PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=671}
8,1 838 767
ocen
8,1 10 1 838767
8,0 42
oceny krytyków
Leon zawodowiec
powrót do forum filmu Leon zawodowiec

Dzięki niemu

ocenił(a) film na 10

stałem się kinomanem i pokochałem filmy. Widziałem go z miliard razy,kiedys,jako dziecko,miałem oryginalną płytę i i patrzyłem na wybrane sceny przez pol dnia. Znałem(dosłownie!) każde zdanie wypowiedziane przez bohaterów na pamięć. Dla mnie czołowa 5tka wszech-casow. Dlaczego bez oscarow ? Rok 1994 to chyba najbardziej konkurencyjny rok pod wzgledemwejscia do kin wybitnych dzieł. Forrest Gump,skazani na shawshank itd. Leon miał trochę pecha,ze wyszedł akurat wtedy,jednak mimo to uważam,ze powinien zdobyc pare statuetek. A nie zdobyl...

Gladiator1000

Napewno za drugoplanową dla Oldmana powinien zgarnąć, ale to w ogóle jeden z najbardziej niedocenionych filmów na festiwalach.

ocenił(a) film na 10
RustyRyan

Pełna racja. Oni w tym Hollywood prawdopodobnie za dużo ćpają. Powinni odłożyć LSD,marihuanę, haszysz, grzyby halucynogenne, ecstasy,heroinę i metaamfetaminę i zacząć robić to,co do nich należy. Nie chodzi tylko o Leona. Jest sporo filmów,które stały się ofiarami tego wiecznie naćpanego żyri....

ocenił(a) film na 9
Gladiator1000

Prawda, maja ograniczoną percepcję.

ocenił(a) film na 8
Gladiator1000

Gdyby nie brali tego co brali, to nie powstałoby tyle świetnych filmów. Teraz mamy epokę czystości, wege, zdrowego odżywiania, abstynenctwa i widać tego efekty. Poziom Oscarów 20 lat temu a dzisiaj, to niebo a ziemia. Nie przyznanie Oldmanowi Oscara za ten film, to była kompromitacja Akademii.

ocenił(a) film na 10
icenumerocinq

Nikt go nie zgłaszał, więc niby kto miał go nominować? Zamiast się kompromitować poczytajcie sobie choćby jakieś stare wywiady z Bessonem, który przyznawał, że nikt wtedy nie wpadł, by zgłosić film w wyścigu po Oscary.

Grifter

a ci wielcy oceniacze nie mogą sami se obejrzeć? nie mają na bilet do kina? biedacy...to niech se vhs kupią i na video oglądną :)

ocenił(a) film na 10
RustyRyan

zgadzam sie, dzisiaj po raz kolejny do niego wrocilem i potwierdzam, ze takich filmow juz nie robia a gary oldman to po prostu rola na oskara

Idol85

Niestety masz rację

ocenił(a) film na 10
RustyRyan

Jest to przykład roli idealnej, od wielu lat dla mnie wzór do porównania. Problem jednak w tym, co zostało powiedziane: 1994 to najlepszy rok (jak dla mnie lepszy od 1941) w historii kina. Oskar za drugoplanową dla Martin Landau to efekt szczęścia jednego ponad pech drugiego.

ocenił(a) film na 9
RustyRyan

W pełni się zgadzam! a do tego mała Portman tez genialna!

ocenił(a) film na 10
Gladiator1000

Zgadzam sie z Wami. Swietny film i rewelacyjny Gary Oldman.

ocenił(a) film na 9
Gladiator1000

Filmów amerykańskich?

ocenił(a) film na 10
krzysiekk123

Nie ogólnie

Gladiator1000

1994 to rok Pulp Fiction :D

ocenił(a) film na 10
Corn1408

Ah...co to był za rok....tyle filmów właściwie w tym samy czasie....Szkoda,że to historia,która raczej już nigdy się nie powtórzy...:)

ocenił(a) film na 10
Gladiator1000

1994r. był najbardziej urodzajnym rokiem w historii kinematografii- Forrest Gump, Skazani na Shawshank, Pulp Fiction, Leon Zawodowiec, Król Lew... Oldman powinien dostać Oscara za najlepszą rolę drugoplanową.

ocenił(a) film na 10
Bersi89

Hah zdecydowanie ! :)

ocenił(a) film na 10
Bersi89

Ogólnie 1994 to najlepszy rocznik, w końcu się w nim urodziłem :D

ocenił(a) film na 10
Gladiator1000

Najlepsze, że się nie starzeje. Czasami mam coś takiego, że gloryfikuje jakiś film, który widziałem dawno temu, a kiedy do niego wracam to jest rozczarowanie. Tutaj nie ma absolutnie mowy o czymś takim.

Gladiator1000

Ignorant,
1993:
-Lista Shindlera
-Park Jurajski
-Co gryzie Gilberta Grape'a
-Ścigany
-Filadelfia
-ŻYCIE CARLITA
-Upadek
-Doskonały Świat
-Prawo Bronxu
-Kolor Niebieski
-W imię ojca!!!
-Dom dusz
-Tombstone


rok 1997:
-Życie jest piękne
-Buntownik z wyboru
-Donnie Brasco
-Dwunastu gniewnych ludzi
-Adwokat Diabła
-Piąty Element
-Titanic
-Gra
-Kolekcjoner

1999
-Zielona Mila
-Podziemny Krąg
-Szósty zmysł
-American Beauty
-Gwiezdne wojny cz 1.
-Przerwana lekcja muzyki
-Matrix
-Dziewiąte wrota
-Kolekcjoner kości
-Święci z Bostonu
-Informator
-Trzynasty wojownik
-Utalentowany Pan Ripley
-Osiem Milimetrów
-Dogma
-Huragan
-Godzina zemsty
-Męska Gra

Już nie mówiąc o starszych latach i produkcjach, o których nigdy nie słyszeliście.
Rok 1994 poza 4 pozycjami nie ma nic CIEKAWEGO do zaoferowania, także nazywanie go "MESJASZEM KINEMATOGRAFII" tylko z tego powodu, że 4 filmy znajdują się wysoko w rankingu na FW jest po prostu ku*wa kretynizmem.

ocenił(a) film na 10
Darkonix12

Za dużo z tym roboty. Dlatego bez urazy,ale no comments :D

ocenił(a) film na 9
Darkonix12

Może masz rację z tym kretynizmem. Jednak jak dla mnie te 4 filmy są lepsze od tych wszystkich które wymieniłeś wyżej.

ocenił(a) film na 9
Darkonix12

Wybacz, ale co najmniej połowa filmów które wymieniłeś oscyluje od kompletnej kupy (Star Wars) do zwykłych średniaków (Piąty Element). Podając filmy z 1994 zwykle ludzie ograniczają się do Leona, Króla Lwa, Foresta i Skazanych dlatego, że to top filmów w ogóle, natomiast idąc Twoim tokiem rozumowania mogę do tego dodać jeszcze 4 wesela i pogrzeb, Speed, Prawdziwe Kłamstwa, Wywiad z wampirem, Maskę, Ed Wooda i jakby się uprzeć to jeszcze parę filmów.

Darkonix12

bo lata 90-te były najlepsze dla kina jak i dla muzyki !

ocenił(a) film na 10
Gladiator1000

Dokładnie, również polecam, zwłaszcza dłuższą nie ocenzurowaną wersje klasyk,

użytkownik usunięty
Krzysztof_Jarzyna_1991

najgorsze jest to ze wiekszosc osob ogladala tą skróconą ktora traci bardzo duzo jezeli chodzi o relacje bohaterow

Wiesz może gdzie mogę znaleźć nie ocenzurowaną wersję?

ocenił(a) film na 9
Justyyna_

Oglądałem niedawno na CDA

ocenił(a) film na 8
Justyyna_

Na dvd wydano wersję reżyserską (czas trwania 2:07:22). Chodzi o polskie wydanie dvd oczywiście. :-)

Wujek_Bill

Dzięki! ;)

Gladiator1000

ja tam miałem z terminatorem 2 - obejrzałem na kasecie w wieku 10 lat chyba z tysiąc razy aż ledwo było widać tak kopię zjechałem hehe

ocenił(a) film na 10
Gladiator1000

To NIE JEST film dla dzieci, choć wiem, o co Ci chodzi:-)

Gladiator1000

Do dziś nie ma konkurencji w tym stylu. Najlepszy film Bessona, Oldmana, Natalie i "Leona" w szczególności.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones