PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=718819}
7,3 191 561
ocen
7,3 10 1 191561
7,3 49
ocen krytyków
La La Land
powrót do forum filmu La La Land

Albo Pa Pa Państwo :D

ocenił(a) film na 7
jfikalska

Albo gru gru grunt ;)

mistress

Ja ze swojej strony proponuje ra ra Radom

ocenił(a) film na 9
lukgrady

Uśmiałam się :D

lukgrady

Kle kle Kletno :)

lukgrady

ra ra radom!

ocenił(a) film na 6
jfikalska

Dokładnie o tym samym pomyslałam! :) Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 7

Moje tłumaczenie: "La razy Dwa. Historie Los Angeles"

Mogliby przetlumaczyc na La La Laj - to juz by bylo lepsze :D

ocenił(a) film na 7
carolotta

Hahaha ♡

hahaha:D

ocenił(a) film na 8

Ale to nie o to chodzi. Moim zdaniem, chodzi o związek z muzyką, piosenką, a nie z krajem.
Co ciekawe, "Las La Land" to internetowy sklep specjalizujący się w muzyce filmowej/soundtracku.

lelen_lis

to live in la la land -to tez idom w jezyku ang ;-)

ocenił(a) film na 10
solarzsylwia

cytując słownik:"a euphoric dreamlike mental state detached from the harsher realities of life"

rozumiem to "La La" ale czemu potem jest Land? a nie inne słowo? Nie mogło być La La La? xD

Golden_Rose

Tez ostatnio się nad tym zastanawiałam. Może jakas piosenka skomponowana przez glownych bohaterów ma taki tytuł

ocenił(a) film na 6
Golden_Rose

Termin la la land był używany na długo przed powstaniem filmu. Można tak powiedzieć w odniesieniu do osoby, która żyje z głową w chmurach, we własnym świecie marzeń i fantazji. W urban dictionary znalazłam też tę definicję "The term either refers to Hollywood, Los Angeles or a state of mind synonymous with Hollywood that is out of touch with reality, focusing on dreams, fantasies or frivolous endeavors"

ocenił(a) film na 9
Delianne

No właśnie. La la land to określenie Hollywood, używane potocznie na długo przed nakręceniem filmu. A tutaj zgrabnie to wykorzystali - musical, to i "la la" pasuje.

użytkownik usunięty
Delianne

Masz rację.Tylko który z bohaterów filmu żyje w świecie fantazji, teraz się zastanawiam

ocenił(a) film na 6

Oboje mieli swoje marzenia, to było samą podstawą filmu. Poza tym wiele scen jest fantazyjnych, w końcu to musical. Sceny muzyczne i taneczne to czysta fantazja szczególnie takie momenty jak taniec w gwiazdach. Nie pomijając faktu, że rzecz ma miejsce w Mieście Aniołów. Tytuł idealny, szkoda, że film niestety niekoniecznie.

Zobacz pierwszą scenę i ostatnią. Żadyn, no żadyn.

ocenił(a) film na 10

albo Lą Lą Lądek Zdrój

Poczekasz

Kle kle Kletno :)

Albo ye ye yes .

ocenił(a) film na 3

Lepiej byłoby Bla Bla Land. Film słabiutki

rawkaz

Popieram. Treść ma przeciętną.

ocenił(a) film na 9
tratataish

To chyba nie jest film, na który idzie się dla fabuły. Jak dla mnie jest to obraz, na który bardzo miło się patrzy i słucha ;)

ancurr

Takie filmy też są potrzebne, ale raczej nie powinny dostawać kupy Oscarów. :p

ocenił(a) film na 10
rawkaz

bo..

rawkaz

Ba Ba Badziew też pasuje.

KARO

xD

Ten post jest bezbłędny hahaha, może lepiej niczego tu nie sugerować bo jeszcze ktoś się faktycznie o to tłumaczenie pokusi ;D

użytkownik usunięty
pitus13

Haha :) Thanks man :D
faktycznie,lepiej im nie podrzucajmy pomysłów :)

hahaha :-)

ocenił(a) film na 8

Mieszkam aktualnie w Stanach i gdy wybierałam się do Los Angeles znajomi mówili, że lecę do La La Land. Tak po prostu nazywają tu Los Angeles...

Na bestach już jesteś xd

użytkownik usunięty

Obyś nie wykra kra krakał :D

ocenił(a) film na 7

Drobna uwaga: to nie jest żadne tłumaczenie , "La La Land" to tytuł oryginalny, nigdzie nie był tłumaczony. :-)

ocenił(a) film na 8
justykob

Oj, serio? ;)

ocenił(a) film na 8

Albo "Ląduj, Lala!" ;)

ocenił(a) film na 8

Albo Lą Lą Ląd, to by było coś

ocenił(a) film na 8

"Baju baj" - chociaż brzmi trochę przaśnie;)

ocenił(a) film na 8

http://jbzd.pl/obr/519392/dobrze-ze-nie-tlumaczyli :)

ocenił(a) film na 8
Mateusz_Paczek

Na kwejku też jest :)

http://kwejk.pl/obrazek/2871259/la-la-land.html

ocenił(a) film na 5

Su Su Suweren!

W Kraju Baju Baju

Nie wiem czy wiesz ale twoja wypowiedź bardzo komuś zaimponowała i wylądowała na kwejku ;)

użytkownik usunięty
WiktorX_D

Tak,wiem :)
Na kwejku czepiają się mnie czy to był mój pomysł i czy nie zerżnęłam od jakieś youtubera Dema (?).Mimo,że nie mam pojęcia kim on jest.Ten tytuł od razu mi przyszedł do głowy kiedy obejrzałam zwiastun.

youtubera także nie znam więc nie wiem czy on tak mówił czy nie ja Ci napisałem co zobaczyłem.
Na kwejku generalnie pojawiają się ,,rzeczy" śmieszne albo niezwykłe komuś musiało się bardzo spodobać to co napisałaś ;)

użytkownik usunięty
WiktorX_D

Ok,dziękuję za info :D
Ja wykorzystałam twój post aby rozwiać wątpliwości czy kogoś nie kopiuję.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones