PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=775970}

Kształt wody

The Shape of Water
6,4 129 351
ocen
6,4 10 1 129351
6,4 45
ocen krytyków
Kształt wody
powrót do forum filmu Kształt wody

Rozumiem, że "Kształt wody" może się nie podobać, chociażby ze względu na samą tematykę, czy też jakąś irytującą niektórych naiwność i banalność. Nie rozumiem jednak do końca, dlaczego wiele osób sprowadza ten film jedynie do stosunku kobiety i ryby, co nadzwyczaj spłyca całą historię. Historię o dwóch potworach, które połączyła jakaś relacja. Co więcej, całkiem poruszająca relacja, bo kiedy spojrzało się w oczy tego stwora poddawanego badaniom, naprawdę dało się z nich odczytać jakieś emocje. Bardzo mnie ten film zaintrygował i choć nie jest to film idealny (chociażby scena musicalowa), to niesie za sobą dość sporą dozę emocjonalności.

Cała recenzja tutaj: https://youtu.be/YFQ5Ojdd8w4

ocenił(a) film na 5
szpachello

Człowiek-ryba sprowadzony do roli zwierzątka domowego,które dla jajeczka na twardo wszystko zrobi,być może nawet wyliże co nieco(nie mogłem się powstrzymać).

ocenił(a) film na 3
aronn

Heh, dobre ;) i zgadzam się z tym. Jak czytam w kółko, że nie rozumiem tego filmu to aż płakać się chce, przecież ten film ma głębie. Ma głębie od tyłu niestety.. Może i ładnie nakręcony, bajkowy itp ale historia nie powala. Jak komuś się podoba OK, niech mu będzie.. Mnie on obrzydził.

ocenił(a) film na 7
szpachello

Chyba jestem jedyny, któremu scena musicalowa najbardziej podobała się z całego filmu :) Mam do niego ogólnie mieszane odczucia, ale bardziej mi tu przeszkadzają te wtrącenia w postaci masturbacji w wannie, opowiadająca Eliza przyjaciółce jak się bzykało z potworem (a wystarczyło pozostawić samą scenę w łazience, była wystarczająco subtelna, żeby ją potem zniszczyć tym dokładnym opisem Elizy), no i wątek z przyjacielem gejem jakby na siłę tu wtłoczony. No ale sam film jest pięknie nakręcony, czasami magiczny i uroczy. Jakby nie te minusy, które opisałem wcześniej, mogło to być nawet arcydzieło. A tak co wyszło? Taki kogel-mogel.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones