PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=770426}

Kobieta, która odeszła

Ang babaeng humayo
7,1 645
ocen
7,1 10 1 645
6,9 12
ocen krytyków
Kobieta, która odeszła
powrót do forum filmu Kobieta, która odeszła

No to...

ocenił(a) film na 10

Kiedy w Polsce? ;)

Sqrchybyk

Chciałem wyprzedzić, nie wyszło ;)

ocenił(a) film na 10
kacper990

I nigdy nie wyjdzie :P

Sqrchybyk

Tylko pogratulować refleksu. A co do samej nagrody, to przyznaję się bez bicia, że reżysera w ogóle nie znam, więc czuję się wobec werdyktu neutralnie. Myślałem, że Mallick wygra xd

ocenił(a) film na 10
kacper990

A ktoś w ogóle stawiał na Malicka?

Diaza wypada znać, jeśliś kinoman hardkorowy, choćby ze względu na przeciętną długość jego filmów. Jednym z najważniejszych wydarzeń tegorocznego NH były seanse jego, teraz już przedostatniego, filmu "Kołysanka do bolesnej tajemnicy", trwającego... 482 minuty :) Z dumą mogę przyznać, że poskromiłem go, nawet bez wyjścia do kibelka :) Poza tym to trzeci z kolei film tego reżysera, za który dostaje ważną nagrodę ważnego festiwalu (kolejno: Złoty Lampart w Locarno, Srebrny Niedźwiedź - Nagroda im. Bauera w Berlinie i Złoty Lew w Wenecji). Niewielu reżyserów może się takim ciągiem pochwalić - już to oznacza, że gościu jest nietuzinkowy.

Sqrchybyk

Wiem, że nikt nie stawiał na Malicka, ale lubię go na tyle, żeby kibicować mu za każdym razem, gdy pokazuje jakiś nowy film.

ocenił(a) film na 10
kacper990

Rozumiem. Dla mnie Malick to średni reżyser, któremu udało się jedno arcydzieło ("Cienka Czerwona Linia") i jedna znakomitość ("Badlands"); na pozostałe jego filmy co najwyżej dobrze się patrzy, ew. słucha (Morricone w "Niebiańskich dniach"...).

ocenił(a) film na 7
Sqrchybyk

Może Aurora Films lub Solopan wezmą ten film i jakoś w kwietniu, maju 2017 zobaczymy go w kinach studyjnych.

ocenił(a) film na 10
PlaceHolder

Oby. Jak mają kiedykolwiek Diaza puszczać w naszych kinach, to teraz albo nigdy, bo nie dość, że TAKA nagroda zobowiązuje, to jeszcze jest to wszak Diaz wyjątkowo krótki - "tylko" 226 minut :) Tylko żeby nie trzeba było czekać tyle co przy "Piecie" i "Sacro GRA".

Sqrchybyk

Nie obejrzysz w Polsce hahaha ... ja mogę ;)

ocenił(a) film na 10
black_hussar

Ależ (raczej) obejrzę... Jeśli nawet nie trafi do dystrybucji, to na 99% będzie na przyszłorocznych Nowych Horyzontach, na których na 99% będę i ja :)

Sqrchybyk

Take easy, tak się dla beki droczę, gdyż wielu zbyt przeżywa tę galę, jakby Oscary rozdawali ;)

ocenił(a) film na 10
black_hussar

Wiesz, dla mnie festiwale filmowe są ważniejsze od Oscarów, bo są (zazwyczaj) świętami kina artystycznego, Oscary zaś... Wiadomo. Z drugiej strony: na Oscarach nagradzają filmy, które już oglądałem, więc jednak bardziej przeżywam :]

Sqrchybyk

Czyli według twych słów, mniej przeżywasz europejskie festiwale filmowe, gdyż kandydatami są filmy, które w większości nie obejrzysz po rozdaniu nagród, więc jak się tu ekscytować z nominacji nieobejrzanego dzieła :)

ocenił(a) film na 10
black_hussar

Nie do końca... Zawsze sporą część konkursowych filmów potem oglądam, i wszystkie nagrodzone. Poza tym, właściwie wystarczy mi, że w konkursie są reżyserzy, których lubię, by się ekscytować :) Choć naturalnie mniej niż w sytuacji, gdy znam filmy, jak na Oscarach.

Sqrchybyk

Ja tam miałem nadzieję, że wygrają Ozon albo Ford, ale Diaz to nie jest tragiczny wybór. No i filmy Ozona i Forda nie pozostały bez nagród, więc ok.

użytkownik usunięty
Sqrchybyk

Myślisz, że kogokolwiek (zwłaszcza w Polsce) będzie obchodzić ponad 3 godzinne slow cinema? Zwłaszcza, że to chyba najkrótszy fabularny film Diaza.

ocenił(a) film na 10

Nie wiem, ale od wielu lat już nie zdarzyło się, by film z główną nagrodą jednego z "Wielkiej Trójcy" festiwali (Berlin, Cannes, Wenecja) nie wszedł do naszych kin, choć z reguły jedynie studyjnych. Weszły wszak nawet takie filmy jak "Wujek Boonmee, który potrafi przywołać swe poprzednie wcielenia", "Faust" czy "Zimowy sen", które też na masową widownię liczyć zdecydowanie nie mogły... Tak więc jestem dobrej myśli :)

Sqrchybyk

Pewnie dopiero po następnej Wenecji. :P
Albo nigdy.

ocenił(a) film na 10
Davus

Będzie!

ocenił(a) film na 7
Sqrchybyk

Wybiera się ktoś na Nowych Horyzontach? Ja planuje wybrać się na otwarcie festiwalu. Będzie to mój pierwszy kontakt z twórczością Diaza. Jestem nastawiony optymistycznie.

ocenił(a) film na 10
PlaceHolder

Też zamierzam iść na otwarcie. Po obejrzeniu wspaniałego "Z tego co było, po tym, co było" (i Złotym Lwie :)) jestem nastawiony bardzo optymistycznie.

Sqrchybyk

Jest już w sieci z angielskimi napisami. ;)

ocenił(a) film na 10
Tobol9

Filmy kradnę tylko gdy muszę, gdy nie ma innego sposobu na ich obejrzenie... Taki dziwak jestem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones