PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=775970}

Kształt wody

The Shape of Water
6,4 129 397
ocen
6,4 10 1 129397
6,4 45
ocen krytyków
Kształt wody
powrót do forum filmu Kształt wody

Zbiorowa paranoja

ocenił(a) film na 7

Za co te nagrody, te nominacje? Ani to nie ma dobrych zdjęć, ani historia nie jest specjalnie odkrywczo czy wciągająco pokazana. Wszystko kalki typu ctrl c - ctrl v. Wciśnięte jest tutaj tyle elementów, chyba tylko po to, żeby "każdy" poczuł się swojsko. Postaci jak u Marvela, grubą krechą rysowane, wszyscy, nawet z IQ poniżej 60 zrozumieją o co chodzi. Muzyka i scenografie na duży plus.

ocenił(a) film na 7
VeroEikon

No tak, bo przecież żeby film był dobry to musi być skomplikowany. A jeśli większość widowni filmu nie pojmuje to zapewne w twoich oczach jest arcydziełem? Pewnie uwielbiasz Mulholland Drive.

VeroEikon

Zabawnie wygląda dziesiątka dla "Trzech billboardów" w konfrontacji z tym postem. Zwłaszcza przedostatnie zdanie.

ocenił(a) film na 7
VeroEikon

Zgadzam się w 100%. Może zbyt dużo filmów widziałem, bo wszystko w KW już gdzieś widziałem. Ja rozumiem, że połączenie humanoida i stwora wodnego musi być zawsze podobne, ale tu od razu przypomina Abe'a z Hellboya (nie tylko mi się to rzuciło w oczy). Miłość i sex z 'obcym' przewija się w dziesiątkach filmów w różnej formie i intensywności (Gatunek, różne startreki, archiwum x). Obcy z nadprzyrodzonymi mocami chyba w co drugim filmie s-f. Scena 'śmierci' na końcu i zwrot akcji też (choćby ET, Krótkie spięcie, Avatar). Inne wątki też można by spokojnie znaleźć w innych filmach. Myślę, że dlatego film był dla mnie w 100% przewidywalny od początku do końca. Nie przeszkadza to w oglądaniu, po prostu nic mnie nie zaskoczyło. Generalnie całość jest jednak zgrabnie połączona i dobrze się ogląda. Wizualnie jest ładnie zrobiony, muzyka i scenografia tworzy klimat, akcja toczy się powoli, czasem zbyt powoli.

Krzysxxx

To zdecydowanie NIE JEST najlepszy film jeśli chodzi o sezon 2017/2018. Jeśli zdobędzie Oscara w tej kategorii to pozwę ich.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones