PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=536242}

Król rozrywki

The Greatest Showman
7,6 60 632
oceny
7,6 10 1 60632
5,6 13
ocen krytyków
Król rozrywki
powrót do forum filmu Król rozrywki

Film, który już od pierwszych chwil skłania do refleksji nad swoim życiem, nad marzeniami, które warto spełniać. Zac Efron po raz kolejny udowadnia, że radzi sobie świetnie nie tylko z rolami w lekkich komediach romantycznych. Przed sensem koniecznie zapoznajcie się z soundtrackiem filmu - będziecie pozytywnie zaskoczeni! Nie zapomnijcie też zabrać ze sobą chusteczek, bo w filmie, oprócz wspaniałej oprawy muzycznej, nie brakuje też wielu wzruszających momentów.

justynamoz

Wiesz może gdzie jest dostępny soundtrack? Szukam i znaleźć nie mogę, a po muzyce ze zwiastuna ciary.

ocenił(a) film na 10
kamilbednarek24

Cały soundtrack dostępny jest w Spotify, kilka piosenek można znaleźć też na YouTube, np. https://youtu.be/wEJd2RyGm8Q :)

ocenił(a) film na 8
justynamoz

Dzięki, już zabieram się do słuchania :D

ocenił(a) film na 10
selene999

Polecam! ❤❤

ocenił(a) film na 8
justynamoz

Soundtrack jest WSPANIAŁY! Dziękuję, że go poleciłaś :D Wszystkie piosenki są cudowne, mają bardzo fajny rytm, i szybko wpadają w ucho. Już nie mogę się doczekać seansu w kinie :)

ocenił(a) film na 7
justynamoz

Film dobry, świetna muzyka i oprawa wystepów. Film oceniam wysoko chociaż nie przepadam za musicalami.

ocenił(a) film na 6
justynamoz

Faktycznie, co do oprawy muzycznej nie można się przyczepić. Piosenki są naprawdę dobre.

Cała reszta to już w sumie nie. Film tak po prostu łączy kilka banałów z kolorową otoczką. Wrzuca do tego modne kwestie tolerancji, ale też nie dramatyzuje za bardzo, żeby nie było widzom za smutno. Wszystko lata od jednego wątku do drugiego, ludzie zakochują się po dwóch spojrzeniach, a w sumie fabuła tak gładko się toczy i nasi bohaterowie raczej wielkich przeszkód też nie napotykają. Piosenka okazuje się być dobra na wszystko i już porażka zmienia się w sukces. Do tego patrząc ze współczesnej perspektywy czy tego co się chociażby naoglądało w AHS, trudno uwierzyć, że cyrk to taki cudowny świat.

Taki film wydmuszka, ładnie nakręcony, choreografia Zandayi super, ogląda się przyjemnie i szybko mija. Wzruszenia wydają się wstawione raczej z obowiązku, nie wynikają z jakiegoś logicznego ciągu zdarzeń.

ocenił(a) film na 7
Roy_v_beck

Faktycznie przesłodzone to wszystko. W moim odczuciu na siłę chcieli uszlachetnic głownego bohatera, że kierowaly nim marzenia a nie chęć wzbogacenia się i ze tak naprawdę chciał tych wszystkich ludzi uszczęśliwić, zarówno artystów jaki i widzów, a każdy usmiech wart jest nawet oszustwa. ..no nie wiem. Za to choreografia, piosenki i Zac Efron to ogromne plusy całego widowiska.

Roy_v_beck

fabuła fabuła ale to musical, a piosenki i taniec przepieknie zrobione

ocenił(a) film na 9
Roy_v_beck

Warto zaznajomić się z historią powstania nowoczesnego cyrku, biografią i otoczką powstania cyrku Barnuma i Baileya, tamtejszym tłem społecznym. Mnie odtworzenie tej historii nie zawiodło. A musical wiadomo rządzi się swoimi prawami. Cieszę się, że powstał ten film. Też z uwagi na to, że potem historia pokazała, że cyrkowy biznes zaczął rzeczywiście iść w złą stronę, bo inni zobaczyli w tym intratny biznes, bez względu na dobro ludzi i zwierząt. Ale to już całkiem inna bajka.

ocenił(a) film na 8
Roy_v_beck

AHS nie jest wiarygodnym źródłem wiedzy na temat cyrku, czy czegokolwiek.

justynamoz

w pełni popieram Twój zachwyt nad tym filmem :) jestem na świeżo po seansie, po pokazie przedpremierowym, i muszę przyznać że ten film jest naprawdę, ale to naprawdę rewelacyjny. mam nadzieję że nie będziesz miała mi za złe że się tutaj rozpiszę :)

"The Greatest Showman" jest świetnie zrealizowany, ze znakomitą choreografią i naprawdę wspaniałą muzyką. w dodatku wizuanie jest również świetny. uwielbiam Hugh Jackmana (w ogóle to możliwe jest żeby go nie lubić??) i ciągle mogłabym oglądać go w podobnych rolach (tak świetnie tańczy!), ale na równie szczególną uwagę zasługuje Keala Settle - jej rola, jej głos...po prostu fenomenalne.

bardzo podobał mi się tu również Zac Efron. wiadomo że od czasów High School Muscial odciąć od Disneya i pozbyć łatki ślicznego chłopca z filmów dla nastolatek, ale trzeba przyznać że on jest idealny do takich musicalowych ról z tańcem i ze śpiewem - w połączeniu jeszcze z jego aparycją to już w ogóle. jest on w takich rolach bardzo naturalny. w "The Greatest Showman" jak dla mnie Efron jest z jednym z ogromnych plusów (obok Hugh, muzyki i choreografii).



jeśli chodzi o Zendayę bardzo ją lubię - jest inteligentną, piękną młodą kobietą z niesamowicie ujmującą osobowością -, ale nie oszukujmy się: żadna z niej wybitna aktorka. mimo wszystko dobrze zagrała swoją rolę i dobrze się ją oglądało. jej wątek z Zaciem bardzo mi się podobał. poza tym Zendaya to utalentowana tancerka i w scenach tańca super się ją oglądało.

ci którzy oczekują po "The Greatest Showman" musicalu rodzaju "La La Land", mogą się gorzko rozczarować. opinie że "The Greatest Showman" jest przesłodzony są poniekąd prawdziwe... to nie jest musical nastawiony na Sztukę. to ciepły, przesympatyczny, kolorowy i pozytywny film musicalowy z pięknym przesłaniem.

film strasznie mi się podoba, ale niestety odbiór filmu trochę nadpsuła mi para obcokrajowców - chyba Ukraińców - siedząca obok mnie i gadająca przez cały film. w dodatku musieli nie wiedzieć że idą na musical, bo wzdychali za każdym razem kiedy śpiewali. a śpiewali oczywiście dużo ;p

ocenił(a) film na 4
justynamoz

Wzruszenia? Błagam XDD

justynamoz

płakałam przez cały film, a piosenki piękne

ocenił(a) film na 10
justynamoz

film 10/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones