PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=729996}

Mężczyzna imieniem Ove

En man som heter Ove
7,6 29 340
ocen
7,6 10 1 29340
6,3 16
ocen krytyków
Mężczyzna imieniem Ove
powrót do forum filmu Mężczyzna imieniem Ove

Kapitalny!

ocenił(a) film na 9

Widziałem wczoraj na rozdaniu ENF we Wrocławiu, mam nadzieje, ze wejdzie jeszcze do kin. Komedia z elementami melodramatu. Porównania do "Foresta Gumpa" nie są na wyrost. Trochę przypomina "Gran Torino" Eastwooda (schemat z sąsiadami, samotny zgorzkniały facet), ale jest lżejszy. Świetna główna rola meska. Duzo humoru ale z gatunku subtelnego, pd tym względzie trzyma poziom, na pewno nie dla fanów durnych komedii amerykańskich. Ładne zdjecia, scenografia na duży plus, jak to zwykle w klimatach skandynawskich. Muzyka też bardzo ładna. Polecam w 100%. Jeden z lepszych filmów jakie widziałem w kinie.

PS: Finalnie dostał nagrodę na Europejską komedię roku.

ocenił(a) film na 8
northewind_

Tak sie ciesze ze na niego trafilam! W koncu cos mna ruszylo...

northewind_

nie widziałem to się wypowiem. Albo coś przypomina Foresta Gumpa, albo Gran Torina, te filmy nie maja wspolnego mianownika, więc jak może być podobny do obu :)

ocenił(a) film na 9
Clarence_Worley

Komentarz z typu trollingu. Droga Clarence! Wszystkie trzy widziałem, nie wiem czemu tak złośliwie i personalnie piszesz.
Napisałem dlaczego przypomina Gran Torino - jeśli wprowadzka perskiej kobiety z dziećmi i rodziną do domu obok, jej wizyty z ciastem, starszy zgorzkniały człowiek żyjący wedle własnych zasad, widzący swoje ograniczenia, no i nade wszystko chcący się pożegnać z życiem na własnych zasadach - jak finalnie Walt Kowalski (to tylko z grubsza podobieństwa), Ci nie przypomina, to delikatnie ujmując, dziwne.
Niemniej wrzucasz jakieś krzywe teksty że "nie widziałem a się wypowiadam". Porównania do Foresta sama sobie wygoogluj. Nigdzie nie napisałem, że te te same elementy Ove upodobniają go do Gran i Foresta. W istocie nie napisałem nawet że OVE PRZYPOMINA TE DWA FILMY. Napisałem, ze niektóre schematy przypominają Gran, a film jest porównywany (przez innych, i to nie na wyrost ) do Foresta. Wrzuć na luz i czytaj ze zrozumieniem.

northewind_

Ale pisałem o sobie, że nie widziałem. Poza tym moja wypowiedź ma mieć zartobliwy ton. Bez urazy. Ps Clarence Worley to główny bohater True Romance.

ocenił(a) film na 8
northewind_

Nie widzę ani krzty trollingu w wypowiedzi Clarence_Worley. Raczej własną opinię, która jest ciekawa odpowiedzi na jasno postawione pytanie. Northewind, to Twoja reakcja wskazuje na zbytnią miłość własną.

ocenił(a) film na 9
Clarence_Worley

Clarence, teraz jest w kinie. Zobacz, wypowiedz się :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones