PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=718819}
7,3 10 1 190920
7,3 45
ocen krytyków
La La Land
Nowe dzieło twórcy "Whiplash" skrywa w sobie kilka różnych filmów. Znajdziecie tu zarówno brawurowy... czytaj więcej

Recenzje Użytkowników

Chazelle przygotował się ze znajomości zasad rządzących musicalem na szóstkę z plusem. Doskonale skomponowane, naturalnie wprowadzane do opowiadanej historii piosenki czarują widza lekkością. więcej
Damien Chazelle brawurowo kontruje jakże często wypowiadane ze smutkiem przez widzów stwierdzenie: "Takie filmy już nie powstają...". Nie tylko po mistrzowsku reanimuje zaniedbany ostatnimi czasy musical, składając hołd produkcjom złotej ery Hollywoodu, ale też po raz kolejny zaraża nas swoją miłością do jazzu. To dzieło, do którego chcesz wrócić natychmiast po zakończeniu seansu - podejść do kinowej kasy i po raz kolejny, tego samego wieczoru, poprosić o bilet na "La La Land".  więcej
"La la Land" to film, którego dawno nie widzieliście, zrealizowany po mistrzowsku. więcej
"La La Land" to bezsprzecznie jeden z najbardziej romantycznych filmów dekady. Przedstawiona w filmie Chazelle'a historia wciąga i jest równie aktualna, co dzieje Tristana i Izoldy, Romea i Julii czy Bonny i Clyde'a. więcej
"La La Land" to świetnie zrealizowana, piękna opowieść o miłości, muzyce, karierze, poświęceniu i - przede wszystkim - marzeniach, ich spełnianiu i cenie, jaką można za to ponieść. więcej
Im dłużej studiuję Public Relations, tym częściej odnoszę wrażenie, że przy pomocy kosztownego marketingu naprawdę można zrobić coś z niczego. Tak właśnie jest w przypadku filmu, który 24.01.2017 r. otrzymał rekordową liczbę czternastu nominacji do Oscarów. Mowa o "La La Land" w reżyserii Damiena Chazelle'a. więcej
Damien Chazelle tym razem zabiera nas w nostalgiczną podróż do świata dawnego musicalu. Obsypany nagrodami "La la Land" jest piękny wizualnie, ale niestety przeciętny pod kluczowymi względami. więcej
"La La Land" jest filmem nieuczciwym. No bo jak można tak po prostu się przed kimś otworzyć, rozkochać a następnie… skończyć. Tak, nie będzie to w żadnym stopniu recenzja obiektywna, ani też analiza, a raczej list miłosny, ponieważ film o krainie śpiewu i tańca stał się dla mnie czymś bardzo osobistym już w scenie otwierającej seans piosenką Another Day of the Sun. więcej
"La La Land" jest dowodem na to, że da się stworzyć muscial wybitny. Wystarczą jedynie chęci oraz masa znakomitych fachowców. Z pozoru prościutka historia w wyniku ich pracy przeradza się w przejmującą opowieść, z którą można się identyfikować na wiele sposobów.  więcej
Nie ma wątpliwości, najnowszy film Damien Chazelle'a to ukłon w stronę gatunku filmów muzycznych, ale czy młody reżyser nie pochyli się zbyt nisko i nie upadnie? ''La La Land'' otwiera scena wręcz wyabstrahowana, by nie powiedzieć absurdalna. Setki, może nawet tysiące, ludzi stojących w kilometrowym korku, wychodzą z aut, tańczą i śpiewają tę samą piosenkę "Day of Sun". A więc show? To oto chodzi?   więcej
Wszystkich widzów chciałbym zachęcić, by spojrzeli na ten film dużo bardziej krytycznie, bo skala talentu młodego reżysera naprawdę czyni go tego wartym. La La Land to film z krwi i kości, przy tym zastrzeżeniu, że choć krew ma doskonałą, to jego szkielet jeszcze wyraźnie trzeszczy pod jej naporem.  więcej
Na samym początku, reżyser Damien Chazelle, wita nas wesołą piosenką, śpiewaną przez kierowców, stojących w korku. Po tej scenie, wiedziałem, że będzie dobrze. Piosenka, która dodaje energii, świetnie... więcej
Podejście do musicalu w dzisiejszych czasach jest ryzykiem. Jest trudnym i ambitnym zadaniem. I czyż powinno być dla nas w ogóle zaskoczeniem, że takiego zadania podjął się właśnie twórca "Whiplash", młody reżyser z niewielkim dorobkiem, który już zdążył pokazać się jako miłośnik mistrzowskiego łączenia przemyślanego i dopracowanego użycia technik filmowych, tematu podążania za marzeniami oraz muzycznego "All that jazz"? I wszystkie te elementy spotykamy właśnie w "La la land".  więcej