Kształt wody (2017)

The Shape of Water

1 godz. 59 min.
  • NoktowizoR

Bioshock

NoktowizoR

Czy po obejrzeniu trailera ktoś miał również skojarzenia z grą Bioshock? :)

65
    33odpowiedzi
    ost.
    • snajper12331
      snajper12331

Nutka pasuje, jednakże sceneria zupełnie nie pasuje do Bioshocka.. chociaż może i co by z tego było.

• Gh0st
      Gh0st

Jak jak zobaczyłem potwora to zastanawiałem się kiedy zaraz pojawi się białowłosy facet z mieczami na plecach.

• Garlet
        Garlet

Chyba wyczekiwałeś Hellboya :)

• Gh0st
          Gh0st

To była druga myśl

• D_O_R_O
      D_O_R_O

Dokładnie:)

• damadar
      damadar

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

• NoktowizoR
        NoktowizoR

Proponuję melisę :)

• NoktowizoR
        NoktowizoR

Nie chodzi tylko o głupie skojarzenie, ale fajne oddanie estetyki. I potwierdzenie, że jeśli ktoś mógłby zrobić film w realiach Bioshock to byłby to właśnie del Toro.
        Ken Levine robił podejście do tematu, ale odpuścił, bo żaden z przedstawionych projektów nie wzbudził jego entuzjazmu. Szkoda.

• damadar
          damadar

Ale treść nie była typu . Ujecie w trailerze bardzo skojarzyło mi się z gra bioshock i chcial bym (a bardziej jestem ciekaw co by z tego wyszlo)
          aby ten reżyser właśnie nakręcił ekranizacje i potem podajesz jakieś sensowe przyklady czemu akurat on gdzie postrzegasz w jego pracy na planie ze akurat ten inicjator i tworca koncepcji na planie filmowym bedzie lepszy i czemu to bylo by cos wiecej niz kilka obrazkow jakie widziales przez kilka sekund .
          ( przyklady nie opierajace sie na jednym ujeciu ktore dalo ci flashback z gry ) Cos co moglo by zainteresowac kogos do rozmowy na ten temat czemu dany artysta wedlog ciebie posiada takie a nie inne zdolnosci rezyserskie/inicjatorskie by wykonac akurat ta ekranizacje :)

I teraz super puenta ... Ty wiesz ze to co widziales to nie jest kwestia dokladnie rezysera a montażu samego trailera ?
          i wiele trailerow bardzo rożniło sie od realnego klimatu w filmie jak np smiechu warty ostatni power rangers ktory mial bardzo ciekawy i nawet zapedził bym sie do okreslenia mroczny trailer ale film byl zwykla żenadą .

To bardzo prosta przenosnia ale jestem pewien ze przypomniala ci od czego dokladnie na planie jest rezyser i ze nie on zajmuje sie wszsystkim a podobienstwo do gry (klimatu gry) jest szczatkowe bo widziales cale nic oraz nie podales zadnego sensownego argumentu dla ktorego akurat praca i obowiazki na planie tej osoby jako rezysera mialy by byc wlasnie tym czymś .

• trukomholek
      trukomholek

bioshock ssie

• Himiteshu
        Himiteshu

Chyba kpisz

• ash_williams85
      ash_williams85

Bioshock? Nie wiem od której strony. Już prędzej to wygląda jak spin-off "Hellboya" o Abe Sapienie.

• dachowiedz
      dachowiedz

Nie miałem skojarzenia bo nie grałem

• tyrael
      tyrael

Pierwsze skojarzenie szczerze mowiac to Bioshock, drugie to Hellboy.

• eragonmark
      eragonmark

Nie tylko ty

• GerpirFeilan
      GerpirFeilan

No nie bardzo. To ze woda i ze retro to nie znaczy ze bioshock. Mnie duzo bardziej przypomina radziecki film z 1962 roku Diabel Morski. Naukowiec, eksperymenty i watek milosny. Zreszta nie pierwszy pomysl ktory Del Toro "zaporzyczyl" (Necroscop -> Strain)

• Daroo_3
        Daroo_3

? Z Necrospoka to chyba tylko tyle, że wampiry są 'robakami' ?

• Elit_Novum
        Elit_Novum

Del Toro nie kopiuje, ale bardziej składa hołd innym filmom, które widział zapewne w młodości, inspiruje się nimi - może wyglądać to jako " jawna zrzynka", ale sam reżyser przyznaje, że specjalnie dodaje pewne elementy do swych filmów, by je upodobnić do swych ulubionych dzieł młodości. Poza tym nawet jeśli wykorzystuje coś już znanego, ogranego, to kreci film w takim stylu, że wydaj się to świeże i nowe - stąd wiele głosów o oryginalności "Shape of water", choć elementów, pomysłów nowych, naprawdę "z wyobraźnią" jest zaledwie kilka.
        Oto lista filmów, którymi w tym przypadku się inspirował i stworzył z nich swój filmowy hołd (spisane ze strony NYTimes, gdyż nie można wkleić linku):
        ‘The Creature From the Black Lagoon’‘
        Swamp Thing’
        ‘Beauty and the Beast’ (‘La Belle et la Bête’)
        ‘Free Willy’
        ‘Amélie&rsqu o;
        ‘Gods and Monsters’
        ‘The Story of Ruth’
        ‘The Little Colonel’

Do tego diabła morskiego, też chyba zrobił subtelną uwagę, puścił do widza oko - Spoiler: w filmie są rosyjscy szpiedzy 9skoro diabeł to film radziecki), którzy chcą poznać niezwykłe sekrety lecznicze stwora i je ukraść dla siebie, kosztem swego agenta i stwora - koniec spoileru.

• laxman
      laxman

Oczywiście, że tak!

• Falkhor
      Falkhor

Też obstawiałem, że widzę zwiastun filmu BioShock ;)

• PeteDeleu
      PeteDeleu

Moje skojarzenia są jeszcze inne - Wolfenstein: The New Collossus. Chodzi mi o rolę Richarda Jenkinsa - wypisz wymaluj Set Roth z gry (zachowanie, towarzystwo kota, sposób mówienia, wygląd). No i generalnie chemia między bohaterami podobna w grze i filmie. Takie małe skojarzenie, trochę odległe, ale bardzo silne w trakcie seansu.

• djenty
      djenty

jest nawet "Vita Chamber" :)

• harkonen_mgla
      harkonen_mgla

Żartujesz chyba! Jeśli już to z saperem albo innym pasjansem!

• hell303
      hell303

Oczywiście :)

• Jordan_fw
      Jordan_fw

Czy warto obejrzeć ,,Kształt wody"? Zapraszam się do zapoznania się z siedmioma punktami, które powinny skusić każdego do obejrzenia tego filmu: https://recenzjekultury.w...

• kiera288
      kiera288

Chyba wszyscy co grali w grę Bioshock. Obraz żywcem jak z Rapture wzięty. Te plakaty w przebieralniach kobiet, te różne futurystyczne urządzenia, napisy na kinie, itd.. Itd.. Tego jest masa. Obraz jest cholernie podobny do Bioshock. Ale najlepiej zrozumie to ktoś kto grał w ta grę po kilka razy :) Oby film Bioshock był chociaż trochę tak podobny do gry Bioshock jak ten film, to będzie wyzwanie.

• NoktowizoR
        NoktowizoR

z tego co wiem to niestety filmu Bioshock nie będzie

• kiera288
          kiera288

Może i dobrze, bo chyba właśnie go oglądaliśmy

• MARWEL13
      MARWEL13

Pierwsze skojarzenie to film Hellboy a dokładnie postać Abe Sapiena przypomina tą z trailera . Ale bioshock jak najbardziej trafne

• MARWEL13
        MARWEL13

Własnie zobaczyłem ze reżyser ten sam i aktor grający te rybki ten sam :)

• Airmid_Alchemist
      Airmid_Alchemist

Dokładnie, wczoraj obejrzałam i miałam dokładnie to samo skojarzenie. Dziwi mnie, że jeszcze nikt nie napisał o rasie ryboludzi Vodianoi, która po raz pierwszy pojawiła się w książce "Dworzec Perdido" i została również wykorzystana w pierwszym Wiedźminie. W akcie 2 dowiadujemy się od ceglarzy, że oddają hołd ryboludziom, nazywają ich panami, znoszą ofiary do jeziora, itd. Kto grał na pewno pamięta ;)

• Malebo
      Malebo

Przeszedłem wszystkie części Bioshocka po 3 razy... i ni ch.... trailer nie kojarzy mi się z tą grą :D

• _Kamyk_
      _Kamyk_

Klimat i estetyka Bioshocka bije na kilometr, po obejrzeniu początku aż ciary przeszły mnie (jako fana serii) i już sobie wyobrażałem, jak by mógł wyglądać filmowy Bioshock, bądź coś osadzonego w tym uniwersum.