PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=775970}

Kształt wody

The Shape of Water
6,4 129 139
ocen
6,4 10 1 129139
6,3 41
ocen krytyków
Kształt wody
powrót do forum filmu Kształt wody

Bioshock

ocenił(a) film na 8

Czy po obejrzeniu trailera ktoś miał również skojarzenia z grą Bioshock? :)

ocenił(a) film na 9
NoktowizoR

Nutka pasuje, jednakże sceneria zupełnie nie pasuje do Bioshocka.. chociaż może i co by z tego było.

NoktowizoR

Jak jak zobaczyłem potwora to zastanawiałem się kiedy zaraz pojawi się białowłosy facet z mieczami na plecach.

ocenił(a) film na 8
Gh0st

Chyba wyczekiwałeś Hellboya :)

Garlet

To była druga myśl

użytkownik usunięty
Gh0st

Mi się jeszcze skojarzył z animacja "Potwory vs Obcy" hehe.

ocenił(a) film na 6
NoktowizoR

Dokładnie:)

ocenił(a) film na 3
NoktowizoR

bioshock ssie

ocenił(a) film na 9
trukomholek

Chyba kpisz

NoktowizoR

Bioshock? Nie wiem od której strony. Już prędzej to wygląda jak spin-off "Hellboya" o Abe Sapienie.

ocenił(a) film na 10
NoktowizoR

Nie miałem skojarzenia bo nie grałem

NoktowizoR

Pierwsze skojarzenie szczerze mowiac to Bioshock, drugie to Hellboy.

NoktowizoR

Nie tylko ty

NoktowizoR

No nie bardzo. To ze woda i ze retro to nie znaczy ze bioshock. Mnie duzo bardziej przypomina radziecki film z 1962 roku Diabel Morski. Naukowiec, eksperymenty i watek milosny. Zreszta nie pierwszy pomysl ktory Del Toro "zaporzyczyl" (Necroscop -> Strain)

GerpirFeilan

? Z Necrospoka to chyba tylko tyle, że wampiry są 'robakami' ?

użytkownik usunięty
GerpirFeilan

Del Toro nie kopiuje, ale bardziej składa hołd innym filmom, które widział zapewne w młodości, inspiruje się nimi - może wyglądać to jako " jawna zrzynka", ale sam reżyser przyznaje, że specjalnie dodaje pewne elementy do swych filmów, by je upodobnić do swych ulubionych dzieł młodości. Poza tym nawet jeśli wykorzystuje coś już znanego, ogranego, to kreci film w takim stylu, że wydaj się to świeże i nowe - stąd wiele głosów o oryginalności "Shape of water", choć elementów, pomysłów nowych, naprawdę "z wyobraźnią" jest zaledwie kilka.
Oto lista filmów, którymi w tym przypadku się inspirował i stworzył z nich swój filmowy hołd (spisane ze strony NYTimes, gdyż nie można wkleić linku):
‘The Creature From the Black Lagoon’‘
Swamp Thing’
‘Beauty and the Beast’ (‘La Belle et la Bête’)
‘Free Willy’
‘Amélie’
‘Gods and Monsters’
‘The Story of Ruth’
‘The Little Colonel’

Do tego diabła morskiego, też chyba zrobił subtelną uwagę, puścił do widza oko - Spoiler: w filmie są rosyjscy szpiedzy 9skoro diabeł to film radziecki), którzy chcą poznać niezwykłe sekrety lecznicze stwora i je ukraść dla siebie, kosztem swego agenta i stwora - koniec spoileru.

ocenił(a) film na 8
NoktowizoR

Oczywiście, że tak!

ocenił(a) film na 8
NoktowizoR

Też obstawiałem, że widzę zwiastun filmu BioShock ;)

ocenił(a) film na 7
NoktowizoR

Moje skojarzenia są jeszcze inne - Wolfenstein: The New Collossus. Chodzi mi o rolę Richarda Jenkinsa - wypisz wymaluj Set Roth z gry (zachowanie, towarzystwo kota, sposób mówienia, wygląd). No i generalnie chemia między bohaterami podobna w grze i filmie. Takie małe skojarzenie, trochę odległe, ale bardzo silne w trakcie seansu.

NoktowizoR

jest nawet "Vita Chamber" :)

NoktowizoR

Żartujesz chyba! Jeśli już to z saperem albo innym pasjansem!

NoktowizoR

Oczywiście :)

ocenił(a) film na 8
NoktowizoR

Chyba wszyscy co grali w grę Bioshock. Obraz żywcem jak z Rapture wzięty. Te plakaty w przebieralniach kobiet, te różne futurystyczne urządzenia, napisy na kinie, itd.. Itd.. Tego jest masa. Obraz jest cholernie podobny do Bioshock. Ale najlepiej zrozumie to ktoś kto grał w ta grę po kilka razy :) Oby film Bioshock był chociaż trochę tak podobny do gry Bioshock jak ten film, to będzie wyzwanie.

ocenił(a) film na 8
kiera288

z tego co wiem to niestety filmu Bioshock nie będzie

ocenił(a) film na 8
NoktowizoR

Może i dobrze, bo chyba właśnie go oglądaliśmy

NoktowizoR

Pierwsze skojarzenie to film Hellboy a dokładnie postać Abe Sapiena przypomina tą z trailera . Ale bioshock jak najbardziej trafne

MARWEL13

Własnie zobaczyłem ze reżyser ten sam i aktor grający te rybki ten sam :)

ocenił(a) film na 7
NoktowizoR

Dokładnie, wczoraj obejrzałam i miałam dokładnie to samo skojarzenie. Dziwi mnie, że jeszcze nikt nie napisał o rasie ryboludzi Vodianoi, która po raz pierwszy pojawiła się w książce "Dworzec Perdido" i została również wykorzystana w pierwszym Wiedźminie. W akcie 2 dowiadujemy się od ceglarzy, że oddają hołd ryboludziom, nazywają ich panami, znoszą ofiary do jeziora, itd. Kto grał na pewno pamięta ;)

ocenił(a) film na 7
NoktowizoR

Przeszedłem wszystkie części Bioshocka po 3 razy... i ni ch.... trailer nie kojarzy mi się z tą grą :D

ocenił(a) film na 9
NoktowizoR

Klimat i estetyka Bioshocka bije na kilometr, po obejrzeniu początku aż ciary przeszły mnie (jako fana serii) i już sobie wyobrażałem, jak by mógł wyglądać filmowy Bioshock, bądź coś osadzonego w tym uniwersum.

ocenił(a) film na 8
NoktowizoR

Haha no widzę że nie tylko mi pierwsza myśl po początku filmu przeszła, że oglądam właśnie ekranizację gry BioShock, cieszę się że nie jestem w tym osamotniony :) ciut przysnąłem na filmie, scenariusz nic odkrywczego ale jak dla mnie klimat i scenografia rewelacja, Guillermo del Toro znów mnie pozytywnie zaskoczył :)

ocenił(a) film na 3
NoktowizoR

Jasna sprawa, że Bioshock!

Ale co z Mass Effect, moim zdaniem kalka postaci z części drugiej? Czy tylko mnie ten stwór z wody kojarzył się z Thane Kriosem?
Wodny stwór, romantyczny, spragniony ciepłych uczuć, wielkie oczy, wielkie skrzela, brakuje tylko miecza i żeby mówił do niej "Siha"...

realkriss

Ja też miałem wrażenie, że widzę drella. W dodatku aktor grający Gilesa nazywa się Richard Jenkins, jak marine, który ginie na Eden Prime na początku ME1:P

ocenił(a) film na 3
nazgul31

Rzeczywiście

ocenił(a) film na 8
NoktowizoR

Oczywiście, steampunk wylewa, hihi, się z ekranu.

NoktowizoR

Bioshock? No, mają niektórzy szeroką wyobraźnię. Krzyżówka Hellboya i Amelii.

ocenił(a) film na 7
NoktowizoR

hmmm... Thane z Mass Effecta anybody?

ocenił(a) film na 10
NoktowizoR

I Arkham Asylum

ocenił(a) film na 7
NoktowizoR

Ani sceneria, ani postacie. Już prędzej myślałem, że to będzie nawiązanie do Hellboya.

NoktowizoR

Zwiastun - tak to Bioshock, ale po obejrzeniu samego filmu juz klimatu Bioshocka niewiele.

ocenił(a) film na 3
NoktowizoR

Nie, bardziej call of cthulhu ,albo reptilianie.

ocenił(a) film na 6
NoktowizoR

Moje pierwsze skojarzenie (dotyczące tylko wyglądu) - co na ziemi robi Drell? Poza tym całkiem jak Abe Sapien - nawet ten sam aktor.

ocenił(a) film na 7
NoktowizoR

Właśnie obejrzałem i Bioshock był pierwszą myślą..