PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=718819}
7,3 190 920
ocen
7,3 10 1 190920
7,3 45
ocen krytyków
La La Land
powrót do forum filmu La La Land

A potem idzie człowiek do kina i czeka na koniec. Jak mnie to wkurza, że wielu ludzi ogląda to to i wydaje im się, że film był dobry, no bo przecież "innym tak się podobał, więc mi też powinien".

ocenił(a) film na 3
ostry_cenzor

Ale na szczęście pojawili sie już ludzie nie bojący się skrytykować ten film

ocenił(a) film na 6
ostry_cenzor

Łukaszenko niczego sie nie boi:D

ocenił(a) film na 3
Qjaf

Też prawda:)

ocenił(a) film na 5
ostry_cenzor

zakończenie bez sensu, ta "wstawka" z zakończeniem alternatywnym, że niby "mogli" być razem po co była? Nie rozumiem. I po co te: "zawsze bedę Cię kochać, i ja też..." kiedy siedzą na ławce i rozmawiają o Paryżu i jej roli? Bla, bla, bla..., a po 5 latach ma innego chłopa i dziecko. Czyli tak naprawdę nie kochała go ani przez chwilę *tak naprawdę*, wkurza mnie taka obłuda....

ocenił(a) film na 10
amalaryk

W prawdziwym życiu drogi zakochanych często się rozchodzą. To nie była historia miłości forever w typie "rzucam-wszystko-i-lecę-do-ciebie-na-skrzydłach-miłości". Tego typu bajeczek jest wiele. To była historia normalnego uczucia, zauroczenia, zakochania, gdzie marzenia pary poprowadziły ich w przeciwne strony. W normalnym życiu rezygnacja z marzeń, wielkiej szansy na ich zrealizowanie, dla drugiej osoby nie jest przepisem na szczęście. Być może poznali się w takim momencie swojego życia, że nie mieli szans na nic więcej. Nie każdy chce i może być w związku na odległość i widywać się raz na miesiąc. I wiele zakochanych wypali się przez ten czas. Ich uczucie było prawdziwe, ale życie je zweryfikowało. W ciągu 5 lat ona miała prawo poznać innego czarującego faceta, zakochać się w nim i ułożyć życie. Nie ma w tym nic dziwnego. Nie znaczy to, że nie kochała wcześniej poprzedniego. Człowiek może w życiu kochać więcej niż raz ;) Inaczej wszyscy musielibyśmy brać ślub ze swoją pierwszą miłością. A myśli co by było gdyby? Każdego kiedyś taka najdzie, ale nie można zjeść ciastko i mieć ciastko, zawsze musisz z czegoś zrezygnować.

ocenił(a) film na 5
kiciun

To ja za przeproszeniem pierd.... takie życie. :)))

ocenił(a) film na 10
amalaryk

Pokazać gdzie jest najbliższy most?

ocenił(a) film na 10
amalaryk

;) przecież ta historia i tak jest bardzo urocza, mimo że bez hollywoodzkiego happy endu. W prawdziwym życiu mógłby ją jeszcze zdradzić z 10 laskami w czasie trasy koncertowej i vive versa. Tylko tego już chyba nikt nie chciałby oglądać ;)
Chociaż z takim soundtrackiem...

amalaryk

Idealnie napisane... w tym filmie nie ma NIC ani magicznego, ani wybitnego

Uwaga_na_trolle

znaczy , ze nie znasz sie na filmach , zacznijmy od pracy kamera , bez ciec , jedno ujecie wychodzi z drugiego , troche jak w "12 gniewnych ludziach"

ocenił(a) film na 3
amalaryk

Nic dodać, nic ująć... przeciętny film wykreowany na "arcydzieło"...

ocenił(a) film na 10
ostry_cenzor

Ja kocham La La Land man soudtrack film na blurey

ocenił(a) film na 3
gaga994

Masz prawo, mnie to nie przeszkadza

ocenił(a) film na 10
ostry_cenzor

no ale jeśli jesteś Facetem to nic dziwnego że film Ci się nie podobał faceci jak słyszą Musical to dostają swędzącej
wyspki na całym ciele no ale nie wyszczy

ocenił(a) film na 3
gaga994

No pewnie coś w tym jest, bo to rzeczywiście nie mój ulubiony gatunek

ocenił(a) film na 10
ostry_cenzor

Jasne, sądząc po awatarze, ulubionym gatunkiem towarzysza jest łagier horror

ocenił(a) film na 3
Kalas66

Sądzenie ludzi po avatarach... naprawdę szczyt mistrzostwa w psychologii i psychoanalizie.... nawet nie będę tłumaczył czym jest przewrotność, ironia, celowa prowokacja etc bo widzę, że nie ma komu

gaga994

Nie ma to jak stereotypy. Ja jestem kobietą i lubię musicale, często takie, które wzruszają do łez, ale "La La Land" jest po prostu nudny i moim zdaniem nie ma w nim żadnego sensu. O niczym nie opowiada, do żadnych wniosków nie dochodzi. Próbowałam go oglądać już dwa razy i za każdym razem doszłam do takiego stwierdzenia, że to po prostu słaby film.

gaga994

przede wszystkim jak musical to niech wybitnie tańczą i śpiewają, bo jeśli nie to tak jak cały film flaki z olejem

ocenił(a) film na 3
markin

No właśnie, bardzo słuszna uwaga

ocenił(a) film na 5
gaga994

Ja uwielbiam musicale a Chicago mogę oglądać bez przerwy i myślę że każdy facet też.

ocenił(a) film na 7
ostry_cenzor

Dlatego radze przeczekać, pól roku cały ten hype i dopiero potem, obejrzeć na płycie, albo z sieci w dobrej jakości .Ja tam obejrzałem z zerowymi oczekiwaniami i oceniam uczciwie na 7 .ani zły, ani specjalnie porywający ,miły seans na raz :)

ocenił(a) film na 3
Danio31b

I dobrze zrobiłeś, aczkolwiek ja ogólnie tego typu filmów nie lubię, nie mój gatunek, więc pewnie stąd jeszcze odjąłem z 2 punkty

Danio31b

Tak właśnie zrobiłam. Film miły i sympatyczny, właściwie do posłuchania bardziej niż oglądania. Ani porywający, ani zły, ot po prostu miły. Musical jako gatunek uwielbiam, ale tak jak cudowny, klasyczny jazz, ten prawdziwy juz był i nie ma co próbować go reanimować. Niech sobie żyje w innym wymiarze

ostry_cenzor

nie oglądałem i nie planuję, wierze w to co napisałeś, bo marketing tego filmu skutecznie mnie odstraszył od tej produkcji. Jeśli wszystkie media wszędzie trąbią, że film jest genialny i trzeba go obejrzeć, to znaczy że jest odwrotnie i bez mocnej reklamy odniesie klapę. Potem koleżanka opowiedział mi, że w połowie filmu chciała wyjść z kina, to było potwierdzenie mojej tezy...

ocenił(a) film na 3
Peter_Zwierzak

I dobrze myślisz! Ten schemat baaardzo często się niestety powtarza, a koleżankę doskonale rozumiem!

ocenił(a) film na 5
ostry_cenzor

Co racja to racja. Udało mi się dotrwać do końca filmu (nie jeden raz miałam ochotę wyjść z kina). Przeciętny, jakiś taki nijaki - a ja przecież lubię musicale i jazz. Jedyny atut dobra rola Emmy Stone (dobra nie oscarowa). Rozczarowałam się :(

ocenił(a) film na 3
beataglowczyk

Kurcze przywracasz mi wiarę w to, że są tutaj ludzie, którzy potrafią mieć własne zdanie i nie dają się zmanipulować. Serdecznie pozdrawiam1.

ocenił(a) film na 1
ostry_cenzor

Mi sie tez nie podobal choc jestem kobieta.

ocenił(a) film na 3
Lid34

Tak jak mojej dziewczynie:) Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 1
ostry_cenzor

Pozdrawiam. No niestety ale widzialam naprawde dobre filmy muzyczne. Tutaj nie dakam rady.

ostry_cenzor

Dla mnie też średni, spodziewałam się czegoś lepszego

ocenił(a) film na 3
AsiaSzach

No tak jak ja. Kurde chwalenie na forach, dycha za dychą, idę i... nic wielkiego nie zobaczyłem. Jak wspomniałem koleżance wyżej, fajnie, że wreszcie są tutaj użytkownicy, którzy potrafią wyrażać własne, krytyczne zdanie, a nie papugują za tłumem. Serdecznie pozdrawiam!

ostry_cenzor

Ja miałam dać 4 ale w końcu przyznałam 5, bo Emma Stone dała radę, muzyka była ok, ale śpiewanie już takie sobie. Chociaż jak siostra opowiadała mi o filmie to zaznaczyła, że raczej nie moje klimaty i miała rację, ale z ciekawości rok po premierze obejrzałam :)
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 3
AsiaSzach

Dokładnie! Emma to jedyny plus, w ogóle tak ogólnie bardzo ją lubię:) Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 10
ostry_cenzor

A co jeśli mi się film naprawdę podobał? Nie czytałam recenzji, ochów achów, obejrzałam film na spokojnie pół roku po premierze. Teraz żałuję, bo chciałabym usłyszeć ten soundtrack w sali kinowej. To, że mamy inne zdanie odnośnie filmu chyba nie dowodzi tego, że ja nie myślę samodzielnie? ;) Zarzut bez sensu...Film podobał mi się z wielu powodów. Może ten film nie był filmem w Twoim typie? Za to był w typie wielu ludzi. To jeszcze nie dowodzi tego, że cała reszta nie myśli. Według mnie to uroczy seans i zasłużył na swoje achy.

ostry_cenzor

Idealnie napisane... w tym filmie nie ma NIC ani magicznego, ani wybitnego

ocenił(a) film na 3
Uwaga_na_trolle

I do tego cholernie nudne to to

ocenił(a) film na 3
ostry_cenzor

100% racji dla ten film to porażka, choć jestem fanką musicali... dużo szumu o NIC!

ocenił(a) film na 3
Perelka89

Trafiłaś w dychę - wielki szum w płaskiej łyżce wody... naprawdę, wynudziłem się tymi ich gadkami o niczym na maxa... Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 3
ostry_cenzor

Witaj w klubie! Pozdrawiam również!

ocenił(a) film na 8
ostry_cenzor

Może po prostu jesteś zgorzkniałym człowiekiem i to nigdy nie będzie film dla ciebie, dobry czy nie, dla zgorzkniałego to i tak not enough. Może nie kanalizował twoich frustracji i lęków, tylko je wydobył na wierzch. Więc trudno się dziwić takiej ocenie.

ocenił(a) film na 9
ostry_cenzor

Gust polityczny masz zacny, ale na musicalach się kompletnie nie znasz ;) Ten film jest absolutnie świetnym hołdem oddanym temu gatunkowi. Dodatkowo zrealizowanym z mistrzowską precyzją i pełen nawiązań do klasyków, a także mocno autotematyczny (jak ten wątek z występem głównego bohatera w popularnym zespole).

LUKA1985

"hołdem gatunkowi" jak widać kompletnie nie znasz się na musicalach.

ocenił(a) film na 9
ocenił(a) film na 7
ostry_cenzor

nie zesraj sie

ocenił(a) film na 3
ostry_cenzor

racja, jak dla mnie, rozczarowanie dekady. Szkoda czasu na te nudy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones