PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=671}
8,1 838 418
ocen
8,1 10 1 838418
8,0 42
oceny krytyków
Leon zawodowiec
powrót do forum filmu Leon zawodowiec

Świeżo po seansie Leona w tv mam wielki niedosyt.
Wiem że istnieje coś takiego jak wersja reżyserska ale polsat zdrowo przegiął!

Gdzie się podziały sceny gdzie;
-Leon przedstawiał Tonemu Matyldę
-Matylda odbywała szkolenie od drzwi do drzwi min. numer z "kółkiem" i "nie strzelaj w twarz"
-uliczne szczeniaki wyłudzały haracz od Matyldy
-w ekskluzywnej restauracji Matylda się upija
-Leon opowiadał swoją historię i Matylda namówiła go do snu na łóżku?

Wywalili tyle wspaniałych scen z filmu zupełnie go spłycając W IMIĘ CZEGO? Niech mi ktoś
mądry to wyjaśni. Że niby za długi? Na reklamy jakoś miejsce się znalazło. Za brutalny? Moje
pokolenie wychowało się na Rambo Mortal Kombat i Quake 3 i jakoś wbrew psycho-socjo-
mediologom nie wyrosło na psychopatów. Nic dziwnego że tv przegrywa z internetem skoro
traktują widza jak gówniarza. Kiedyś oglądałem Matrixa w tvn ze stoperem i w środku filmu naliczyłem
!!!47 MINUT REKLAM!!! To więcej niż szkolna lekcja!! I oni jeszcze chcą abonamentu!
Nic dziwnego że w akademiku którym mieszkałem darmowej tv nie oglądał PRAWIE NIKT, a
płatnego neta miał niemal każdy.

ocenił(a) film na 10
brueghel21

http://film.org.pl/dir_cut/leon.html

Wczoraj leciała wersja kinowa.

brueghel21

Opisujesz wersję reżyserską, którą możesz obejrzeć na DVD. Polsat nie pociął filmu, taki zawsze leci w telewizji. Co do reklam - możesz przęłączyć na inny kanał ;)

ocenił(a) film na 8
ihatemondays

Oczywiście, masz rację! Można podczas reklam mienić kanał, tylko traci się cały klimat filmu. Magia ulatuje i musisz budować nastrój na nowo i na nowo.
Seans filmowy można porównać do hipnozy, stanu medytacyjnego, snu gdzie całą uwagę poświęcasz filmowi, budujesz nastrój. Ale po 15-sto minutowych blokach reklamowych wybijasz się z rytmu, magia ulatuje i zwyczajnie szlag cię trafia! To tak jak by cię ktoś wybudził z głębokiego pięknego snu bo musisz poznać nową markę podpasek. Filmów przerywanych reklamami nie oglądam już w ogóle.

brueghel21

W sumie mądrze mówisz, porównując seans do snu - nie lubię, jak mi ktoś przerywa sen w najciekawszym momencie ;)

ocenił(a) film na 10
brueghel21

Też pamiętam wersję reżyserską, którą puścili akurat w telewizji. Na szczęście można ten film zdobyć w Polsce bez problemu na nośnikach DVD i Blu-ray...

ocenił(a) film na 9
brueghel21

Też podoba mi się porównanie filmu do snu ;] Mam podobne odczucia, dlatego nie oglądam telewizji, ale puszczam sobie film w necie, kiedy chcę, jaki chcę i bez reklam ;p

brueghel21

O kurde tyle razy widziałem Leona i nigdy tych scen wymienionych przez ciebie nie widziałem. Była wersja reżyserska Leona? Przynajmniej tyle razy ile widziałem w telewizji to tych scen nie było na żadnym kanale na jakim go puszczali.

Andrzejek324

Kiedyś dawno temu wersja reżyserska leciała na Polsacie. Może kiedyś znowu ją puszczą.

gargus01

To nie wiedziałem o tym. Ja zawsze w telewizji widziałem tą wersje co zwykle i nawet nie wiedziałem, że są takie sceny jakie wymienił autor tematu.

ocenił(a) film na 8
Andrzejek324

Jest jeszcze scena którą ciężko znaleźć nawet na youtube.
Leon z Matyldą wchodzi do domu dilera (granego przez Roberta LaSardo), wkłada mu broń do ust mówiąc "jeśli usta opuszczą lufę strzelę". Następnie ciągnąc dilera "na smyczy" przeszukuje mieszkanie. Nast. Matylda strzela do dilerowi w głowę (ślepakami) po czym Leon udziela lekcji by nigdy nie strzelała w głowę bo zmasakrowany cel może być nie do rozpoznania i klient nie zapłaci - najpierw strzelaj dwa razy w płuca a następnie w serce. Matylda się odwraca po czym z tyłu słychać 3 strzały, następnie niszczy towar dilera tłumacząc (tu już nie pamiętam szczegółowo) że ten towar może zabić dzieci (czy jakoś tak).

brueghel21

A można znaleźć gdzieś film z tymi wszystkimi scenami , które wymieniłeś, łącznie z tą ostatnią?

ocenił(a) film na 8
Andrzejek324

Na tv oczywiście nie masz co liczyć. Owa wersję udało mi się wygrzebać już dawno temu w sieci.

brueghel21

No wiem pytałem gdzie w sieci to można wygrzebać. Jest na gryzoniu albo na torrentach? Oczywiście z napisami bądź lektorem bo po angielsku odpada.

Andrzejek324

Jeśli ktoś jeszcze by szukał wersji reżyserskiej, to jest ona na CDA (niestety z lektorem, a nie z napisami, choć co kto lubi :))

brueghel21

Znalazłem na gryzoniu. Napisane wersja reżyserska lektor Pl. Trwa 127 minut to będzie to?

Andrzejek324

Wersja reżyserska trwa dokładnie 2 godz. i 12 min. i właśnie za niedługo taką wersję będę miał :P. Co do filmu, to rewelacyjny jak dla mnie i świetna rola Oldmana, rozśmiesza mnie w tym filmie koleś :D

ocenił(a) film na 10
brueghel21

Dziś oglądalam na Pulsie i wszystkie sceny o dziwo były

ocenił(a) film na 10
mooonsi

Potwierdzam! Miło się zdziwiłam.

ocenił(a) film na 8
Andrzejek324

niedawno wersję z wszystkimi scenami można było dostać za 20 (sorki 19.99) w "stonce"

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
Andrzejek324

Poluj na Tv Puls, tam ostatnio w nocy dość często powtarzają właśnie wersje reżyserską.

Andrzejek324

Kiedyś już leciała wersja reżyserska na Polsacie. Może kiedyś znowu ją puszczą.

brueghel21

Od kiedy Polsat chce abonament?;p

ocenił(a) film na 9
brueghel21

uswiadomiles mnie, ze nie ogladalem nigdy Leona z wersją reżyserska ;O zawsze w tv

damianinho

Właśnie wczoraj oglądałem wersję reżyserską i się zastanawiam dlaczego w wersji producenckiej tych scen nie było... No głupota, teraz dla mnie ten film stał się jeszcze lepszym filmem! Teraz, to takich filmów nie kręcą, a szkoda, bo np. ten, to arcydzieło, mogę go oglądać nawet co kilka dni :P Najgorsze dla mnie jest, to że film się kończy smutno... :/

ocenił(a) film na 10
Justify11

nie puszczają, bo o ile mnie pamięć nie myli kilka scen było zbyt "pedofilistycznych". Po prostu relacje między Leonem a Matyldą to trochę za dużo. Sam uważam, że niektóre wątki z wersji reżyserskiej były nie potrzebne.

ocenił(a) film na 8
Cokane

Niekoniecznie, gdy Matylda straciła wszystko to właśnie Leon stał się dla niej wszystkim. Ojcem, przyjacielem, mentorem itd. Leon też nie miał lekko więc nie dziwcie się że gdy w Matyldzie powoli budzi się kobiecość Leon razi sobie jak potrafi tzn trzyma ją na dystans. Podobny dylemat mogą zrozumieć jedynie ojcowie samotnie wychowujący swoje córki.

ocenił(a) film na 8
Justify11

W takim razie gorąco polecam "Nikitę" również Bessona. Swoje 5 min ma tam "Wiktor Zawodowiec" grany przez Reno. Podobno tak się spodobał wizom że dostał własny film. Ten film.

ocenił(a) film na 10
brueghel21

ja rok temu w wakacje ogladalem ten film i widzialem te sceny . Bynajmiej 2 z nich kojarze , wiec tamte pewnie tez byly. Ogladalem na tvn 7 chyba. Film mega git , niby dlugi ale szkoda bylo ze sie skonczyl :D

ocenił(a) film na 10
Bajker123

bynajmniej :D

ocenił(a) film na 10
brueghel21

Domyślam się, że to co opisujesz to wersja reżyserska, której ja nigdy nie oglądałem. Nie wiem więc nic o braku opisywanych przez Ciebie scen. Jakoś ich brak nie spłycił mi filmu, ale pewnie byłoby inaczej, gdybym po obejrzeniu wersji reżyserskiej obejrzał puszczaną w tv.

ocenił(a) film na 10
brueghel21

OGLADANIE FILMOW NA POLSATACH,TVN ACH I INNYCH TEGO TYPU BADZIEWIACH MIJA SIE NIESTETY Z CELEM...JUZ DAWNO Z TEGO ZREZYGNOWALEM

ocenił(a) film na 10
brueghel21

Ciekawe o tyle, że mam wersję dvd i tam nie ma tych scen...

brueghel21

Wczoraj leciała na TV PULS wersja reżyserska, z tego co kojarzę w poniedziałek o 22:00 będą nadawać jeszcze raz

dominika1412

Dzisiaj też leci wersja reżyserska na tv puls

ocenił(a) film na 10
brueghel21

Właśnie oglądam 10 raz Leona....pierwszy raz na Tvpuls i pierwszy raz widzę te wszystkie sceny... Film nabrał dodatkowych rumieńcow...zmieniłem ocenę z 9 na 10!!!

ocenił(a) film na 8
Pegaz_Pegaz

A ja z 7 na 8. Też pierwszy raz widziałam te wszystkie sceny! Akcja z dzieciakami wyłudzającymi kasę od Matyldy doskonała - jak ona ich już przerosła, mimo że to byli jej rówieśnicy (może nawet starsi). Scena w restauracji i ten śmiech - to jest dopiero mistrzostwo aktorstwa, a nie minki Oldmana. Zagrać nieopanowany śmiech W TAKI SPOSÓB, W TYM WIEKU! Rewelacyjna Natalie :O

ocenił(a) film na 8
cvana

A właśnie teraz w tvPuls leci pełna wersja bez żadnych wycinek :)

ocenił(a) film na 10
brueghel21

Ja to oglądałem z kumplem w tamtych czasach w kinie i faktycznie tamta wersja jest aż o około pół godziny krótsza, niż ta, którą przypadkiem ściągnąłem sobie z Internetu, ot, by sobie ten doskonały film przypomnieć. Z tego, co wiem, poszło o to, iż niektórzy zauważyli w tym dłuższym "Leonie" zbyt bezpruderyjne teksty pedofilskie.

ocenił(a) film na 8
JackHolborn

Jak zwykle pie...eni przewrażliwieni cenzorzy. Ja nigdy tego filmu w taki sposób nie odebrałem. Uważam że wywalenie tych scen bardzo spłyciło postacie i ich relacje..

ocenił(a) film na 10
brueghel21

Pedofilów kazałbym wieszać, ale tutaj dopatrywanie się tego obrzydlistwa to przesada.

brueghel21

Przed chwilą na TV Puls skończył się Leon, wersja reżyserska, którą widziałem po raz pierwszy!
W niedzielę o 21:55 również będą puszczać, też raczej wersję reżyserską.

ocenił(a) film na 9
markusss

Ja też oglądałem, super film.

ocenił(a) film na 10
markusss

I wersja reżyserska nijak się ma do wersji kinowej. Dla mnie ten film to czyste arcydzieło.

ocenił(a) film na 10
markusss

Potwierdzam, widziałam wczoraj na TV Puls i byłam zdziwiona, że widzę "nowe" sceny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones