PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=775970}

Kształt wody

The Shape of Water
6,4 129 351
ocen
6,4 10 1 129351
6,4 45
ocen krytyków
Kształt wody
powrót do forum filmu Kształt wody
ocenił(a) film na 3
Kkubek

Też o tym pomyslałem xD Zwłaszcza, że stylistyka bardzo podobna

ocenił(a) film na 8
Kkubek

No i zgadza się kilka atrybutów Abe'a np. zamiłowanie do jajek i zdolności telepatyczne. Z drugiej strony w związku z kolejnym filmem o Hellboyu, którego nie robi del Toro, wydaje się nie możliwe, żeby był to origin Abe'a. Ciekawe

ocenił(a) film na 8
gypsy_punk

Ciekawe, też pomyślałem o Abe'ie, ale jeszcze bardzie ciekawi mnie weryfikator bez szarych łbów:P Jesteś jedyny w swoim rodzaju jak Hellboy, Abe i jednorożce??:P

ocenił(a) film na 8
WujekChu1ek

Jestem jak Hellboy, Abe i jednorożce zamknięte w jednym ciele. ;)

ocenił(a) film na 8
gypsy_punk

A tak na serio? Niech zgadnę, znajomości:P

ocenił(a) film na 6
WujekChu1ek

Pewnie tak. Został po znajomości gościem od charytatywnego akceptowania kontrybucji, który poświęca czas i siły, aby podtrzymać bazę filmów - pożywkę dla trolli. Na pewno marzył o tym

ocenił(a) film na 5
WujekChu1ek

Ten film miał być w oryginale spin offem Hellboya, opowiadającym o Abe'ie, który miał wyreżyserować Del toro. Miał się dziać między Hellboyem 2 i 3. 3 Hellboy nigdy nie powstał więc Del Toro kazał przerobić scenariusz filmu o Ejbie, na to coś.

ocenił(a) film na 5
Barry_Ultimate

Chociaż fabuła tego filmu bardziej wskazuje na prequel, niż akcję osadzoną między 2-3, ale może to są właśnie te zmiany w scenariuszu.

ocenił(a) film na 8
Barry_Ultimate

Obserwuje ten temat i czytam wszystkie posty, ale dzięki;) Że tak rzeknę jestem na bieżąco:P

gypsy_punk

No jajka!!!! :D

ocenił(a) film na 7
Kkubek

Chyba tak bo aktor jest ten sam

ocenił(a) film na 8
Kkubek

Abe na początku komiksu, gdy go odkryli w 1978 roku, wyglądał bardziej rybio, później się zmienił/ewoluował. Linia czasowa trochę się nie zgadza, ale może to luźna adaptacja i reżyser zmienił czas akcji dla klimatu.
Trzymam kciuki żeby to się okazał film o Abrahamie, którego uwielbiam. Ale nawet jeżeli to zupełnie inna postać i uniwersum to cieszę się, że Doug Jones dostał swój własny film u del Toro i nie jest zależny od innych aktorów (czytaj Ron Perlman), którzy odmawiają ukończenia trylogii, ponieważ nie chce im się już długo malować do zdjęć, bo koleś na to po prostu zasługuje. 90% jego ról to granie potworów, skomplikowana charakteryzacja i protezy i nigdy na to nie narzekał, nie mówiąc o zawieszaniu produkcji z tego powodu.

ocenił(a) film na 5
Deishya

Ten film miał być w oryginale spin offem Hellboya, opowiadającym o Abe'ie, który miał wyreżyserować Del toro. Miał się dziać między Hellboyem 2 i 3. 3 Hellboy nigdy nie powstał więc Del Toro kazał przerobić scenariusz filmu o Ejbie, na to coś.

Kkubek

Nie, to nie jest Abe Sapien.

https://www.cbr.com/abe-sapien-shape-water/

ocenił(a) film na 9
Kkubek

Aż dziwne, że nikt nie poszedł po rozum i nie zapodał tutaj takiej prostej teorii... A może to mogliby być rodzice Abe'a? Byłoby to zgrabne wytłumaczenie czemu jest odrobinę inteligentniejszy i bardziej ludzki. Pasowało by też do linii czasowej
I tak, wiem że oficjalnie ten film nie ma nic wspólnego z hellboyem. Ale dla mnie to jest za bardzo możliwe. Za dużo podobieństw (jajka i tak dalej) Dla mnie to są staruszkowie, kochanego Abe'a

ocenił(a) film na 8
Kulasisko_Pospolite

Myślę, że ta teoria ma sens.

ocenił(a) film na 5
michal.2907

Ten film miał być w oryginale spin offem Hellboya, opowiadającym o Abe'ie, który miał wyreżyserować Del toro. Miał się dziać między Hellboyem 2 i 3. 3 Hellboy nigdy nie powstał więc Del Toro kazał przerobić scenariusz filmu o Ejbie, na to coś.

ocenił(a) film na 8
Barry_Ultimate

tak też myślałem

michal.2907

Jeśli chodzi o origin to sięgając do "prehistorii" kinematografii "Potwór z Czarnej Laguny" się kłania. Taka ciekawostka dla kinomaniaka. ;)

ocenił(a) film na 7
Kulasisko_Pospolite

Też myślę tak samo i podoba mi sie ta teoria :)

Kkubek

Myślę, że to istotne spostrzeżenie. Nawet rolę odtwarza ten sam aktor [ Kształt wody- Hellboy-(Abe Sapien=Doug Jones)]

ocenił(a) film na 5
Kkubek

Ten film miał być w oryginale spin offem Hellboya, opowiadającym o Abe'ie, który miał wyreżyserować Del toro. Miał się dziać między Hellboyem 2 i 3. 3 Hellboy nigdy nie powstał więc Del Toro kazał przerobić scenariusz filmu o Ejbie, na to coś.

ocenił(a) film na 6
Kkubek

To bardziej wariacja na temat Potwora z Laguny, jakiegoś starego filmu z czasów zamierzchłych , którego del Toro jest wielkim fanem :P Tam dla amfibii nie było happy endu, w swoim filmie Guilermo chciał żeby historia dla potwora skończyła się przyjemniej. Niestety nie zmienia to faktu że film jest...no - cieniutki.

ocenił(a) film na 8
EndlessForms

Cieniutki?? Dla mnie 6 to bardzo wysoka ocena...

ocenił(a) film na 6
WujekChu1ek

Dwie gwiazdki więcej za to że to del Toro- Pan od pięknych Baśni ;) Niezapomnianego Labiryntu Fauna. Nie zmienia to faktu że Shape mnie rozczarował:(

ocenił(a) film na 8
EndlessForms

Widziałaś zwiastun?? Jeżeli tak to ile razy? Mi zepsuło film oglądanie zwiastunów, jeden wielki spoiler... Film sztampowy i przewidywalny choć na końcu jest ciekawy twist, ode mnie 8/10

ocenił(a) film na 6
WujekChu1ek

Wiesz co trailer oglądałam dość dawno z ciekawości. I w zasadzie wprowadził mnie w błąd -że to będzie zupełnie inna historia :) i że ten film będzie wyglądał inaczej. W momencie gdy już go obejrzałam...i miałam takie; hm? i co to tyle? już? :) Prosta historia po nitce do kłębka.Sztampowy jak piszesz. Z totalnie nijakim czarnym charakterem (!) Nawet od strony wizualnej mnie nie porwał jakoś szczególnie. To już oba Hellboye wyglądały bardziej zachwycająco.

ocenił(a) film na 8
EndlessForms

To fakt, ale, filmu nie oceniam tylko za fabułę, ale także za muzykę/klimat/aktorstwo/zdjęcia, dlatego też u mnie dość wysoka nota, i sentyment do Del Toro<3 Więc u mnie ta 8 też z lekka naciągana:P

ocenił(a) film na 7
Kkubek

Bingo!

Kkubek

Przed senasem warto obejrzeć klasyka pt." Potwór z Czarnej laguny", bo to ten sam bohater, a Del Toro sprytnie dokończył jego historię.

ocenił(a) film na 8
Kkubek

Mogłam najpierw przejrzeć tematy, bo niepotrzebnie spytałam czy komuś się podobnie kojarzy, bo teraz widzę, że tak.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones