prawo portu rejestracji, a więc w przypadku Maersk Alabamy na statku obowiązywało prawo USA i prawo stanowe Virginii. Tak więc bez problemu mogli mieć ochronię z bronią półautomatyczną, bo taką broń można legalnie zdobyć i posiadać w tym stanie. Problem z bronią na pokładzie pojawia się na wodach terytorialnych krajów, które ograniczają prawo do jej posiadania, bo wtedy można zostać oskarżonym o jej nielegalne posiadanie lub nawet import broni bez zezwolenia.

ocenił(a) film na 9
fidelxxx

czyli bądz co bądź nie można tak? :P

ocenił(a) film na 7
winczenca

mnie też to nie dawało spokoju.

ocenił(a) film na 7
winczenca

4 piratów opanowało statek wielkości małego kraju :p

ocenił(a) film na 8
Kabat543

To były poczatki piractwa i jeszcze nie bardzo wiedzieli jak z tym walczyć i chyba nie wiedzą do dzisiaj bo zdaje się,że naszej 5 marynarzy do dzisiaj nie wykupiono

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
androgenius

nie mogę się powstrzymać od skomentowania Twojej żenującej wypowiedzi...To żart, czy Ty tak na poważnie...?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
springerok

Klęska suszy oraz szeroki dostęp do broni zmieniły Somalię w piekło na Ziemi.. szkoda, że ten film tak słabo poruszył temat losu Somalijczyków.

ocenił(a) film na 7
aqu32

To nie może usprawiedliwiać czynów zbrodniczych. Jesteśmy ludźmi i posiadamy kodeksy postępowania. Usprawiedliwianie zadawania cierpienia i zabijania biedą jest kolosalną pomyłką. Somalijczycy strzelali do marynarzy będąc jeszcze na swojej łodzi, to nie był afekt lecz premedytacja.

ocenił(a) film na 9
Sowa_

Powinni od razu bez ostrzeżenia strzelać do piratów. Do normalnej uczciwej roboty niech się wezmą od tego mają ręce. A jak nie podoba to selekcja naturalna. Bandytów i ich "szefów" najlepiej traktować ołowiem z dystansu :-)

ocenił(a) film na 8
rusiano

Niby powinni wziąć się za inną pracę,ale oni nie mieli innego wyboru "tu nie Ameryka" jak mówił jeden z piratów

ocenił(a) film na 7
kliver

Zawsze jest wybór :)

gothblack

9 grudnia mój tata był już w domu, a nigeryjscy piraci zwolnili jego i jego czterech kolegów już 7 grudnia. Co do broni i ochroniarzach na wodach somalijskich pływa się od kilku lat z ochroniarzami, którzy są zaopatrzeni w broń palną i z drutem kolczastym wokół pokładu statku, wiem bo mój tata też po Somalii niedawno pływał, co do Nigerii sprawa wygląda trochę inaczej bo nie można mieć bronii na wodach terytorialnych państwa, może to skutkować nawet aresztem, więzieniem i innymi tego typu sankcjami.

ocenił(a) film na 8
vicki6

Dziękuję za informacje...jak ich uprowadzono to w całych mediach było głośno,ale jak już ich uwolniono to nie łaska było poinformować (ech tylko żerowanie na tragedii) .Bardzo mnie to cieszy,że wszystko skończyło się dobrze.

ocenił(a) film na 8
gothblack

Większe żerowanie miał Phillips jak już po wszystkim zgarnął kasę za książkę i prawa do jej sfilmowania, szkoda, że tym sposobem i filmem wyłożył jak na dłoni jak działają amerykanie w takich przypadkach, następcy już będą wiedzieli czego się spodziewać.

ocenił(a) film na 5
alex_gawlas

No to chyba b. dobrze że bedą wiedzieli - zginą jeśli nie odpuszczą.

gothblack

Dzięki za spojler ku.wa ludzie

ocenił(a) film na 7
gothblack

Początki piractwa hmmm
Napadano już na początku lat 90.
Na polski statek pod obcą banderą wjechało kilkunastu obdartusów (Tak mówił kapitan ).

ocenił(a) film na 7
winczenca

Mnie nie zdziwiło.

ocenił(a) film na 8
winczenca

Bardzo nie lubię gdy ktoś zakłada (sorry ale) durne tematy tego co byłoby lepiej, co by sami zrobili lub że coś jest nierealne bo całe procedury w takich sytuacjach wyglądają inaczej (bo pewnie Ci co się znają będą wiedzieć).
Więc po jasną cholerę gdybać co byłoby tańsze ochrona czy spektakularna akcja... TO JEST FILM a nie wiadomości (chociaż nawet wiadomości to jeden wielki film fantazy i sci-fi), to jest FIKCJA a nie realnie przedstawione wydarzenia.
O temacie mogę powiedzieć tylko tyle: głupi.

ocenił(a) film na 8
kowal1528

Film jest na faktach. Postacie są prawdziwe. Statki cywilne np. handlowe i pasażerskie nie mogą mieć na pokładzie broni. Można ją mieć na okrętach wojennych. Sam się nie znasz a komentujesz pouczając.

ocenił(a) film na 8
Alex_Tyler

OPARTY na faktach... a nie na faktach 1:1, kolego...
OPARTY oznacza że równie dobrze 10% tego naprawdę się wydarzyło albo się faktycznie kiedyś wydarzyło, ALE JAK to jest interpretacja tego co pisał scenariusz...

ocenił(a) film na 8
kowal1528

to że ktoś wleciał samolotem w WTC to też jest fakt, równie dobrze mógłby powstać film o tym że polacy mieli dość tuska i wlecieli w najwyższą budowlę jaką widzieli po czym samolot finalnie się rozbija, OPARCIE na faktach jest bo w obu przypadkach samolot rozwala część WTC, ale to że w scenariuszu np gruby pan Janusz i jego kolega Mariusz wlecieli w WTC a tak naprawdę ktoś inny to już nie istotne, bo ten film i tak BYŁBY OPARTY na faktach. w końcu WTC rozwalone

ocenił(a) film na 8
kowal1528

Nie da się nakręcić filmu 1:1 zgodnego z faktami, nawet dokumentu.
Chyba nie rozumiesz co oznacza oparty na faktach, bo ten film taki jest:
- nazwiska załogi i piratów,
- przebieg zdarzeń od porwania statku po uratowanie kapitana.
Są pewne różnice np. szkło w bosych stopach (piraci wszyscy mieli sandały), czy nieodpowiedzialne zachowanie kapitana - trochę go wybielili.
Jednak całość zachowuje w dużej mierze ciąg prawdziwych zdarzeń.

ocenił(a) film na 8
Alex_Tyler

no i co że na pasażerskich nie można mieć broni? to kurna film, wszystkie chwyty dozwolone, ma się przyjemnie oglądać czy zatracić w świecie fikcji.
W życiu realnym nie interesuje mnie jakimi statkami można co przewodzić, i szczerze powiedziawszy jajo mnie to obchodzi:) Film dobrze mi sie ogladało i tyle.

ocenił(a) film na 8
kowal1528

Oglądam film, który ma w miarę odzwierciedlać realia a nie sci-fi w tym wypadku.

ocenił(a) film na 8
Alex_Tyler

no to współczuję Ci:)

ocenił(a) film na 8
kowal1528

Przecież to ja pisałem, że na statkach cywilnych nie można mieć broni i w filmie było to dobrze pokazane, więc kompletnie nie kumam skąd masz problem.

użytkownik usunięty
winczenca

TEN FILM jest oparty na faktach, i jest to jak najbardziej prawdziwe ze nie byli tam ochrony. Po tym wydarzeniu zaczęto budować specjalne opancerzone pomieszczenia na statkach w których załoga w razie wydarzenia może się schronić... Poczytaj sobie o tym a nie hejtuj bez sensu, to nie szybcy i wściekli i szalone sceny akcji nie potrzebne były tu potrzebne

ocenił(a) film na 6

Drodzy kowal1528 i maksami. Nie hejtuję. Jeśli uznaliście, że temat nic nie warty, to po co się w nim rozpisujecie? Hę? Pozdrawiam Was serdecznie.

ocenił(a) film na 8
winczenca

Statki cywilne np. handlowe i pasażerskie nie mogą mieć na pokładzie broni. Można ją mieć na okrętach wojennych.

ocenił(a) film na 8
winczenca

Teraz się nie pierdzielą w tańcu z nimi :)

https://www.youtube.com/watch?v=-yCCZ8Czf7M

ocenił(a) film na 7
barszcz33

Mnie to również zdziwiło-dlaczego nie było ochrony i dlaczego dwudziestu facetów wpuściło na olbrzymi statek 4 dzikich z łupinki od orzecha. Czytałam wywiad z prawdziwym kapitanem Phillipsem i dziennikarz zapytał o to samo. Kapitan odpowiedział, że teraz już pływa się z uzbrojoną ochroną, wtedy załoga nie chciała ryzykować. Chociaż nie wiem, czy nie więcej ryzykowali jako zakładnicy. Dobrze, że chociaż w tej maszynowni dali radę. Jednak potem fakt, że kapitan wszedł do tej szalupy...porażka. A tu link do artykułu:
http://natemat.pl/81225,bylem-pewien-ze-dostane-kulke-w-glowe-wywiad-z-phillipse m

ocenił(a) film na 4
winczenca

No właśnie... Tak jak napisałem szybciej, jeden wielki kit. Dziś nawet w szpitalach itp. pilnują policjanci, czy ochroniarze i posiadają broń. W przypadku takiej wyprawy, o tak ogromnym ładunku, na wodach piratów, broń, ochrona i obrona, to wymagana konieczność i podstawa.
Dlatego ten film, już na początku mnie zniechęcił, bo była niewiarygodna i głupia, a cała reszta później, nie miała sensu.
Szkoda, bo pomysł na film, był dobry.

ocenił(a) film na 8
hansegon

Przecież ten film jest opartych na faktach... Na tamtym statku faktycznie nie było broni.

ocenił(a) film na 7
winczenca

dokładnie. moje pierwsze myśli to "dlaczego na tym statku nie mają broni?", a z czasem oglądania zastanawiałam się jak to się dzieje, że pomimo zgłoszenia o piratach itd to jakoś marynarka wojenna i wszystkie służby się nie spieszyły. Marynarka wojenna dostała info dopiero gdy porwano Kapitana, ja przynajmniej takie wrażenie odniosłam. Trzeba było aż porwania kapitana, żeby wzięli się do roboty. a ile szybciej, bezpieczniej i taniej byłoby to załatwić na początku.

maaajenka


Też mnie to zastanowiło, Kapitan udający rozmowe4z okrętem wojennym.
Mamy 21 w. I tak hop siup statki się uprowadza.

ocenił(a) film na 5
winczenca

Równie dobrze możesz pytać czemu nikt nie informuje turystów na górskich szlakach o nadchodzącym załamaniu pogody. Informują, przygotowują, tylko przychodzi ludzka głupota, upartość i przekonanie o własnej niezniszczalności :P W prawdziwej historii w realnym świecie były ostrzeżenia żeby omijać wybrzeże Somalii dosłownie szerokim łukiem, bo piraci grasują (na tych małych łodziach mają ograniczony zasięg), ale kapitan-idiota stwierdził że on jest mądrzejszy od wszystkich i sobie skróci trasę. No ale w filmie postanowili być """"""bezstronni""""""", przecież Tom Hanks nie może być bad guyem, i jest wielka dziura w scenariuszu (do geniuszy tłumaczących zakazy na międzynarodowych wodach - no fajnie, fajnie, szkoda że film tego nie przekazał chociażby w tej gównianie wciśniętej scenie w samochodzie, która miała ustalić że chyba-Tom Hanks (podejrzane ujęcie tylko od tyłu) Ma Rodzinę). Mam wrażenie że ludzie jak widzą w opisie filmu statuetki to dają wysokie oceny za nic

ocenił(a) film na 7
winczenca

Dokładnie ta sama refleksja mnie naszła. Wiedzą, że na wodach grasują piraci i wysyłają ludzi z gołymi rękami uzbrojonych w jakieś śmieszne armatki wodne...No heloł!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones