PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6878}

Król Lew

The Lion King
8,2 573 405
ocen
8,2 10 1 573405
8,4 35
ocen krytyków
Król Lew
powrót do forum filmu Król Lew

Ostatni raz widziałem w dzieciństwie i nadal czaruje mnie ten urok Afryki oraz saundtrack, który jest na najwyższym poziomie.Oczywiście oglądanie na VHS miało tą magię ale warto sobie odświeżyć Króla Lwa.

ocenił(a) film na 9
Julian_Brunke

Film jest czarujący i epicki, ale czy to faktycznie najlepsza animacja jaka powstała? Ma poważną konkurencję - "Fantazję", "Spirited Away", "Nauscię z Doliny Wiatru", "Grobowiec świetlików", "The Secret of NIMH", "WALL-E", "Bambiego" i "Piękną i Bestię". To też wybitne animacje.

Trojden

Dla niektórych ,,król lew" jest najlepszy z tego powodu że daje rozrywkę dla młodych jak i dorosłych osób.,,Spirited away" oraz inne animacje z Japonii dla młodego człowieka mogą być nie zrozumiane,ale zgadzam się że ,,król lew" ma trudna konkurencję.

ocenił(a) film na 10
Trojden

"Bambi"? Ja z dzieciństwa pamiętam tę bajkę jako bardzo nudną. "Pięknej i Bestii" nigdy nie czułem ;).
Dla mnie TOP 5 po latach wygląda tak:
1. "Król Lew"
2. "Alladyn"
3. "Mulan"
4. "Pocahontas"
5. "Mała Syrenka"

ocenił(a) film na 9
LeoMessi86

"Bambi" to film o dorastaniu, który trudno docenić będąc małym. Za to "Pocahontas" to faktycznie nudny film z nudną główną bohaterką. Po "Królu Lwie" "Pocahontas" to wielki krok w tył.

A co sądzisz o "Fantazji", "Pinokiu", "Piotrusiu Panie" i "Wielkim mysim detektywie", których nie umieściłeś w swoim top 5?

ocenił(a) film na 10
Trojden

"Pinokio" rewelacyjny, ale niestety podobnie jak Bambi - zbyt dołujący. Pamiętam, że jako dziecko bardzo mnie wzruszył, ale mimo wszystko negatywnie. Mam właśnie zamiar niedługo obejrzeć ten film. Będąc już dorosłym człowiekiem.
"Piotruś Pan" to nie ta liga jak już gdzieś napisałem, choć lubiłem tę bajkę i oglądałem ją kilka razy. Reszty z tych co wymieniłeś nie ocenię, bo nie wiem czy nawet oglądałem. Pewnie tak, ale nie pamiętam.
Natomiast najlepszą bajką z poza Disneya jest dla mnie "Nemo". Do dziś pamiętam "DRZWI do KOSZMARU" ;).

ocenił(a) film na 9
LeoMessi86

"Piotruś Pan" to genialny film, w którym wszystko zostało zrobione idealnie. Film przygodowy i komedia w jednym, bardzo barwne postacie, dalekie krainy, latanie, piraci, Indianie, syreny, pojedynki na broń białą, zamach bombowy, mnóstwo humoru, świetna muzyka - czyli wszystko co najlepsze. Czego chcieć więcej? Oczywiście nie jest to jakieś epickie dzieło - jest lekkie, rozrywkowe, ale na naprawdę najwyższym poziomie. Jako film przygodowy i komedia jest naprawdę arcydziełem.

Czy "Kacza zupa", "Indiana Jones" albo "Brazil" muszą zostać uznane za gorsze, bo nie są tej klasy co "Obywatel Kane" albo filmy Bergmana? Moim zdaniem nie.

Co do "Małego Nemo w krainie snów", to w dzieciństwie bardzo lubiłem tę bajkę. Ze względu na atmosferę, która naprawdę zapadała w pamięć.

Z innych względów lubiłem też animowane "Podróże Guliwera" z 1939.

ocenił(a) film na 10
Trojden

http://www.filmweb.pl/film/Przygody+ma%C5%82ego+Nemo+w+krainie+sn%C3%B3w-1989-30 962 ten "Nemo" żeby nie było :D

ocenił(a) film na 10
Julian_Brunke

Co tu dużo gadać. Król Lew to bezwzględnie wzruszająca i ponadczasowa animacja.

ocenił(a) film na 8
Julian_Brunke

Ja widziałem w 2011 roku na TVP 1 :)
Najlepsze animacje powstawały w starych latach. Poza amerykanami od 1936 roku rosjanie kręcili również wspaniałe animacje.

ocenił(a) film na 8
Grobir001

Jeszcze brytyjczycy spisali się przy Folwarku zwierzęcym i przy dziewięciu kreskówkach z serii "David Hand Animaland"

ocenił(a) film na 9
Grobir001

Z pełnometrażowych animacji produkcji ZSRR oglądałem tylko "Królową śniegu" z 1957 (notabene reżyserem tego dzieła był Lewon Atamanian, znany bardziej jako Lew Atamanow, będący Ormianinem z pochodzenia) i "Mowgli'ego" z 1973. "Królowa śniegu" była moim zdaniem pięknym filmem, jednak "Mowgli" nie zrobił na mnie wrażenia.
A Ty jakie widziałeś?

ocenił(a) film na 8
Trojden

Ja widziałem animacje ZSRR przez internet
-Khrabryy Olenenok
-On Popalsya
-Popalsya kotoryy kusalsya
-Meshok yablok
-Lisa-stroitel (1936)
-Lisa i Volk
-Khrabryy krolik
-Lisa zayats i petukh
-Kak kozlik zemlyu derzhal
-Tikhaya polyanka (1946)
-Dedushka i vnuchek
-Lesnaya istoriya
-Orlinoye pero (1946)
-Meshok yablok
-Kroshka yenot
-Tri drovoseka
-Slon i muravey
-Tarakanischche (1963)
-Lesnaya khronika
-Telefon (1944)
-Pes v sapogakh
-Priklyucheniya kuznechika Kuzi 1991
-Raz gorokh dva gorokh
(przy niektórych tytułach trzeba było dopisać rok)
Przyznam, że dużo obejrzałem

ocenił(a) film na 9
Grobir001

No to faktycznie dużo. A które z tych filmów zostały wyemitowane/wydane w Polsce?
I czy są to na ogół adaptacje baśni/bajek z krajów ówczesnego ZSRR, czy adaptacje bajek Ezopa, baśni Grimm, Andersena i ogólnie "światowych" bajek i baśni, czy może scenariusze oryginalne?

ocenił(a) film na 8
Trojden

To są scenariusze oryginalne ;)

ocenił(a) film na 6
Julian_Brunke

Może być. Można oglądać po raz kolejny.
Są sceny, które nie robią żadnego wrażenia tj:
-Piosenka "Strasznie być królem chcę"
-Bulwersujący się Mufasa na Simbę za wchodzenie na teren hien
-Walki z hienami i ze Skazą
-Zakończenie
A tak pozostałe robią wrażenia :)
Można ponownie oglądać :)

użytkownik usunięty
Julian_Brunke

Król Lew?Serio?Jest tyle lepszych animacji niż przeciętny lew.

ocenił(a) film na 10
Julian_Brunke

bajka zycia!

ocenił(a) film na 9
Julian_Brunke

Biedny Simba, jego wujcio namawiał do pójścia na teren hien, ryczeć w pobliżu stada gnu a potem kazać hienom go zabić...
Ale mimo tego miał szczęście i mu się udało

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones