PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=713552}
7,6 10 1 170301
7,2 40
ocen krytyków
Logan: Wolverine
Tytuł jednego z ostatnich filmów o przygodach X-Men mówił o "przyszłości, która nadejdzie". "Loganowi"... czytaj więcej

Recenzje Użytkowników

Jedną z największych zalet "Logana" jest bezsprzecznie kategoria "R" przyznana obrazowi (...). Pod względem scenariuszowym film udanie wpisuje się w rozbudowane uniwersum, czerpiąc przy tym garściami z komiksowych pierwowzorów. Motyw starzejącego się Rosomaka, choć nieco przyspieszony w latach, to strzał w dziesiątkę (...). Jako pozycja wyraźnie odcinająca się klimatem od mniej dojrzalszych poprzedników, dzieło Jamesa Mangolda w dużej mierze zasługuje na pochwalne peany wygłaszane przez gros recenzentów (...). więcej
"Logan" to udane pożegnanie z rolą, ale także podwaliny pod nowy kierunek, w jakim może i, patrząc na pierwsze wyniki z box office'u, chyba powinno pójść kino superbohaterskie. więcej
"Logan" udowadnia, że można zrobić film maksymalnie emocjonujący bez setek niepotrzebnych wybuchów i sztucznego CGI. W porównaniu z wieloma doskonale zarabiającymi hitami jest on niemal kameralny i skupiający się bardziej na bohaterach i ich relacjach niż na wartkiej akcji. więcej
Tu i ówdzie pojawiają się fabularne dziury i dziurki, jednak przy błędach w poprzednich filmach spod znaku X-Men można mówić o znacznym postępie.  więcej
Cały świat z niecierpliwością oczekiwał na ostatni występ Hugh Jackmana w roli najbardziej rozpoznawalnego z X-menów. Wiadomo, że bez jego postaci X-meni oraz całe uniwersum Marvela nie będzie już takie samo. Przyjrzyjmy się temu filmowi i zobaczmy, czy było warto czekać. więcej
W jednym z wywiadów Hugh Jackman powiedział, że chce przestać grać postać Wolverina, ponieważ tak podpowiada mu uczucie w żołądku. A dokładniej mówiąc, nie wie, ile jeszcze jest w stanie zjeść omletów z samych białek. więcej
Na tle wszystkich produkcji ze stajni Marvela, "Logan" jest kinem kameralnym. James Mangold skupia się na psychologii bohaterów, relacjach między nimi i nie stara się nadawać im nowych cech, nie stara się zaskoczyć widza, bo postacie, które pokazuje mają już swoją historię. więcej
Ale czy trzeba wstydzić się banałów, które lubimy? Odbywam sentymentalną podróż za każdym razem, gdy wracam do dobrze znanych sobie bohaterów. Teraz pożegnałam staruszków, których historia musiała dobiec końca, by nie stać się swoją parodią. więcej
Od pierwszych minut filmu od razu wiadomo, że nie jest to jedna z produkcji, do których przyzwyczaił nas Marvel. To tytuł zdecydowanie bardziej krwawy od poprzedników, stawiający w przeważającej części na ponury, przytłaczający klimat oraz realizm. więcej
"Logan" jest zabójczo bezkompromisowym filmem. Wolverine przedstawiony jest tak, jak powinien od zawsze, nie zatrzymywany czystością filmów o kategorii pg-13, zarówno w ilości brutalności, jak i przede wszystkim historii, która nie musi już być odpowiednia dla młodszej widowni. więcej
Dziś prawdziwych superbohaterów już nie ma. To już nie te czasy, żeby zachwycał latający superman w kolorowym stroju czy żeby dobremu filmowi rozrywkowemu wystarczył fajny pomysł na pokazanie strzelania laserami. Najwyraźniej James Mangold poczuł się więc zobowiązany do swojego drugiego filmu o Wolverinie podejść bardziej ambitnie niż do poprzedniego, a na pewno - inaczej. więcej