PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=775970}

Kształt wody

The Shape of Water
6,4 129 351
ocen
6,4 10 1 129351
6,4 45
ocen krytyków
Kształt wody
powrót do forum filmu Kształt wody

Zieleń...

ocenił(a) film na 7

Piękna baśń o samotności dla dorosłych. Zauważyliście ,że w każdej scenie znajduje się jakaś rzecz w kolorze zielonym? Jakie może być tego znaczenie-nadzieja? Czy może jest to pewnego rodzaju trik operatorski?

ocenił(a) film na 1
doc2389

Za duzo myslisz. Gowno jest po prostu zielone.

ocenił(a) film na 7
LordOfTravel

W sumie zabawna riposta :D

LordOfTravel

Chyba w stanach patologicznych, bo u zdrowej osoby raczej nie jest ;) więc nie do końca pasuje ta riposta

ocenił(a) film na 2
Vi_ka

Zapewniam Cię Vi_ka, że najzdrowsi z najzdrowszych, dalecy od patologii, mogliby się z tobą nie zgodzić.
Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz - jak się najesz...

Academy_Award_Winner

Hah no jak defekujesz na zielono to radzę udać się do lekarza ;)

ocenił(a) film na 2
Vi_ka

Oj Vi_ka..
Po barszczu od razu do lekarza? Po co NFZ naciągać?
Nie trzeba medycyny ukończyć, żeby stwierdzić "jadła Pani buraki!" albo coś o innym kolorze.
Zielony też jest osiągalny.
Koniec tematu!

LordOfTravel

Dokładnie!

doc2389

W tym filmie wszystko jest w odcieniach zieleni, granatu czy turkusu - kolory wody, ale też barwy chłodne, dość depresyjne co współgra z faktem, że większość bohaterów jest z jakiegoś powodu nieszczęśliwa.

Vi_ka

Zgadzam się. Jeszcze scena kiedy przyjaciel=malarz prezentuje swoj obraz. Komentarz że strony oceniającego: wszystko na zielono... Myślę, że ta zieleń raz przypomina środowisko tożsame dla morskiej istoty, dwa w jakim stopniu może nawiązywać do nadzieji.

ocenił(a) film na 6
doc2389

Dla mnie to schematyczne pranie umysłu pod przykrywką Fantasy, jak barman nie lubi jak go gej dotyka to jest zaraz też rasistą, biały hetero bohater wojenny jest psychopatycznym sadystą itd.

ocenił(a) film na 5
doc2389

Polecam "WIELKIE NADZIEJE" Cuarona - tam dokonano tego samego zabiegu. W każdej scenie jest coś zielonego.

doc2389

Też to zauważyłam. To chyba kwestia tego, że cały czas są nawiązania do wody. Po czym na końcu jest, że "ona jest wszędzie", jak ta woda, która na plakacie i w scenie końcowej otacza parę.

doc2389

Jej mieszkanie przypomina mi akwarium. Wszystko zielono blekitne.Nawet na scianach jakby kolor glonow, osad jak w akwarium.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones