PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=744749}
6,6 28 846
ocen
6,6 10 1 28846
4,4 9
ocen krytyków
Kochając Pabla, nienawidząc Escobara
powrót do forum filmu Kochając Pabla, nienawidząc Escobara

Po co nam ten film?

ocenił(a) film na 5

Skoro serial Narcos całkowicie temat wyczerpał?

WTTW_FILM

Dokładnie, z resztą Narcos był zrobiony rewelacyjnie i nie wiem po co powstaje jakaś podróbka tego.

ocenił(a) film na 5
mrmix

Nie podróbka tylko inny film, przecie nie można podrobić serialu który jest oparty na prawdziwej historii...

WTTW_FILM

Wiem że trochę czasu minęło, ale ja uważam że jest to typowa wtórność. Coś wyszło to teraz będziemy na tym jechać.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 5
BartasBartas

Ja jestem twoim ojcem, tyle mi wystarczy, już coś wniosłem, ciebie ;)

WTTW_FILM

Za głupi jesteś nawet na zrozumienie aluzji. MImo, że nie jesteś potrzebny światu i takich jak ty jest mnóstwo, to nikt nie kwestionuje tego po co jesteś potrzebny. Jesteś to jesteś. Ktoś cie lubi ktoś nie a 99,99 % nie ma pojęcia o twoim istnieniu.

Więc napisze wprost: Co ci kur*wa przeszkadza, że powstał film, który nic nowego nie wnosi? Naprawde podczas swojego żywota (krótkiego jak się domyślam) nie zauważyłeś, że większość rzeczy z którymi się spotykasz na codzień jest kopią? Dopiero teraqz to do ciebie dotarło i postanowiłeś to ogłosić światu?

ocenił(a) film na 5
BartasBartas

"Co ci kur*wa przeszkadza, że powstał film, który nic nowego nie wnosi?"
To że nic nie wnosi.


"Naprawde podczas swojego żywota (krótkiego jak się domyślam) nie zauważyłeś, że większość rzeczy z którymi się spotykasz na codzień jest kopią?"
Przecież żyjemy w Matrixie

"Dopiero teraqz to do ciebie dotarło i postanowiłeś to ogłosić światu?"
Dotarło to do mnie jutro.


Wgl, ale masz ból dupy, nie pozdrawiam.

ocenił(a) film na 7
WTTW_FILM

Możesz podać źródło cytatu: "Naprawde podczas swojego żywota (krótkiego jak się domyślam) nie zauważyłeś, że większość rzeczy z którymi się spotykasz na codzień jest kopią?"?
Czy sam to wymyśliłeś?

ocenił(a) film na 5
Caquito

No źródło to jest komentarz wyżej, a skąd on to wziął to nie wiem.

ocenił(a) film na 5
BartasBartas

Dodam jeszcze:
19 paź 2016

Wtedy pewnie jakoś byłeś w podbazie? No nie?

ocenił(a) film na 10
mrmix

Rewelacyjnie ale jest w nim 28 bledow wskazanych przez syna Pablo 2

ocenił(a) film na 6
WTTW_FILM

Narcos może i jest zrobiony rewelacyjnie, ale, pomijając wątki faktycznej fikcji, mija się z prawdą w wielu istotnych kwestiach. Poza tym Escobar w rzeczywistości był bardziej okrutny, niż ten, którego ukazuje Netflix. Dla wielu nastolatków stał się idolem, bohaterem, bo, jak widać, życie bosa narkotykowego jest takie cool..... Jest w tym coś intrygującego, ale przecież Escobar wypowiedział wojnę własnemu państwu... zabił 3.000 ludzi.. To wcale nie jest cool! Może film "Escobar" pokaże tamte wydarzenia z innej perspektywy, niż DEA. :)

fraiseverte

i właśnie za to szanuje Gomorre, tam mafia nie jest 'cool'

ocenił(a) film na 8
m1ke555

przy tym co robi Escobar w Narcosie to mafia z Gomorry to dzieciaki takie miałem odczucie jak oglądałem ten serial

chev___chelios

To ciekawe, bo ja miałem właśnie odwrotne odczucia. Gomorra pokazuje brutalność w sposób dosadniejszy, bardziej bezkompromisowy - oglądając ten serial nie chce się mieć z takimi ludźmi do czynienia. W tym serialu w wyniku działań kamorry obrywają niewinni ludzie - nie oszczędzając nawet dzieci.

Narcos momentami bardzo idealizuje Escobara. Gdybym miał bazować tylko na serialu, to miałbym przed oczyma obraz znacznie sympatyczniejszego i bardziej dobrodusznego człowieka niż przedstawiały go media czy książki biograficzne. ;)

Asvers

Dokładnie, skoro nawet sam syn Escobara był zawiedziony tym, jak pokazali jego ojca, to coś musi być na rzeczy. W sensie, że zbyt go wyidealizowali.

ocenił(a) film na 8
Asvers

Też mnie ciekawi co piszesz bo w pierwszym sezonie nic takiego nie widziałem, był za to jakiś gruby laluś, don pietro przywódca bez jakiejkolwiek charyzmy i banda młokosów z bronią na skuterach. A co do Narcosa to jest dużo bardziej brutalniejszy i ginie tam dużo więcej niewinnych osób często nawet dla zabawy jak w scenie gdy sicarios jadą samochodem i się kłócą kto ile zabił osób i jeden z nich przejeżdza gościa na poboczu żeby wyszło na jego. Już nie mówię jak Escobar wysadził samolot bo miał tam lecieć prezydent lub zdetonował wielki ładunek pod księgarnią, do tego masa zabitych polityków, sędziów i nawet ich rodzin. Może w dalszych sezonach Gomorry coś się zmieniło na lepsze ale po tym co widziałem w pierwszym sezonie nie mam ochoty i czasu sprawdzać. Dla mnie seriale bez porównania.

chev___chelios

Bo skala działań serialowej Camorry, w porównaniu do serialowego Escobara była znacznie mniejsza. ;) Niewątpliwie nie ma tam zabójstw polityków, czy dużych zamachów terrorystycznych - akcja ogranicza się przecież głównie do przedmieść Neapolu (poza trzecim sezonem). Argumenty trafne, ale nie do końca o to mi chodzi.
Motywów jak ten z przejechaniem cywila w Gomorrze jest na pęczki, więc obstawiam - że po prostu utknąłeś na tym pierwszym sezonie, i nie udało ci się obejrzeć go do końca :)

Mój wpis rozbija się o to, jak mafijna przemoc jest pokazywana w Gomorrze, a jak w Narcos.

W Gomorrze podoba mi się to, że nawet zwykli cywile którzy są mordowani przez Camorrę dostają swój czas ekranowy, możemy poznać imię takiego delikwenta, zobaczyć krótko na ekranie jego życie, problemy - po prostu trochę się zżyć, albo utożsamić z taką postacią, nim ten dostanie kulkę w łeb. Ba, czasem nawet poświęca się specjalnie cały odcinek randomowej postaci (zwykle fajnie rozpisanej), by mocniej zaznaczyć - jak bardzo jej śmierć była okrutna i bezsensowna.
W Narcos giną statyści, w sposób wprawdzie widowiskowy - ale nie ma w tym żadnego ładunku emocjonalnego. Tzn: dowiedzieliśmy się, że Escobar podłożył ładunek pod księgarnią? Ok. Powiedziano nam ile było ofiar. Ale co z tego, skoro my nawet tego nie widzieliśmy? Suche fakty jak w filmie dokumentalnym.

Szczególnie podoba mi się też w Gomorrze, że próbują pokazać nawet największych sku**ieli od tej ,,ludzkiej strony'', każdy ma swój charakter, swoją przeszłość, słabe strony, te postacie są bardzo wielowymiarowe, i po prostu po stokroć lepiej napisane niż te z Narcos. :)

Oczywiście nie porównywałbym tych seriali pod kątem tego, który jest lepszy, a który gorszy - bo oba są utrzymane w zupełnie innym klimacie, ale pod kątem okrucieństwa, pokazywania przemocy, i tego że ,,mafia nie jest cool'', Gomorra w moich oczach wygrywa.

ocenił(a) film na 5
WTTW_FILM

Bo ten film jest chyba bardziej odzwierciedleniem książki która napisała Valeria "Kochając Pabla, nienawidzą Escobara"

ocenił(a) film na 5
luizka3

Virginia nie Valeria :-)

ocenił(a) film na 7
WTTW_FILM

Np. dla takich jak ja, którzy nie oglądali serialu

mateusz1807

Zgadzam się!

ocenił(a) film na 7
Roger_Popko

Ja również! Byc może kiedyś obejrzę, ale póki co poprzestaje na filmie :)

kamolka93

Wypada także ująć, iż nie każdy najzwyczajnie w świecie, raczy lubować się w serialowym szale...

ocenił(a) film na 8
WTTW_FILM

Jaka podróbka,jakie wyczerpanie? Śmieszą mnie takie głosy. Ten film to perspektywa tej drugiej, z wybitnymi aktorami. Poza tym to film, pokazuje inną (mniej rozwlekłą) perspektywę niż serial. Przecież nie zabronimy robić filmów, bo seriale są bardziej wyczerpujące tematycznie prawda?! :D

ocenił(a) film na 7
Maja_90

Dokładnie, serial to trochę inny świat niż film. Zresztą ciekawie będzie zobaczyć historię Escobara w wersji filmowej zwłaszcza, że zagrał go tak dobry aktor.

ocenił(a) film na 5
Maja_90

Nic o podróbce nie pisałem, aczkolwiek brak hiszpańskiego zabija trochę ten film dla mnie :P

ocenił(a) film na 8
WTTW_FILM

Ale to jest film na rynek światowy, czyli po angielsku. Jak dla mnie do przeżycia, zwłaszcza, że naoglądaliśmy się aktorów grających Rosjan po amerykańsku i innych takich ;)

ocenił(a) film na 5
Maja_90

I tak w kinie będzie oglądany z napisami. Język nie zrobił by różnicy szczególnie że aktorzy go znają. Szkoda że z tego twórcy nie skorzystali.

ocenił(a) film na 8
WTTW_FILM

szczerze to jak dla mnie Penelope może mówić i po mandaryńsku, a i tak będę oglądać

ocenił(a) film na 7
krupniolek

to samo mogę powiedzieć o Bardemie :)

WTTW_FILM

trochę zabija, zwłaszcza, że próbuję hiszpańskiego się uczyć (dobrze mi idzie, od 10 lat i znam parę słów :P) - i fanie się Narcos pod tym względem oglądało. W Kochając Pabla trochę to przeszkadza, za mało po hiszpańsku, trochę dziwnie się słucha tego kwadratowego angielskiego udającego hiszpański - ale jak już @krupniolek napisał/a - Penelopkę mogą słuchać bez końca jak sepleni :)

ocenił(a) film na 8
WTTW_FILM

Nie każdy ma cierpliwość (i czas) na wnikliwe oglądanie seriali, od tego zacznijmy

supermuzg_ok

Zgadzam się, zazdroszczę ludziom, którzy mają czas na oglądanie seriali ;( dla mnie film jest lepszym rozwiązaniem zwłaszcza w takiej obsadzie

ocenił(a) film na 5
supermuzg_ok

Akurat Narcos myślenia wiele nie wymagało ;)

ocenił(a) film na 8
WTTW_FILM

Ale ale, nikt tu nie wspominał o myśleniu ;) jedynie o braku czasu. Zresztą, kino to kino, osobna kategoria, nie ma co porównywać do seriali.

ocenił(a) film na 5
supermuzg_ok

Bo ostatnio są lepsze niż większość filmów ;0

WTTW_FILM

Może dlatego, że w serialu było sporo fikcji. Nawet Valejo (na bazie jej książki nakręcili film z Cruz) się to nie podobało i nawet zapowiedziała pójście do sądu przeciw twórcom Narcos. Jak widać, film jest potrzebny :)

ocenił(a) film na 5
Alissses

Może dlatego, że w serialu było sporo fikcji.

A w filmie na podstawie książki Vallejo będzie więcej prawdy XD

WTTW_FILM

Wystarczy przeczytać wywiad z Valejo, którą zagra Cruz i przypomnieć sobie jak przedstawili ją w serialu, a jaka była prawda. Ja nie mówię, że fikcja nie ma prawa być w serialu, ale dzięki filmowi chętnie dowiem się jak było naprawdę.

ocenił(a) film na 5
Alissses

A skąd wiesz jak było naprawdę, skąd wiesz czy nie skłamała?

WTTW_FILM

Jeśli uważasz ,ze seriale teraz są lepsze niż filmy to oglądasz zle filmy;)

ocenił(a) film na 5
Pyramid_Head

Może to ty oglądasz złe seriale?

ocenił(a) film na 7
WTTW_FILM

Przecież wiadomo, że żadna wersja wydarzeń nie będzie całkiem obiektywna... Jeśli kogoś faktycznie interesuje "prawda", trzeba konstruować ją na podstawie wielu punktów widzenia, a punkt widzenia Virginii Vallejo jest o tyle ważny, że mało kto znajdował się tak blisko Escobara jak ona, nawet bez uczestniczenia w jego biznesach.

WTTW_FILM

Mało kto ma czas na oglądanie seriali. Dla mnie Javier Bardem idealnie pasuje do tej roli. Jestem super ciekawa jak to wyjdzie

ocenił(a) film na 7
julianauhu

Javier i Penelope, para w życiu i w filmie - świetny warsztat i wygląd - to się nie może nie udać.

ocenił(a) film na 8
Jendryn

Oglądając serial, tak sobie myślałem, że Penelope by się idealnie w "Narcosie" odnalazła i proszę. Może nie w Narcosie, ale i tak jest super :D

WTTW_FILM

Po to, że pracowali nad nim od 2002.

ocenił(a) film na 7
WTTW_FILM

Film prawdopodobnie będzie mówił więcej o relacji Escobara z Virginią Vallejo, a w każdym razie historia będzie przedstawiona z innego punktu widzenia. "Narcos" to nie dokument, nie zapominajmy ;)

ocenił(a) film na 8
WTTW_FILM

Im więcej punktów widzenia tym lepiej. Z każdego filmu możesz dowiedzieć się czegoś nowego

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones