PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=787544}
6,3 11 332
oceny
6,3 10 1 11332
4,7 3
oceny krytyków
Madame
powrót do forum filmu Madame

Nigdy nie miałem okazji przekonać się do francuskich komedii ale po Qu'est-ce qu'on a fait au Bon Dieu?, Madame jest na mojej top liście do obejrzenia w 2018.

ocenił(a) film na 8
Modest_M

Jeżli mowa o komediowej top liście do obejrzenia to i ja się mogę dopisać, wybieram się w marcu na 100 %.

Modest_M

zwiastun wygląda zachęcająco. no i z taką obsadą widz nie będzie się nudził w kinie ;)

ocenił(a) film na 7
Modest_M

ten francuski tytuł mnie strasznie zmylił, trzeba było napisać "Za jakie grzechy, dobry Boże" po prostu ;)

W sumie mają wiele podobnego w sobie te dwa filmy, tyle że "Za jakie grzechy" skupia się na uprzedzeniach rasowych, a "Madame" na różnicach mentalnych klas społecznych. Tak czy inaczej, jedno i drugie komedia, lekkie filmy, tyle że "z polityką w tle". Polecam oba.

użytkownik usunięty
miniaturcia

Tytuł skojarzył mi się z powieścią Antoniego Libery. ;)

To prawda, świetna książka swoją drogą! A co do tytułu, moja wina :) Zgadzam się , przede wszystkim reprezentują zaangażowany rodzaj komedii w problemy społeczne i to bardzo cenię.

ocenił(a) film na 7
Modest_M

Z tym "zaangażowaniem w problemy społeczne" to bym nie przesadzała, to nie jest film dokumentalny, którego zadaniem jest zbawiać świat ;) raczej udana satyra na współczesną "arystokrację" oraz poszczególne typu charakteru, ludzkie przywary, itp...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones