PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=775970}

Kształt wody

The Shape of Water
6,4 129 392
oceny
6,4 10 1 129392
6,4 45
ocen krytyków
Kształt wody
powrót do forum filmu Kształt wody

Co za tuman to tlumaczyl? Amphibian Man (jak podaje imdb) to nie jest zaden czlowiek amfibia tylko czlowiek płaz ewentualnie plazowaty czlowiek. Amphibia po angielsku (z laciny) to plaz a po polsku amfibia to wojskowy pojazd w zwiazku z tym czlowiek amfibia brzmi smiesznie i niedorzecznie. Podobnie jak pol czlowiek pol litra bo rowniedobrze tak by mozna napisac. Ma to taki sam sens, czyli zaden.

tyrael

No trochę nie bardzo, amfibia w języku polskim to płazy właśnie, od łacińskiego amphibia i od nich nazwano tak pojazd wodno-lądowy, tak w angielskim jak i polskim.

ocenił(a) film na 8
nietzsche

Jak dla mnie to Abe Sapien, wiecie ten sympatyczny gość z Hellboy-a. Nie wiem co na to Guillermo del Toro, ale to on stworzył oba filmy, Mike Mignola który stworzy Abe Sapien powiedział że nie będzie brał udziału nad Amphibian Man i oczywiście w obie postaci wciela się nie kto inny jak słynny Doug Jones, on gra praktycznie każde stworzenie :) Jednak dla mnie to po prostu Abe Sapien w wcześniejszej fazie rozwoju gdy nie mówił.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones