PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=771208}

Kobieta z lodu

Bába z ledu
6,9 1 642
oceny
6,9 10 1 1642
Kobieta z lodu
powrót do forum filmu Kobieta z lodu
ocenił(a) film na 7
szczawik151

Sam film jest ciekawym i niezwykle realistycznym komediodramatem psychologicznym traktującym o przejmowaniu życia w swoje ręce, o tym ze nigdy ni jest za późno, żeby coś zmienić, że indywidualizm jest dobry, ale tylko do pewnego momentu. Ciekawa historia, okraszona absurdalnym momentami humorem. Momentami tylko uciekają gdzieś niektóre wątki, scenariusz jest lekko niedopracowany i historia pod koniec się nieco rozłazi, ale poza tym to świetny film, bardzo dobrze zagrany i wyreżyserowany. 7-/10.

ocenił(a) film na 9
szczawik151

Mam wrażenie, że Slama jest lepszym scenarzystą niż reżyserem. Fabuła tu jest zgrabna, pełna fajnych, momentami odjechanych pomysłów (Adela!), ciekawych postaci, dająca materiały do refleksji... Widać w niej potencjał na pierwszorzędny komediodramat. Niestety opowiedziane jest to jeno poprawnie... Przydałoby się i reżyserii ciut szaleństwa, jakie widać w scenariuszu, albo choć jakiejś niezwykłości, tymczasem jest to narracja niemal od A do Z zwyczajna, konwencjonalna; jedynie kilka długich jazd kamery i ujęć pływaków nieco to zaburzają. Podobne odczucia miałem po "Czterech słońcach"... Szkoda, bo przecież Slama potrafi stwarzać wybitności, co udowodnił przy "Szczęściu", gdzie popisał się i jako scenarzysta, i jako reżyser.

ocenił(a) film na 9
szczawik151

Obejrzałem własnie drugi raz i o dziwo spodobał mi się bardziej :) To na pewno nie jest "jeno poprawnie" opowiedziane. Widzę, że Slama ma dryg do tworzenia postaci, a szczególnie do niemówienia o nich wszystkiego czy za dużo; raczej... w sam raz :) No, prawie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones