PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=775970}

Kształt wody

The Shape of Water
6,4 129 351
ocen
6,4 10 1 129351
6,4 45
ocen krytyków
Kształt wody
powrót do forum filmu Kształt wody

..są strasznie słabi??

Wyobrażam sobie: połowa XX wieki, laboratorium i nagle znajdują dziwne stworzenie i jedyną decyzja jest zabicie go? I doktorek nie potrafi zrobić nic bo i tak wszyscy chcą go zabić? A badania nad zachowaniem? Bo dziwna sprzątaczka potrafi się z nim komunikować, doktorek o tym wie, ale nie chcą kontynuować badań nad tym?? Że co proszę? Sekcja zwłok? I to tyle? Czy tylko mnie to aż tak poruszyło i zniesmaczyło? Totalne odbicie od rzeczywistości. Potem nagle sprzątaczka obmyśla plan i udaje jej się z takiego super mega laboratorium zwyczajnie ten okaz wywieźć. Aaa no i jeszcze ten seks który mi tam kompletnie nie pasował. Samotność samotnością ale bez przesady.

Wg mnie w filmie było za dużo wszystkiego a jednocześnie za mało treści. Trzeba było na siłę szukać tematu "samotności" i nad nią się rozczulać.

No nie podobał mi się i nie rozumiem tyłu zachwytów a już tym bardziej Oskara. Gdyby nie nominacja pewnie nigdy bym nie obejrzała, chociaż dużo też bym nie straciła.

ocenił(a) film na 10
MeGaLa

No niestety, tu jest pokazany "wyścig zbrojeń" od strony naukowej. Czyli "my nie umiemy wykorzystać tego dziwnego stworzenia, ale też nie pozwolimy by dostali je w łapy Ruscy bo co jeśli im się uda?", i vice versa. Typowa postawa "psa ogrodnika".

I akurat motyw głuchoniemej Elizy ze skrzelami na szyi i humanoidalnego Rybo-Boga miał dla mnie duży urok. :) Było w tym coś magicznego, a osobiście przepadam za takimi hm, wstawkami.

PS. Polecam "Potwora Morskiego", z 1961, widać że del Toro się inspirował tym obrazem, może lepiej przypadnie do gustu.

WhiteDemon

Super, leci do puli "do obejrzenia", może rzeczywiście przypadnie do gustu bardziej, dziękuję! :)

MeGaLa

Gatunek "fantasy" a w recenzjach krytyków jak byk przewija się określenie "bajka dla dorosłych". Mam nadzieję że jak zmienisz punkt widzenia (wiem, to jest trudne i trzeba się wysilić a przy okazji przyznać że no fakt, może nie do końca ma się rację) to dojrzysz tą bajkę i to fantasy właśnie, mimo tej jakże mylącej przeciętnego widza scenerii lat 60. ubiegłego wieku. Powodzenia :)

whitestripes_333

Starałam się patrzeć pod różnymi kątami. Zawsze staram się dopasować skalę ocen do gatunku - nie ocenię filmu familijnego oczekując emocji dramatu czy coś...

A Kształt wody ani jako bajka ani jako SF ani fantasy ...po prostu, zwyczajnie, po ludzku mi się nie podobał. :) Zdarza się.

MeGaLa

Spórz na ten film jak na marksistowską propagandówkę a wszystkie elementy układanki zaraz Ci się ułożą w logiczną całość.

ocenił(a) film na 5
MeGaLa

Nie żyjemy już w czasach rozumu.
Żyjemy w czasach uczuć, emocji, a te, jak wiadomo, z myśleniem nie mają nic wspólnego.

AutorAutor

Nie oznacza to, że należy taką "myśl" (kierowanie się emocjami, świat uczuć, brak racjonalnego myślenia) pielęgnować, prawda? :)
Powinno się wspomagać myślenie, a nie je zastępować. :)

ocenił(a) film na 5
MeGaLa

Tak, ale jak już powiedziałem, nie żyjemy w czasach rozumu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones