PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=736182}
7,6 126 565
ocen
7,6 10 1 126565
8,2 53
oceny krytyków
Manchester by the Sea
powrót do forum filmu Manchester by the Sea

film ktory rozrywa cie na kawalki. Pierwsza rzecz, jest to typowy dramat ktory niesie w sobie ogromny ladunek emocji. Historia na bazie dramatow ludzkich, relacja miedzy krewnymi ... wszystko brzmi trywialnie ale musze przyznac ze realizacja filmu jest niesamowita. C.Affleck zagral idealnie, swietnie rola dopasowana do jego aktorskich zdolnosci i charakteru, swietnie zagral Lucas Hedges, ta para wspolgrala perfekcyjnie. Michelle Williams miala tez swoje momenty. Film sam w sobie niesamowicie depresyjny, przygnebienie az wciska w fotel ale co jest naprawde niesamowite to mnostow momentow ktore smiesza nawet w obliczu tragedii. Moim zdaniem jest to jeden z nielicznych filmow obyczajowych ktory siega wyzyn doskonalosci. Ogladajac ten film wrecz czuje sie relacje miedzy bohaterami, niemal jakby wizualizacja uczuc na ekranie. Swietna rezyseria, swietna muza...film ktory bedzie triumpowal na festiwalach.

dabram17

Czy to rola dopasowana do zdolności i charakteru młodszego Affecka, to nie wiem, bo skąd mam to wiedzieć.. ( to mój zalewie drugi film z jego udziałem ;) Ale Casey w tym filmie po prostu wymiata : ) Świetna kreacja aktorska !!!

ocenił(a) film na 10
dabram17

Obejrzałem dopiero teraz, w tv - ale w fotel wbiło mnie porządnie. Może więc lepiej że było to w domu, nie musiałem już potem nigdzie się przemieszczać, a tym bardziej prowadzić samochodu.

Daję zasłużone 10, za scenariusz, za reżyserię, za głównego bohatera - ale i za całą resztę postaci, z młodym na czele.
Wiele jest tu świetnych scen - na komisariacie, u prawnika, w szpitalu u brata, z była żoną - najbardziej chyba wbiła mi się w pamięć ta gdy młody wylicza wujkowi powody dla których powinien zostać w rodzinnej miejscowości. Bo jego życie mimo odejścia matki i śmierci ojca wciąż trwa, a życie wujka to w zasadzie wegetacja, którą może przecież prowadzić wszędzie.
Ale są też momenty w których można się uśmiechnąć, jak to w życiu.

Mocny film. I fajnie że sporo zarobił, to trochę przywraca wiarę w widza :)

ocenił(a) film na 4
dabram17

A sceny, w których młody myśli o seksie ze swoimi dwoma panienkami w okresie straty bliskiej osoby to podciągnąć pod przygnębienie wbijające w fotel czy komediowy akcent jak to w życiu bywa?

ocenił(a) film na 9
wendy_time

Ludzie różnie reagują na wielki stres a w obliczu możliwości śmierci bardzo uaktywnia się instynkt prokreacyjny. Tym łatwiej u nastolatka, w którym buzują hormony. Nie jest to zatem moim zdaniem "akcent komediowy" w filmie.

ocenił(a) film na 4
Col__Kilgore

Aha... W obliczu możliwości śmierci np. rodzica uaktywnia się instynkt prokreacyjny... To przełomowa teoria. Masz szansę na Nobla.

ocenił(a) film na 1
dabram17

Rozrywa ,chyba z nudy ,bo musiałem co chwilę przewijać , mając nadzieję ,że w końcu coś się rozkręci ,jednak się rozczarowałem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones