PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=779043}
6,2 63 430
ocen
6,2 10 1 63430
5,0 15
ocen krytyków
Listy do M. 3
powrót do forum filmu Listy do M. 3

Pierwsza część "Listów do M." to coś, czego w momencie powstania filmu brakowało na rynku. Błyskotliwa i przyjemna komedia, wcale nie głupia, a przy tym wypełniona świątecznym klimatem. Dwójka to już niestety typowy produkt polskiego kina komercyjnego. Naiwny, melodramatyczny, z dziesiątkami wątków, w których widz się gubił. No i brakło mu też świątecznego klimatu, tak mocno odczuwalnego w pierwszej części. Oby tym razem twórcom udało się wrócić przynajmniej częściowo do poziomu jedynki. Ale czy to możliwe, skoro za kamerą zamiast Mitji Okorna stanie Tomasz Konecki? Można mieć obawy.

domino

ja się obawiam, tak jak mówisz, dwójka to typowa komercja pozbawiona kompletnie świątecznego klimatu, sprowadzającego się do drogich butów do biegania... nie na tym polegają niestety święta... niepotrzebny był też wątek umierania, osobiście byłam wówczas kilka miesięcy po stracie bardzo mi bliskiej osoby, która również zmarła na nowotwór i film tylko rozdrapał moja rany, a nie po to szłam do kina, żeby szlochać, chciałam się rozerwać... obecność Różczki i Szyca jakoś nie napawa mnie optymizmem... pododawali nowe wątki, nowych aktorów, a nie ma w obsadzie Stuhra i Romy Gąsiorowskiej?! WTF?!

ocenił(a) film na 4
tolerancja91

Przyłączam się do obaw aczkolwiek jak Różczkę ( choć bardziej jako osobę nie aktorkę ) i Szyca lubię to dodanie nowych postaci ( patrz beznadziejny wątek Zakościelnego i Boczarskiej ) nie wyszło dwójce na dobre. PS tolerancjo czy my się ,, nie znamy " z forum Glee ? ewentualnie Wspaniałego stulecia ?

marekwyszosiat

Boczarska nie grała chyba w listach? Czy cos przeoczyłam?

ocenił(a) film na 4
tolerancja91

Mój bląd pomyliłem Boczarską z Lamparską ;)

ocenił(a) film na 4
tolerancja91

Popieram w zupełności. Po obejrzeniu pierwszej części szedłem do kina z myślą o lekkiej świątecznej komedii a dostałem raczej dramat, gdzie bliżej do płaczu niż śmiechu. Dwójka im zdecydowanie nie wyszła. Trójka też mnie już trchęodrzuca samym tym, że zwiastuny lecą już w lipcu a sam film wychodzi w listopadzie. Trochę słaba data moim zdaniem jak na klimat świąteczny.

użytkownik usunięty
Ipog

Też nie jestem zachwycony datą premiery wyznaczoną na listopad ale chyba byli zmuszeni do tej daty bo później wychodzą takie filmy jak > Liga Sprawiedliwości > Morderstwo w Orient Expressie > Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi.
Poprzednie części też miały premiery w listopadzie a z resztą w kinach nie będą bawić przez 2 tygodnie tylko dłużej więc można iść, np. 6 grudnia i poczuć świąteczny klimat (oby spadł śnieg!)

Pozdrawiam

zgadzam się, zresztą chociaz czasem uważam że dekoracje świąteczne w sklepach w listopadzie to przesada, to mimo to lubię ten okres :) magia świąt trwa dłużej dzięki temu, więc fajnie że teraz wychodzi ten film. zresztą, kiedy mieli go reklamowac jak nie w wakacje, wiadomo że trzeba to zrobić z pewnym wyprzedzeniem. zresztą z tego co kojarzę zwiastun wyszedł z miesiąc temu, a nie w lipcu ;)

ocenił(a) film na 6
Ipog

pewnie dlatego, że przed świętami wydadzą film na dvd i będzie w każdej gazecie jako dodatek

domino

Jestem

ocenił(a) film na 6
domino

I tutaj jest właśnie klucz - Mitja Okorn. Jak widać na przykładzie 'Listów do M." i "Planety singli" ten reżyser wie jak zrobić lekkie i inteligentne kino. Nie traktuje polskiego widza komedii romantycznych jak półgłówka, któremu trzeba dać prostą historię i jeszcze prostsze gagi ;)

ocenił(a) film na 6
domino

Właśnie wróciłem, słaby strasznie. Miedzy LM i LM2 jest taka roznica jak miedzy LM2 a LM3. Nudny, slabe watki, tektów smiesnych malo, klimat swiat niewyczuwalny. Ogolnie dalem 6/10 i to chyba przez sentyment do pierwszej części. Z żalem nie polecam.

ocenił(a) film na 3
tommygym

Tez bylismy. Słaby i szkoda czasu.

ocenił(a) film na 7
Nikos0

ja również jestem tego samego zdania, ale jednak sentymen jest :)

ocenił(a) film na 3
paulina_fuchs

Szkoda, że zepsuli tak fajna komedie świąteczna. Jedynka miała to coś. Dwójka już słabiej ale jeszcze czuc było świeta. A trójka nadaje sie do obejrzenia w tv a nie w kinie. Cały film można skondensować do teledysku 15 minutowego i a reszte wywalić. Czy tak trudno zrobić film bez budzetu "hollywoodzkiego".

ocenił(a) film na 6
Nikos0

Jeżeli chodzi o budżet to pewnie i tak mieli spory, aktorzy jakby nie patrzyl znani i swoje wzieli, ale reżyserk kijowy. LM byl Matja Okorn, LM2 Maciej Dejczer, LM3 Tomasz Konecki. Ja nie rozumiem jak można po takim sukcesie LM dać reżyserke komuś innemu? To tak jakby ktoś Władce Pierścieni Dwie Wierze powierzył nie Peterowi Jacksonowi? Chore i pewnie o kase się rozbiło jak zawsze. Przewiduję, że kasowego rekordu na tym nie zrobia tylko beda sie wiezli na fali jedynki... eh szkoda gadać. Poza tym denerwował mnie ten brak realizmu. W LM2 bylo tez odejscie chlopaka od dziewczyny ale tam to bylu smutne i wygladalo realnie. Tu to jakiś żart, tak jak z ta latajaca sukienka przez pol filmu. Ręce opadaja

tommygym

Też generalnie tego nie rozumiem dlaczego dali reżyserować film komuś innemu, ale takie rzeczy dzieją się nie tylko u nas. Również w USA. Być może Mitja Okorn uznał temat za wyczerpany i sam zrezygnował. Ale jak było naprawdę to nie wiem.

domino

Ja film odebrałam jako nie udana kopie części pierwszej. Znów pojawia się samotnik, głos z radia, zakochany policjant, kobieta w ciąży , zgubione dziecko... Spodziewałam się czegoś lepszego albo przynajmniej kontynuacji losów wszystkich bohaterów z pierwszej części.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones