PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=795607}

Magiczna zima Muminków

Muumien joulu
6,8 1 024
oceny
6,8 10 1 1024
Magiczna zima Muminków
powrót do forum filmu Magiczna zima Muminków

Nie mogę znaleźć informacji na temat tego czy film jest ekranizacją jakiejś konkretnej książeczki o muminkach, czy też mamy do czynienia z całkiem oddzielną nową historią luźno związaną z fabułą książek? Jak dużo w filmie jest nawiązań do książeczek? Wolałbym bowiem przed obejrzeniem powtórzyć sobie te tomy do których są nawiązania, lub które są w jakimś stopniu zekranizowane w tej produkcji.

ocenił(a) film na 6
Apfelbaum

Przede wszystkim jest to ekranizacja "Zimy Muminków". Trochę rzeczy powycinali lub zmienili, dodano też wstęp z jesiennymi przygotowaniami Muminków do zimy, jednak rdzeń opowieści pochodzi z tej właśnie książki.

angelann

Dziękuję.

Apfelbaum

Szczerze powiem że filmu jeszcze nie widziałem.Ale z opisu fabuły wynika że jeśli muminki obchodzą w nim po raz pierwszy Boże Narodzenie to może to być nawiązanie do jednego z opowiadań z książki pt."Opowiadania z Doliny Muminków". o nazwie"Choinka". Ale trzeba by to sprawdzić.Lecz raczej związku z książką "Zima Muminków" ten film to niema.W tej powieści całą zimę z muminków nie spał tylko Muminek i Mała Mi.I nie obchodzili oni Gwiazdki.

Apfelbaum

Sorry!Przed chwilą widziałem trailer do tego filmu.I rzeczywiście film jest pomieszaniem z poplątaniem obu wyżej wymienionych przeze mnie pozycji.Aż chyba z samej ciekawości obejrzę ten film,bo jestem ciekaw jak rozwiązali ten problem o którym mówiłem wcześniej.W oryginale w opowiadaniu "Choinka" została obudzona zimą cała rodzina muminków,tymczasem w powieści "Zima Muminków" całą zimę nie spali z rodziny muminków tylko Muminek i Mała Mi.Reszta była tylko zimowymi gośćmi.Więc coś czuje że film jest tylko luźną adaptacją tych pozycji i możesz poczuć się rozczarowany porównując film do oryginałów książkowych.

ocenił(a) film na 6
Apfelbaum

Mieszkanka "Zimy muminków" i „Choinki” z "Opowiadań z doliny muminków". Trzeba przyznać, że to połączenie wyszło dosyć zgrabnie.

Apfelbaum

Ty nie możesz znaleźć , a raczej nie mogłeś znaleźć informacji a ja dzisiaj nie mogę znaleźć gdzie to się da obejrzeć. co za syf ... :/

settokaiba

https://www.dvdmax.pl/zima-w-dolinie-muminkow-dvd,art67159?trs=Y2VuZW8=

Apfelbaum

kolego drogi, temat dotyczy innej bajki ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones