PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=568216}

Król Artur: Legenda miecza

King Arthur: Legend of the Sword
7,0 111 007
ocen
7,0 10 1 111007
6,0 24
oceny krytyków
Król Artur: Legenda miecza
powrót do forum filmu Król Artur: Legenda miecza

Co tu dużo mówić. Fajne skomponowany z super muzyku i nawet całkiem oryginalnym pomysłem na wykonanie film. Tyle w temacie. Naprawdę uważam bardzo udana produkcja.

ocenił(a) film na 9
Mr_Anderson

dokładnie! aktorstwo, muzyka/dźwięk, scenariusz, realizacja - wszystko na rewelacyjnym poziomie

Mr_Anderson

Nie do końca się zgodzę, bo np. "Pentameron" z 2015 roku to świetny film fantasy.

ocenił(a) film na 8
pacyfista4

"Pentameron" akurat bardziej podpada pod baśń filmową niż klasyczne kino fantasy.

LemonadeChan

A to aż tak wielka różnica?

ocenił(a) film na 8
pacyfista4

Myślę, że dla kogoś, kto szuka takiej formy fantasy, jaką wylansowało kino (tj. epic/high fantasy) tak, baśń filmowa ma jednak inną strukturę i, jak można zauważyć na przykładzie "Pentameronu", nie stawia na efekciarstwo chociażby.

ocenił(a) film na 5
Mr_Anderson

Aż muszę obejrzeć już tyle dobrego słyszałem o tej muzyce, że aż mnie ciekawość zżera, zresztą Guy Ritchie to pewniak dobrego kina.

ocenił(a) film na 7
Mr_Anderson

szkoda, że tak zmieszano z błotem ten film na starcie, notabene ci sami ludzie, którzy zgnoili Artura, czapkują przed Wonder Woman, to powinno dać do myślenia tym, którym pomidory i inne portale kształtują opinie.

ocenił(a) film na 6
piciu6

Ale widowiskowość jest , takich dużych słoni ( czy tam mamutów) to ja nawet w " the lord of the rings" nie widziałem...... ;) :-D

ocenił(a) film na 3
Mr_Anderson

Dobry film fantazy to były Beoawulf z 2007 roku.

ocenił(a) film na 3
Mr_Anderson

Warcraft wciąga nosem tego gniotka.

elkolo

:)

ocenił(a) film na 6
Mr_Anderson

Film jest tylko "niezły" gdyż zabrakło wątku przede wszystkim Merlina, Morgany, Ginewry oraz w mniejszym stopni Lancelota( o nim mogłaby być 2 cześć) bez historii tych postaci cała legenda Króla Artura jest pusta i nawet najlepsze efekty oraz fabuła ich nie zastąpią. Szkoda, że twórcy filmu nie sięgnęli do epickich legend tylko spłycili całość do filmu akcji.

ocenił(a) film na 9
Mr_Anderson

Film jest świetny.Odchodzi od standardowych przekazów legendy Króla Artura i bardzo dobrze ileż można oglądać w kółko to samo.Dla mnie na wielki + są sceny walk jak z gier komputerowych.Jako gracz potrafię to docenić.Na pewno obejrzę jeszcze nieraz.Polecam

Btw.co do Warcrafta również jestem wielkim fanem ale film dla mnie miał zupełnie inny klimat lepiej by nową część gry zrobili bo film to takie 7/10 :)

ocenił(a) film na 9
Mr_Anderson

Sratatata film z Owenem! Tu jest to co zawsze kojarzyło mi się z legendą Króla Artura a mianowicie MAGIA! Wszechobecna i obezwładniająca. Jest wszędzie, we wszystkim i kształtuje rzeczywistość. W końcu jakieś czaderskie czary mary nam pokazali. Aktorstwo super, historia też a Jude to już w ogóle wymiata. Król V był w stanie poświęcić wszystko dla wygranej, dla miecza.

Muzyka to osobna historia. Soundtrack jest kandydatem do Oscara jak nic w tym roku. Nic przez ostatnie kilka lat nie zrobiło na mnie tak ogromnego wrażenia jak The Bon King. Mistrzostwo!

A tych co opluli film zanim jeszcze się ukazał, niech szlag trafi!!!!!! Nowe spojrzenie na legendę, nowatorskie ujęcie historii... Guy jak zwykle mnie nie rozczarował! No i Charlie <3

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones